Keturi vaikinai pajūryje užsimojo padėti stokojantiems vaikams – perka jiems knygas ir pratybas

Asociacijos „Pajūrio jaunimas“ nariai/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-06 20:29
Keturi vaikinai iš Palangos – Ignas Tiškus, Tautvydas Lubys, Mantas Srebalius ir Albertas Martinaitis – jau antrąjį rugsėjį rūpinasi ne tik savo, bet ir sunkiai besiverčiančių šeimų problemomis. Didžiausias iššūkis tokioms šeimoms, kurį vaikinai padeda joms įveikti – brangūs pratybų sąsiųviniai ir knygos, kurias būtina įsigyti prasidėjus mokslo metams.

Kaip kilo idėja imtis savarankiškai ieškoti būtų padėti stokojančių šeimų vaikams?

Idėja tiek man, tiek Ignui kilo bekalbant. Juk visi atsimename, kai vaikystėje eidavome į knygyną su mama ar tėčiu ir kai pardavėjas pasakydavo, kiek tos kelios knygutės ar pratybos kainuos, visi nustebdavo ir nieko nesakydami sumokėdavo didžiulius pinigus. Dar vaikais būdami suprasdavome, kad šeimai tai – dideli pinigai. Visi pamena tuos storus anglų kalbos vadovėlius, kurie kainavo labai brangiai. Dabar jau dirbdami ir turėdami savo verslus, darbus ir dar neturėdami savo vaikų, galime padėti toms šeimoms, kurioms tai didžiulė finansinė našta. 

Kur pirmiausia ėjote prašydami pagalbos?

Abu buvome gerai žinomi, aktyvūs, geranoriški ir kūrybiški savo aplinkinių tarpe, tad imi telefoną ir skambini tiems, kurie visada būna šalia. Juk jeigu tu turi gerų tikslų, tavo aplinkoje visada atsiras tokių pat, gerą darančių žmonių. Taip ir nutiko. Vienas po kito pradėjo skambinti, rašyti draugai. Kas po 5, kas po 10  eurų, o kas ir daug daugiau prisidėjo.

Ar lengvai verslas sutinka padėti vaikams? 

Praėjusiais metais stengėmės jungti privačius asmenis remti šią idėją. Pradėję kalbinti įmones, verslininkus supratome, kad norint oficialiai ir tvarkingai viską daryti reikia sukurti nepelno siekiantį juridinį asmenį. Mano bendramintis Ignas šiais metais tai ir padarė. Taip atsirado Asociacija Pajūrio jaunimas“. Tiek šiais metais, tiek ir praėjusiais visi kalbinti žmonės geranoriškai prisidėjo. Net kai jau buvo baigta rinkti lėšas, skambino norintys prisijungti. 

Asociacijos „Pajūrio jaunimas“ nariai/Asmeninio archyvo nuotr.
Asociacijos „Pajūrio jaunimas“ nariai/Asmeninio archyvo nuotr.

Tai jau antrieji jūsų savanoriškos veiklos metai, kaip jums pasisekė pernai – kiek surinkote lėšų, kokiems vaikams suteikėte pagalbą? 

Pasirinkome Palangos Baltijos pagrindinę mokyklą, kurioje aš anksčiau mokiausi. Per kelias savaites paaiškėjo, kiek tiksliai turime mokinukų, kuriems reikės mūsų pagalbos. Su Rasos knygynu sutarėme, kad jie pratybas parduos už savikainą – tai labai padėjo visus aprūpinant pratybomis. Iš viso surinkome virš 1 300 eurų ir padėjome 22 vaikams įsigyti pratybas. Taip pat vienai mamai, kuri augina tris vaikus, nupirkome tris patalynės komplektus, kurie jai buvo labai reikalingi.

Kaip randate tuos vaikus, kuriems reikia pagalbos? 

Pirmaisiais metais aš buvo atsakingas už komunikaciją su mokyklomis ir socialiniais pedagogais, mokyklos administracijomis. Šie žmonės geriausiai pažįsta vaikus savo mokykloje ir žino, kokios pagalbos jiems reikia. Kiekvienos šeimos situacija skirtinga. Buvo tokių, kurie jau buvo sutaupę pinigų pratyboms ir už jas sumokėję. Tuo atveju mes šeimai grąžinome visą už pratybas sumokėtą sumą. 

Kaip reaguoja vaikų tėvai, kai pasisiūlote jiems padėti? 

Stengiamės nebendrauti su pačiomis šeimomis. Norisi padėti, o ne ateiti ir dalinti dovanas kaip Kalėdų seneliams. Kaip reaguoja tėvai reikėtų klausti mokytojų ir socialinių pedagogų. Iš nuogirdų žinome, kad tai jiems – didelė pagalba. Jie labai džiaugiasi tokia Palangos jaunimo iniciatyva. 

Jūsų gretos auga – šiuo metu vardan vaikų gerovės stengiatės keturi vaikinai, nors nė vienas kol kas neturite savo vaikų. Kodėl nusprendėte padėti ne kokiai kitai socialinei grupei, o būtent vaikams?

Norime, kad kuo mažiau vaikų patirtų tą jausmą, kai supranti, kad šeimai tavo pratybas pirkti yra beprotiškai didelė finansinė prabanga. Socialiai remtinoms šeimoms padeda valstybė, tačiau visi žinome, kad yra daug sunkiai besiverčiančių šeimų, kurios dėl kelių eurų per didelių pajamų praranda paramas. Tai ir yra mūsų auditorija į kurią orientuojamės. Vaikų mokslas, nors yra nemokamas, visgi kainuoja didžiulius pinigus. O dar jei šeimoje ne vienas vaikas, o trys… Praėjusiais metais turėjome tokią šeimą.

Kaip norintys prie jūsų prisijungti ar jūsų surastiems vaikams padėti finansiškai gali tai padaryti?

Visų pirma, šiuo adresu (tau.lubys@gmail.com) reikia atsiųsti savo įmonės/asmens duomenis, tam, kad galėtume užpildyti paramos sutartį. 

Pasirašius sutartį lieka tik pervesti paramos sumą į šią atsiskaitomąją sąskaitą: 

Asociacija „Pajūrio jaunimas“, LT347300010160062927.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai