„Kieto riešutėlio“ režisierius Johnas McTiernanas paleistas iš kalėjimo

Johnas McTiernanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Johnas McTiernanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2014-02-26 10:09
AA

Filmo „Kietas riešutėlis“ („Die Hard“) režisierius Johnas McTiernanas antradienį buvo paleistas iš kalėjimo, kuriame praleido beveik metus dėl pasiklausymo skandalo, pranešė jo žmona Gail.

J.McTiernanas, tarp kurio filmų taip pat yra „Raudonojo spalio“ medžioklė“ („The Hunt for Red October“) ir „Tomo Krauno afera“ („The Thomas Crown Affair“), išėjo iš kalėjimo Janktone Pietų Dakotoje.

Režisierius už grotų praleido 328 dienas, nurodoma „Facebook“ puslapyje „Free John McTiernan“. Į kalėjimą jis buvo pasodintas pernai balandį.

J.McTiernanas jau pasirašė kontraktą režisuoti veiksmo filmą „Raudonasis būrys“ („Red Squad“), praneša pramogų industrijos žurnalas „Variety“.

Federalinė didžioji žiuri režisierių apkaltino melavus federaliniams agentams ir melagingai liudijus.

„Aišku, esu pagauta ekstazės, bet privalau jums pasakyti, jog mano vyras buvo taip šokiruotas to, ką patyrė, kad būti kalėjime ar ne kalėjime, jam, regis, atrodo beveik tas pats“, – sakė žmona.

„Vyriausybės prokurorai gali sugriauti ir sunaikinti bet kurio gyvenimą. Jie nejaučia gėdos dėl žmonių šmeižimo spaudoje, greitai perrašo įstatymus savo pačių patogumui, taip pat – grasina gynybos advokatams“, - pridūrė ji.

Kino kūrėjas 2010 metais buvo nuteistas kalėti 12 mėnesių, be to, jam buvo paskirta 100 tūkst. dolerių bauda, tačiau jis buvo laisvėje iki apeliacijų išnagrinėjimo praėjusiais metais. Jo byla yra susijusi su įtarimais, kad jis melavo FTB agentui.

Garsūs režisieriaus šalininkai, tarp jų – „Bulvarinio skaitalo“ („Pulp Fiction“) žvaigždė Samuelis L.Jacksonas, reiškė paramą J.McTiernanui, o minėtame „Facebook“ puslapyje antradienį buvo daugiau kaip 10 tūkst. „patinka“.

Pradiniame 2006 metų kaltės pripažinimo pareiškime J.McTiernanas pripažino, kad padarė klaidingą pareiškimą telefonu kalbėdamasis su vyru, kuris prisistatė FTB agentu, – dėl to, ar jis nusamdė privatų tyrėją Anthony Pellicano pasiklausyti kino prodiuserio Charleso Roveno po jųdviejų darbo 2002-aisiais dėl „Rolervolo“ („Rollerball“).

Netrukus po to jis siekė atšaukti savo pareiškimą, bet buvo nuteistas keturis mėnesius kalėti ir gavo 100 tūkst. dolerių baudą. 2008 metais apeliacinis teismas leido priimti jo kaltės nepripažinimo pareiškimą ir panaikino baudą.

Režisieriaus advokatas sakė, kad J.McTiernanas į kalėjimą buvo pasiųstas ne tik kad už nusikaltimą, kurio nepadarė, bet už elgesį, kuris paprasčiausiai nėra nusikaltimas.

Tačiau 2009 metais federalinė didžioji žiuri jį apkaltino melavus federaliniams agentams ir melagingai liudijus. 2010 metų spalį jis su išlygomis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą ir buvo nuteistas vienus metus kalėti.

Jo advokatas Hankas Hockeimeris sakė, jog J.McTiernanas buvo pasiųstas į kalėjimą „ne tik kad už nusikaltimą, kurio nepadarė, bet už elgesį, kuris paprasčiausiai nėra nusikaltimas“, ir kaltino „prokurorų iškraipymus ir teismo keliu sukurtas procedūrines sienas“.

J.McTiernanas pirmąjį savo filmą „Kietas riešutėlis“ pastatė 1988 metais, o trečiąjį, „Kietą riešutėlį. Kerštą su kaupu“ („Die Hard: With a Vengeance“), – 1995-aisiais.

Jis nekūrė kitų „Kieto riešutėlio“ filmų, tarp kurių yra ir praėjusių metų „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ („A Good Day to Die Hard“).

A.Pellicano, kuris 2008 metais per du atskirus teismo procesus buvo nuteistas dėl 78 sunkių nusikaltimų, šiuo metu atlieka 15 metų bausmę federaliniame kalėjime.