Dvylikametė aktorė E.Rakštytė: iš mokyklos suolo į serialo filmavimo aikštelę

Emilija Rakštytė / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-17 13:51
Emilijai Rakštytei dar tik dvylika, tačiau pirmą kartą televizijos ekranuose ji pasirodė kone prieš dešimtmetį. Viename populiariausių TV3 serialų „Pasmerkti“ nuo pat pirmųjų sezonų vaidinusi Emilija, galima sakyti, užaugo filmavimo aikštelėje – būdama vos ketverių metų ji įkūnijo vieno pagrindinių serialo personažų dukterį Mildutę.

Apie darbą seriale mielai pasakojanti jauna mergina teigia, kad vaidinti jai patinka, o ir į filmavimo aikštelę nuo pat pradžių įžengė drąsiai. „Pradžioje nebuvo baisu, nes buvau dar pakankamai maža. Tik kai suėjo aštuoneri, pradėjau bijoti. Atsirado naujas režisierius, daug kitų naujų veidų, tad reikėjo laiko įprasti. Tačiau dabar vėl jaučiuosi drąsiai, o ir vaidinti labai smagu, visi labai malonūs ir draugiški“, – pasakojo E. Rakštytė.

Jaunosios aktorės personažas seriale toli gražu neatspindi laimingos vaikystės. Dėl tėvų pykčių ir atskirų gyvenimų kenčianti Emilijos herojė Mildutė jaučiasi užmiršta, jai nuolatos tenka kovoti dėl menkiausio tėvų dėmesio. Nors pačiai aktorei šis personažas patinka ir jį įkūnyti sekasi puikiai, Emilija neslepia, jog kai kurios scenos ją šiek tiek trikdo.

„Neseniai buvo tokia scena, kurioje turėjau pasakyti tėčiui, kad pamačiau jį išdavinėjantį mamą su kita moterimi. Tuo metu buvo labai nejauku. Vis galvojau, kad pradėsiu juoktis ar raudonuoti, bet galiausiai viskas praėjo gerai“, – prisiminimais dalijosi aktorė.

Nors E. Rakštytės herojė seriale su tėvais ryšį randa sunkiai, aktorės teigimu, realiame gyvenime sekasi kur kas geriau – su tėvus įkūnijančiais aktoriais Toma Vaškevičiūte ir Tadu Gryn mergaitė sutaria puikiai. „Su jais bendrauju kaip su draugais. Iš pradžių buvo šiek tiek baisoka, bet kuo toliau, tuo labiau susidraugavome, o šiai dienai viskas tikrai puiku“, – teigė E. Rakšytė.

Ne vienerius metus televizijos ekranuose matoma jauna aktorė neslepia, kad pamažu ir gatvėje tampa atpažįstama, o būti žinoma mergaite mokykloje gali tapti ir iššūkiu. „Jau sulaukiu šiek tiek dėmesio. Kai kurie mokykloje manimi labai džiaugiasi, palaiko ir skatina vaidinti, bet yra ir tokių, kurie pavydi. Būna, kad nepažįstami žmonės sako: „aš tave mačiau per televizorių“ – tada būna labai smagu“, – šypsojosi jaunoji aktorė.

E. Rakštytė aktorės karjeros apleisti neplanuoja: „Pastaruoju metu vis dažniau galvoju, kad noriu būti aktore ir ateityje. Galbūt vieną dieną tapsiu garsi šios srities profesionalė!“

Paklausta, ką mėgsta veikti laisvalaikiu, kai nereikia eiti į mokyklą ar filmuotis seriale, E. Rakštytė tikino, kad jos laisvalaikis neišsiskiria iš kitų jos amžiaus paauglių, tačiau jau nuo kitų metų mergina planuoja skirti daugiau laiko aktorystei. „Šiuo metu nelankau jokių papildomų būrelių, susijusių su aktoryste, tačiau jau nuo kitų metų planuoju eiti į kokią nors teatro studiją“, – atskleidė aktorė.

Naujajame serialo „Pasmerkti IV“ sezone – ne tik aidintys šūviai, netikėti veikėjų likimai, nenutrūkstamas veiksmas, bet ir pavojingoje aplinkoje užgimę romantiški ir tyri jausmai. Seriale vaidmenis atlieka ne tik nauji nematyti veidai, bet ir toliau vaidina televizijos žiūrovų numylėtiniai Rolandas Boravskis, Josif Baliukevič, Tadas Gryn, Emilija Latėnaitė ir kiti žymūs aktoriai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai