Kinijoje paplitęs virusas sudėjo galutinius taškus: D. Motiejūnas žais Lietuvos rinktinėje

Darius Maskoliūnas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-10 14:51
Per savo karjerą pirmą kartą tapęs Lietuvos krepšinio rinktinės vyr. treneriu, šiandien Darius Maskoliūnas (49) atskleidė komandos sudėtį pirmajam 2021-ųjų Europos čempionato langui.

Darius Maskoliūnas pasirinko 14 krepšininkų, tarp kurių įvardijo Mantą Kalnietį, Žygimantą Janavičių, Deividą Gailių, Joną Mačiulį, Donatą Motiejūną, Arną Butkevičių, Evaldą Kairį, Eimantą Bendžių, Gyti Masiulį bei Mindaugą Kuzminską. Taip pat prie jų prisijungs Martynas Sajus, Tomas Dimša, Rokas Jokubaitis ir Paulius Valinskas, kurie pirmą kartą pasirodys Lietuvos rinktinės sudėtyje.

Darius Maskoliūnas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Darius Maskoliūnas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Daugumos nuostabai sąraše nėra puikų sezoną Permės „Parma“ klube žaidžiančio Ado Juškevičiaus, kuris padėjo Lietuvos rinktinei iškovoti bilietą į praėjusį pasaulio čempionatą. Pasak D. Maskoliūno, žaidėjo pavardė neįtraukta dėl neįvardintų asmeninių aplinkybių. Taip pat rinktinės treneris prasitarė, kad nėra aišku, ar Adą ir toliau matysime rinktinės krepšinio aikštelėje.

„Būsiu sąžiningas – Adas Juškevičius žaidžia geriausią savo sezoną ir aš jį tikrai norėjau matyti rinktinėje, tačiau jis atsisakė prisijungti dėl asmeninių priežasčių bei prašė gerbti jo sprendimą. Į detales nelindau, tačiau kažkokio motyvo asmeniškai prieš mane neišsakė. Pradžioje Adas paprašė laiko pagalvoti, tačiau vėliau pranešė, kad rinktinės neatstovaus. Dėl to man tikrai gaila, kadangi jis yra rinktinės senbuvis, bet yra kaip yra, todėl turime gerbti jo pasirinkimą“, – sakė Lietuvos krepšinio rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas.

Adas Juškevičius/ Irmanto Gelūno nuotr.
Adas Juškevičius/ Irmanto Gelūno nuotr.

Nors Adas Juškevičius pasitraukė, į rinktinės gretas sugrįžo kitas profesionalus krepšininkas, iš Kinijos dėl sustabdyto čempionato grįžęs Šanchajaus „Sharks“ puolėjas Donatas Motiejūnas.

„Nuo pirmos dienos, kai mane paskyrė treneriu bendravau su Donatu Motiejūnu ir mes buvome susitarę, kad jis tikrai atvažiuos į „langą“, tačiau po rūpesčių Kinijos čempionate, kurių turėjo jo klubas, sutarėme, kad šįkart neverta važiuoti. Tačiau, kai Kinijoje paplito virusas, Donatas sugrįžo į Lietuvą. Šiuo metu krepšininkas „dega“ noru pasirodyti ir atstovauti Lietuvos rinktinę kartu su kitais“, – apie Donato Motiejūno prisijungimą prie rinktinės pasakojo treneris.

Donatas Motiejūnas/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Donatas Motiejūnas/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Atrankos turnyrą lietuviai pradės vasario 21 dieną išvykoje su Belgijos rinktine, o vasario 24 dieną Dariaus Maskoliūno įvardinta komanda Vilniuje žais su Čekija.

Naujausi straipsniai