„Kinas po žvaigždėmis“ vasarą palydės Davido Lyncho šedevru „Malholando kelias“

Kadras iš filmo „Malholando kelias“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-17 12:42
Rugpjūčio 27 dieną į dvyliktojo „Kino po žvaigždėmis“ sezono uždarymo seansą susirinkę žiūrovai išvys kritikų liaupsinamą, garsaus režisieriaus Davido Lyncho šedevrą – „Malholondo kelias“. Tai ne tik žinomiausias, bet ir daugiausiai apdovanojimų susižėręs režisieriaus filmas.

Davidas Lynchas – kino režisierius, scenaristas, muzikantas, dailininkas, fotografas. Kino kūrėjas 1990 metais laimėjo Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“ už savo juostą „Laukinė širdis“ (Wild at Heart), o 2001-aisiais buvo apdovanotas kaip geriausias režisierius už juostą „Malholando kelias“ (Mulholland Drive). 2019-aisiais gavo „Oskarą“ už viso gyvenimo nuopelnus.

Davidas Lynchas / Dylano Coulterio („The Guardian“) nuotr.
Davidas Lynchas / Dylano Coulterio („The Guardian“) nuotr.

„Parodyti žiūrovams išskirtinius kino klasikos perlus „Kine po žvaigždėmis“ mums itin svarbu. Davidas Lynchas jau įėjo į kino klasikos istoriją savo drąsiais pasirinkimais, savita, keista ir ypatinga kino kalba. „Malholando kelias“, šiemet švenčiantis 20-ies metų sukaktį, vainikuos ypatingą 2021 metų „Kinas po žvaigždėmis" programą, kupiną ryškių asmenybių, ikoniškų filmų, palikusių pėdsaką kino istorijoje,“– dalinasi „Kinas po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Jo vardas tapo keisto, įmantraus ir siurrealaus kino sinonimu. Iš pradžių liaupsinamas avangardinio arthauso gerbėjų, ilgainiui D.Lynchas tapo visame pasaulyje pripažintu kino kūrėju. Unikalus, į nieką nepanašus kino pasaulis, savita nuotaika, sodrių spalvų paletė, netipiški veikėjų charakteriai, abstrakcijų gausa, tapo kertiniai režisieriaus kino kalbos simboliai.

Kadras iš filmo  „Malholondo kelias“
Kadras iš filmo „Malholondo kelias“

Šiais metais Davido Lyncho šedevras švenčia 20-ies metų sukaktį, kurios proga išleista naujai restauruota filmo „Malholando kelias“ kopija. Juostoje aktorės karjeros siekianti Beti atvyksta atostogų į Los Andželą ir savo giminaičių name randa besislepiančią paslaptingą tamsiaplaukę, kurią po automobilio katastrofos Malholando kelio posūkyje ištiko amnezija. Beti ryžtasi padėti nepažįstamajai ir jos abi leidžiasi į psichotiškas, iliuzijų kupinas praeities ir tapatybės paieškas.

Šiame daugiasluoksniame, sapniškame neo-noir trileryje, kuris nuo pat pasirodymo kelia nesibaigiančias diskusijas, režisierius aukštyn kojomis apverčia realybės ir tapatybės sampratas.

Daugiau informacijos – www.kinaspozvaigzdemis.lt

Naujausi straipsniai