Keturkojį įsigijusi Vlada Musvydaitė kviečia padėti gyvūnams: „Vaikystėje pati gelbėdavau katinus“

Vlada Musvydaitė ir jos augintinis šuo Vingis
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2019-08-01 12:16
#walk15 programėlės kūrėja, buvusi televizijos laidų vedėja, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė prisijungė prie projekto „Tapk Ambasadoriumi“ ir kviečia visus prisidėti prie kilniaus tikslo – padėti beglobiams gyvūnams bei pagerinti jų gyvenimo sąlygas. Vlada pati neseniai įsigijo augintinį, o vaikystėje ji negalėjo ramia širdimi praeiti pro gatvėje šilumos ir meilės ieškantį pamestą gyvūną.

Šis projektas moteriai suteikė galimybę visus paraginti ne tik paaukoti beglobių gyvūnui gerovei, bet ir pagerinti savo sveikatą – daugiau judėti.

Vlada, tapote ambasadore ir siekiate surinkti 2 000 eur. sumą, kuri bus skirta pagelbėti augintiniams gyvūnų prieglaudoje. Tačiau jūsų kvietimas aukoti kitoks – padėdami kitiems žmonės tuo pačiu padės sau?

Mano noras prisidėti prie „Linksmųjų pėdučių“ atsirado po paprasto ir nuoširdaus pokalbio su šia problema suinteresuotais žmonėmis. Pagalvojau, kad galime sau išsikelti iššūkį ne tik kažką duoti gyvūnams, bet laimės suteikti ir sau. Visą mėnesį parsisiuntę walk15 mobiliąją programėlę žmonės galės paaukoti simbolinę sumą – vieną eurą – jei per dieną nueis 10 tūkstančių žingsnių. O aš esu pasiryžusi kasdieną nueiti 15 tūkstančių žingsnių.

Kiekvienas projekto „Tapk Ambasadoriumi“ dalyvis atlieką iššūkį. Kur bus galima pamatyti jūsiškį? 

Šį iššūkį paskelbsime mobiliojoje programėlėje #walk15. Į iššūkį galės jungtis visi norintys. Prisijungę prie iššūkio, dalyviai kiekvieną dieną galės matyti, kas surinko daugiausia žingsnių. Taip pat nuolat skatinsime ir raginsime prisijungti prie gražios iniciatyvos ir #walk15 paskyroje feisbuke.

Vlada Musvydaitė su augintiniu Vingiu / Organizatorių nuotr.
Vlada Musvydaitė su augintiniu Vingiu / Organizatorių nuotr.

Kodėl pasirinkote padėti būtent beglobiams gyvūnams?

Todėl, kad pati neseniai įsigijau augintinį. Dabar mūsų namuose laksto keturių mėnesių šokoladinis labradoras. Jis – pirmasis mano gyvūnas. Matau, kiek atsakomybės ir laiko bei priežiūros šuo reikalauja, noriu, kad žmonės atkreiptų dėmesį į didžiulę šiuolaikinę problemą – augintinių nepriežiūrą. Juk be galo daug jų žmonės tiesiog palieka, nebenori, išveža į prieglaudą. Negalima atsainia ranka numoti, įsigyti gyvūnėlį, o paskui jam laiko neberandant kažkur išvežti.

Manote, kad dažnai žmonės neatskiria užgaidos nuo pasišventimo?

Aš siūlau tėvams, kurių vaikai užsigeidžia šuniuko ar kačiuko, iš pradžių jiems nupirkti pliušinį žaisliuką. Paprašyti atžalų, kad kasdieną jį vestų į lauką, globotų, maitintų pagal grafiką. Žiūrėkite, netrukus vaikas supras, kad augintiniui negali skirti tiek dėmesio. Galime atsakomybės  jausmą pasitikrinti ir su žaislais. Šiais laikais labai daug nebereikalingų augintinių atsiduria tiesiog gatvėje.

Ar pati esate lankiusis gyvūnų prieglaudoje?

Taip, esu ten buvusi kartą ir man be galo suspaudė širdį. Norėčiau, jog keturkojų padėtis Lietuvoje būtų džiaugsmingesnė. Vaikystėje ir paauglystėje aš pati gelbėdavau katinus, negalėdavau praeiti pro gatvėje pamestą gyvūną, visuomet jų labai gailėjau, padėdavau, kiek galėjau.

Vlada, pati turite vaikų, kaip jie šiuo metu priima naują šeimos narį? Kas labiausiai juo rūpinasi?

Vaikai ilgai prašė namuose turėti šuniuką, o aš ilgai svarsčiau. Žadėjo vedžioti kasdien, juo rūpintis. Spėkite, ar vedžioja? Entuziasmo keltis rytais ir vedžioti šunį kas rytą mažėja. Be to, šuo išmokė tvarkos. Namuose nebėra ant grindų numestų batų, kuprinių. (juokiasi)

Iššūkio ieškokite #walk15 mobiliojoje programėlėje ir kartu surinkime šiai iniciatyvai bent 2000 eurų – tegul kiekvienas mūsų nueitas žingsnis išgelbėja kuo daugiau linksmų pėdučių!

Norintys prisidėti prie Vlados Musvydaitės iniciatyvos, tai gali padaryti ČIA.

Naujausi straipsniai