„Keulė Rūkė“ savininkas apie vandalų suniokotą garsųjį bučinį: „Tai teroristinis išpuolis“

Meno kūrinys prie kavinės „Keulė Rūkė“ suniokotas vandalų / „Scanpix“ ir „Keulė Rūkė“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-12 11:54
Vilniuje esančios kavinės „Keulė Rūkė“ darbuotojai penktadienio rytą liko priblokšti: vandalai suniokojo kavinę puošusį garsųjį piešinį, kuriame vaizduojamas aistringas politikų Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo bučinys. Anot kavinės savininko Dominyko Čečkausko, tai – teroro išpuolis prieš žodžio laisvę.

Suniokioto pešinio nuotrauką „Keulė Rūkė“ darbuotojai paskelbė kavinės „Facebook“ puslapyje. Anksčiau masiškai miestiečius, taip pat sostinės svečius nusifotografuoti greta viliojęs meno kūrinys penktadienį rastas tiesiog uždažytas baltais dažais.

„Praėjusią naktį garsiausias Vilniaus gatvės meno pavyzdys buvo sunaikintas. Darbe buvo vaizduojamas aistringai Trumpą bučiuojantis Putinas, piešinys puošė restorano „Keulė Rūkė“ teritoriją. Dabar piešinys užtušuotas baltais dažais“, – pranešė kavinės atstovai.

Jie taip pat „Facebook“ tinkle išpublikavo ir „Keulė Rūkė“ savininko Dominyko Čečkausko komentarą.

„Mes nelaikome to tiesiog paprastu vandalizmu. Tai teroristinis išpuolis prieš žodžio laisvę Lietuvoje. Išpuolio tikslas buvo priminti mums, laisvą žodį gerbiantiems žmonėms, kad mūsų visuomenėje vis dar yra aktyvių autoritarizmo advokatų. Tuo pat metu mes esame laimingi dėl priminimo, kad laisvė nėra tai, ką gali laimėti, – tai nuolatinė kova. Mes priimsime šį iššūkį be baimės ir toliau ginsime žodžio laisvę, Vilniaus laisvę ir Lietuvos laisvę. Mes pažadame atkurti šį meno kūrinį, kuris jau tapo pasaulyje garsiu laisvės ir nepaklusnumo simboliu“, – sakė D.Čečkauskas.

„Keulė Rūkė“ nuotr.
„Keulė Rūkė“ nuotr.
„Keulė Rūkė“ nuotr.
„Keulė Rūkė“ nuotr.

Išgarsėjo pasaulyje

Žmonės.lt primena, kad garsusis piešinys "Keulė Rūkė" papuošė gegužę.

Jis priminė garsųjį Berlyno sienos grafitį, kuriame buvo pavaizduotas 1979 metų sovietų lyderio Leonido Brežnevo bučinys Rytų Vokietijos komunistinio režimo lyderui Erichui Honeckeriui.

Šis respublikonų kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo bučinys su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu grafityje išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Netruko atsirasti ir naujų piešinių, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje. Tik Bristolyje D.Trumpas bučiuojasi su buvusiu Londono meru Borisu Johnsonu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai