Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Rožinės panteros“ režisierius Haraldas Zwartas Vilniuje filmuoja TV filmą

„Naftos fondas“ filmavimo užkulisiai
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / „Naftos fondas“ filmavimo užkulisiai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Valstybinio investicinio naftos fondo darbuotojai gyvena įprastuose namuose, o darbą pasiekia dviračiais. Bet čia jų laukia privatūs lėktuvai, akcijų nuo „Times“ aikštės iki „Harley Davidson“ pirkimas ir derybos su įtakingiausiais pasaulio šalių investuotojais. Toks yra šiuo metu Vilniuje filmuojamo 10 dalių televizinio filmo „Naftos fondas“, kuriamo Norvegijos televizijos kanalui „TVNorge/Discovery Networks Norway“, siužetas.

Naftos fondas yra didžiausias pasaulyje valstybės valdomas investicinis fondas, investuojantis milijardus į tokias kompanija kaip „Apple“, „Prada“, „Coca Cola“ ir kt, o jo sandorius atlieka paprasti valstybės tarnautojai, gaunantys vidutinius mėnesinius atlyginimus. Todėl kūrėjai nusprendė sukurti dešimties dalių televizinį filmą, kuris, jų teigimu, leis žvilgtelėti į tai, kas galėtų vykti už uždarų šio fondo durų.

„Visada džiugu, kai į Lietuvą atvykę užsienio šalių kino kūrėjai pamato mūsų šalį kaip potencialią partnerę. Taip buvo ir šį kartą. Režisieriui patiko, kad Vilnius yra įvairialypis ir jame galima sukurti įvairių pasaulio miestų, tokių kaip Oslas, Stokholmas, Paryžius, Londonas, Niujorkas, Singapūras ar net Dubajus, atmosferą ir nufilmuoti daugelį reikiamų scenų“, – teigia televizinio filmo prodiuserė Lietuvoje Violeta Daubarienė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Kathrine Thorborg Johansen ir ambasadorius Karstenas Klepsvikas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Kathrine Thorborg Johansen ir ambasadorius Karstenas Klepsvikas

„Naftos fondo“ režisierius – Haraldas Zwartas. Ir nors tai yra pirmasis jo režisuojamas serialas, kino gerbėjams H. Zwartas yra žinomas iš filmų „Rožinė pantera 2“, „Karatė vaikis“, „Mirties įrankiai: kaulų miestas“. Jis yra dirbęs su tokiais aktoriais kaip Johnas Travolta, Michaelas Douglasas, Johnas Cleese‘as, Richardas Gere‘as ir kitais. Taip pat yra režisavęs ir legendinės norvegų grupės „A-ha“ vaizdo klipą „Velvet“.

Naujausias jo filmas – tikrais faktais paremta karinė drama „12-tas vyras“ (Den 12. Mann, 2017). Prognozuojama, kad 2018 metais ji galėtų būti viena žiūrimiausių Norvegijos dramų. Šiais metais šį filmą ketinama parodyti ir Lietuvos kino teatruose.

„Naftos fondo“ gamybos darbus, bendradarbiaudama su senu draugu ir kūrėju Tomu Gulbrandsenu, vykdo Haraldo Zwarto įmonė „Zwart Arbeid“, kuriai vadovauja režisieriaus žmona bei prodiuserė Veslemoey Ruud Zwart. Taip pat – norvegų prodiuseris Espenas Hornas bei jo įmonė „Motion Blur“. Už filmavimą Lietuvoje atsakinga kino gamybos kompanija „Artbox“ bei prodiuseriai Violeta Daubarienė ir Kęstutis Drazdauskas.

Antradienio popietę pasižiūrėti į filmavimo užkulisius buvo leista ir žurnalistams. Renginyje taip pat lankėsi Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas.

Pagrindinius vaidmenis „Naftos fonde“ atlieka norvegų aktoriai Thomas Gullestadas ir Kathrine Thorborg Johansen. Dalis televizinio filmo jau yra nufilmuota Osle, o po filmavimo Lietuvoje, kuris truks iki kovo 23 dienos, gamybos darbai turėtų persikelti į Los Andželą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Thomasas Gullestadas ir Kathrine Thorborg Johansen
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Thomasas Gullestadas ir Kathrine Thorborg Johansen

Žiūrovai televizinį filmą išvys 2019 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 serialas Norvegija
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt