Kiekviena „Disney“ princesė turi bent po vieną mėlyną aprangos detalę: ar žinote, kodėl?

Blaine'as Gibsonas peršasi Pelenei / Blaine'o Gibsono asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jei jos nelaukia žavingojo princo, tai tikriausiai bando atsipeikėti nuo raganos siųstų kerų ar nuodingų obuolių, tačiau kiekviena „Disney“ princesė tuo pačiu metu bando perduoti žinutę mergaitėms. Kaip? Ar kada susimąstėte, kodėl kiekviena jų dėvi mėlyną spalvą?

Nuo Džasminos iš pasakos „Aladinas“, iki Arielės iš „Undinėlės“ – visos princesės puošiasi mėlynai.

Jos seniai laužo standartus ir bėga nuo kiekvienai žaviai damai bandomos įpiršti rožinės spalvos. Nuo vandens žydros iki rugiagėlių mėlynos. Net Dorotė iš „Ozo“ dėvi mėlynos spalvos kojines ir skraistę.

Pelenė

Kodėl? Mėlyna spalva simbolizuoja pasitikėjimą, ramybę ir pastovumą. Pasak Pantono spalvų instituto direktoriaus, mes visi natūraliai linkstame prie mėlynos spalvos, kuri dažnai mums asocijuojasi su dangumi. Virš mūsų esanti mėlynė kartais apsiniaukia, tačiau visada žinome – ji ten.

Robinas Williamsas animaciniame filme „Aladinas“ įgarsino Džiną / Kadras iš filmo

Būtent todėl dažnai maži berniukai puošiami mėlynos spalvos drabužiais. Manoma, kad tai jiems suteikia ramybės, kad užaugę jie bus savimi pasitikintys ir tvirtai bus galima atsiremti į jų petį.

Išties, kiekviena princesė, kad ir kokia ji bebūtų, kiek negandų patirtų rodo, kad jomis galima pasitikėti, kad jos yra pastovios ir savo vertybių neišduoda. Būtent todėl jų drabužiuose apstu mėlynos spalvos akcentų.

VIDEO kadras: „Snieguolė ir septyni nykštukai“

Skaitykite daugiau