Kilimas interjere: „už“ ar „prieš“?

Interjeras / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-01-29 16:57
„Prieš“ sako tie, kuriems kilimas tik dulkes kaupiantis daiktas. Ir, žinoma, su tuo negalima nesutikti. Tačiau kaip dažnai būna, šalia trūkumų slypi ir tam tikri privalumai, neretai įveikiantys visus pasipriešinimus. Tarkime, kilimas gali suteikti spalvų interjerui, šilumos, juo malonu vaikščioti... Apie dizainą nė nekalbame – kilimai gali būti aukštosios mados šedevrais, niekuo nenusileidžiančiais meno kūriniams.
  • Taigi kilimas pagyvina namus, erdvę, izoliuoja garsus, suteikia komforto, jaukumo bet kuriam kambariui: miegamajam, svetainei, vaikų erdvei. Galima rinktis nuo klasikinių iki modernių, šiuolaikinių įmantrybių. Tarkime, kilimai su įspūdingais raštais, primenantys iliuzijų piešinius, marginti paukščiais, drugeliais, pereinamomis spalvomis, susidėliojantys lyg dėlionė, nė iš tolo neprimena tokių, kuriuos kažkada žmonės kabindavo ant sienos...
  • Dydis – svarbus veiksnys renkantis šį namų aksesuarą. Tačiau nereikia prisirišti prie stačiakampio ar kvadratinio, kur kas įdomiau atrodo apvalūs, netradicinės formos, primenantys trapeciją, susidėliojantys iš kelių detalių. Žinoma, įprastinį pritaikyti lengviau ir paprasčiau, bet jeigu turite galimybę, pažaiskite formomis, spalvomis ir netikėtomis idėjomis.
  • Mažesni labiau tinka prie lovos, šalia lango ar židinio, taip pat papuošti kurį nors kambario kampelį; vidutiniai išskiria tam tikrą erdvę kambaryje, tad idealiai dera svetainėje; dideli, užimantys visą kambarį, labiausiai keičia kambario vaizdą, todėl turi derėti su kitais būsto elementais, spalvomis, detalėmis ir akcentais. Apskritai pats kilimas gali būti namų „vinis“, tačiau jeigu jis itin išskirtinis, visus kitus dizaino elementus rinkitės kuo paprastesnius, subtilių, prigesintų spalvų.
  • Tiesa, svarbu ir spalvos. Jei renkatės kilimą nedideliam kambariui, tokiu atveju verčiau žiūrėkite į šviesių spalvų aksesuarus, nes toks vizualiai padidins mažutę erdvę. Na, o jeigu namai atrodo tuštoki, tuomet juos užpildys tamsesnių spalvų kilimai, padabinti geometrinėmis detalėmis ir piešiniais. Tokie dažniausiai išsiskiria ir tuo, kad nėra labai teplūs, tad juos lengviau prižiūrėti. Taigi, jeigu esate klasikos šalininkė, svetainei, valgomajam, darbo kabinetui tiks praktiškų spalvų kilimai, o, pavyzdžiui, vaikų erdvei nevenkite ryškumo, animacinių filmų, knygelių personažų, imituojančių piešinukų...
  • Dizainerių darbai kainuoja iš tiesų nemažai, tad jei norite vienetinio rankų darbo kilimo, suplosite nemenką sumelę. O štai sintetinės kiliminės dangos nėra tokios brangios, tačiau jos ne visada namams suteikia to, ko trokštame, ir kartais atrodo pigiai. Taigi ieškokite aukso  viduriuko – esame tikri, kad akį ir piniginę džiuginantį, kokybišką kilimą galite rasti ir per išpardavimą, ir interneto parduotuvėse. 

DAUGIAU IDĖJŲ, KAIP KILIMU NAMAMS SUTEIKTI JAUKUMO, RASITE NUOTRAUKŲ GALERIJOJE. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai