Ketvirtadienio vakarą Vilnius pakvipo itališkais sūriais: degustacinė vakarienė, kurią svečiai gaminosi patys

Degustacinė sūrių vakarienė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vėstant orui ir trumpėjant vakarams neapleidžia mintys apie saulėtus kraštus – jūrą, spalvingą kraštovaizdį ir gardžias vakarienes ant jūros kranto. Bet, pasirodo, tam, kad patirtum saulėtą Italiją, visai nereikia ieškoti skrydžio bilietų – kartais kelionę pakeisti gali gardi pačių svečių ruošta vakarienė iš autentiškų itališkų produktų.

Pažintis su Italija – per sūrius

„Sūriai yra vienas svarbiausių produktų norint pažinti Italiją per skonį – juos reikia pajausti, užuosti, patirti, išgyventi. Visai kaip ir pačią Italiją“, – pasakoja Liana Davletšina, didžiausią itališkų produktų pasirinkimą siūlančio tinklo įkūrėja bei alyvuogių aliejaus someljė.

„Jau 6 metus, beveik nuo pat atidarymo, mūsų parduotuvėse galima įsigyti Caseificio Busti sūrių, atkeliavusių iš pačios Toskanos. Šis ūkis yra itin pamegtas pirkėjų dėl itin aukštos kokybės produkcijos ir skonių įvairovės, o kadangi dažnam mūsų klientui kyla klausimų, kokiuose patiekaluose galima panaudoti ir kaip derinti sūrius, jei klasikinis aperitivo su sūrių rinkiniu ir vyno taure yra nebeįdomu, nusprendėme surengti maisto gaminimo pamoką, kur dalyviai galėtų ne tik pamatyti, kaip aukščiausios kokybės sūriai gali būti pritaikomi gaminant įvairius patiekalus, bet ir išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus bendraminčių būryje. O kad pažintis su sūrių pritaikymu patiekalų ruošime būtų dar autentiškesnė, į Lietuvą pakvietėme Paolo Campigli – Caseificio Busti ūkio atstovą“, – vakarienės idėja dalijasi verslininkė.

Degustacinė sūrių vakarienė / Organizatorių nuotr.

Ne tik gardžiai, bet ir sveikai

Vakarienės dalyviai turėjo unikalią progą pasigaminti ir paragauti įvairiausių patiekalų, kurių pagrindinis ingredientas buvo skirtingi sūriai: rikotos užtepėlę su trumais, avokadu ir kanapėmis, šviežių burokėlių karpačio su Cappriccio ožkos pieno sūriu, tradicinę lazaniją su PECORINO TOSCANO sūriu bei vegetarišką su buivolės pieno mocarela, rikota, TRE LATTI trijų pienų sūriu bei desertą – Pavlova su maskarponės, Ricottina Mezzaluna ir grietinėlės kremu. Degustacinio meniu idėjų autorė – „Good Food studio“ įkūrėja Aistė Švetkauskė.

Sūris – vertingas virtuvės ingredientas

Maisto kultūros puoselėtoja A. Švetkauskė pasakojo, jog sūris yra vienas iš tų produktų, kurie, tinkamai priderinus prie patiekalo, pakelia jį į kosmines aukštumas. Štai, pavyzdžiui, burokėliai – Lietuviams įprasta šią nepaprastai vertingą daržovę valgyti kaip garnyrą prie kotletų ar karbonado, bet pakeitus jų formą iš tarkuotų į pjaustytus, pagardinus balzaminiu actu bei riešutais ir, galiausiai, uždėjus tikro itališko Cappriccio ožkos pieno sūrio jie tampa nebe garnyru, o aukščiausio lygio restorano patiekalu. Anot Aistės, maistas, kaip ir mada, turi kintančias tendencijas – jeigu prieš 10 metų sūris buvo skirtas sumuštiniams, šiandien jis yra visavertė kokybiško patiekalo dalis, o „Caseificio Busti“ sūriai – tobulas pavyzdys, kokią vertę produktui suteikia gamintojų meilė ir pagarba savo veiklai.

Sūriai – įdomūs ir įžymybėms

Tokia sūrių integracija į visų meniu esančių patiekalų sudėtį Lietuvoje – pirmoji, o gausiame svečių būryje buvo galima išvysti ir žinomų veidų: subalansuota mityba besidominčią tinklaraštininkę ir knygos autorę Simoną Burbaitę, tinklaraštininkę Viktoriją Kordiukovą bei dizainerę Audronę Bunikienę. Simona Burbaitė renginio metu pasakojo, jog labai mėgsta eksperimentuoti virtuvėje ir nuolat ieško įdomesnių produktų bei jų derinių, o nors sūrio eksperte savęs nelaiko, degustuoti naujus skonius jai labai patinka.

Alyvuogių aliejaus ir sūrio draugystė

Anot Lianos Davletšinos, gerą sūrį apšlaksčius aukštos kokybės ypač tyru alyvuogių aliejumi gausime patiekalą, kuriam daugiau nieko netrūks. Tiesiog – imi ir valgai.

Degustacinė sūrių vakarienė / Organizatorių nuotr.

„Tarp jų užsimezga ryšys, jie vienas kitą papildo. Ir tai yra ne tik labai gardu, bet ir maistinga – Caseificio Busti sūriuose gausu baltymų, o alyvuogių aliejuje – mūsų organizmui naudingų medžiagų, be to, tai yra gerieji riebalai, taip reikalingi mūsų sveikatai bet grožiui.” – pasakojo vakarienės sumanytoja. Svečius ji pasitiko šviežiu, vos prieš kelias savaites išspaustu ypač tyru alyvuogių aliejumi, o visi vakarienės metu ruošti patiekalai buvo šlakstomi skirtingais alyvuogių aliejais – nuo švelnaus iki kiek aitresnio skonio.

Geriausi sūriai Italijoje

Vakarienėje dalyvavęs Caseificio Busti ūkio eksporto vadovas Paolo Campigli pasakojo, jog ūkis išsiskiria sūrių gaminimo autentika – ji išliko beveik nepakitusi nuo pat įkūrimo 1955-aisiais. Šiuo metu ūkyje gaminama 80 skirtingų rūšių sūrio su įvairiausiais priedais – pistacijomis, migdolais, šafranu bei žolelėmis. 70 rūšių sūrio yra tikri pecorino – gaminami tik iš avies pieno, o 10 rūšių gaminimui yra maišomas karvės bei avies pienas. Dauguma sūrių yra natūraliai brandinami oloje, kur išbūna apie 3-4 mėnesius, priklausomai nuo rūšies.

Caseificio Busti ūkis, esantis pačioje Toskanos širdyje, šiuo metu yra vienas populiariausių Italijoje ir garsėja aukščiausios kokybės šviežiais, lengvai brandintais, minkštaisiais, kietaisiais, taip pat sūriais su mėlynuoju bei baltuoju pelėsiu.

Degustacinė sūrių vakarienė (32 nuotr.)
+26
Skaitykite daugiau