Kęsto Rimdžiaus įžvalgos: kaip pasipuošti renginiui, kurio aprangos kodas – „black tie“?

Kęstas Rimdžius ir Ieva Stasiulevičiūtė/ Tomo Kaunecko nuotr.
Kęstas Rimdžius ir Ieva Stasiulevičiūtė/ Tomo Kaunecko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-01-14 20:10
AA

Sausio 23-ąją Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre nugriaudės bene didžiausias metų renginys – apdovanojimai „Žmonės 2020“. Puoselėdami praėjusiais metais pasikeitusią koncepciją, „Žmonės 2020“ paskelbs ir apdovanos tuos, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę.

Nors renginio dalyvių bei žiūrovų mintys bus nukreiptos į apdovanojimų nominantus, neišvengiamai kylą klausimų apie tai, kaip derėtų pasipuošti tokio tipo renginiui. Apie tinkamiausius pasirinkimus ir didžiausias stiliaus klaidas Žmonės.lt kalbina stilistą ir dizainerį Kęstą Rimdžių.

Kaip apsirengti black tie renginiui, kad niekada neprašautumėte pro šalį?

Tokiems atvejams siūlyčiau rinktis „saugius variantus“. Pavyzdžiui: juoda maža suknelė gelbsti visais gyvenimo atvejais. Jei aprangos kodas kokteilis turi saugią juodą mažą suknelę – black tie turi ilgą vienspalvę.

Vyrus black tie aprangos kodas įpareigoja rengtis smokingą, tačiau tie, kurie ateis su tamsiu kostiumu tikrai neprašaus pro šalį.

Norėčiau pabrėžti, kad su metais aprangos kodų taisyklės minkštėja. Jeigu dar prieš dešimt metų turėjome griežtą black tie, kuris moterį įpareigojo rinktis tik ilgą suknelę – dabar moterys gali puoštis ir smokingu.

Kita vertus, gavus kvietimą į tokio tipo renginį dalyviams reiktų įsivertinti, kurioje vietoje jis vyksta, nes kai kuriais atvejais, kalbant apie lietuviškų renginių organizatorius, prabangus aprangos kodas kartais yra pageidaujamas ne vietoje ir ne laiku. Jeigu renginys vyksta didelėje, gražioje erdvėje, kaip Lietuvos operos ir baleto teatras arba Rotušė – galima dėvėti ilgą suknelę. Tačiau jeigu renginys vyksta restorane, viešbutyje – black tie nėra tinkamas dresscode‘as, kurio reikėtų paisyti.                                   

Tuomet geriau žengti laipteliu žemiau ir rinktis kokteilinės aprangos variantą, kuris yra ir šiek tiek saugesnis, bet kartu ir neiškrenta iš konteksto.

Kalbant apie „Žmonių“ apdovanojimus, jau žodis „apdovanojimai“ suteikia teisę ir privilegijuota black tie aprangos kodą.

Kęstas Rimdžius ir Ieva Stasiulevičiūtė/Gedimino Žilinsko nuotr.

Esate papuošęs ne vieną didžiausių Lietuvos renginių dalyvį. Nuo ko pradedate, formuodamas savo kliento stilių?

Pirmiausia reikėtų išsikelti tikslą,: kokio efekto nori mano klientas ir aš. „A“ kategorijos žvaigždės, ryškios asmenybės, eidamos į tokio dydžio renginius, visuomet sukelia apkalbų laviną, mėgsta būti pirmame nuotraukų penketuke, nori, kad apie jas dar kelis mėnesius būtų kalbama. Galų gale, spauda ir visuomenė jų laukia. Tokiu atveju bandoma sukurti burbulo efektą: parinkti išskirtinius daiktus, galvojama apie tai, kad žmonės išsiskirtų minioje, nes ir dalyvių kiekis – ne 50, o 500.

Kita kategorija žmonių tiesiog nori atrodyti gerai. Jos nenori būti per daug ryškios ar per daug matomos, jos tiesiog nori jaustis ir atrodyti puikiai. Šių žmonių aprangos detalės automatiškai tampa daug subtilesnės, atitinkančios black tie aprangos kodo suvokimą.

Žinoma, jeigu esi garsi, stilinga asmenybė – norėsi žibėti. O žibėjimo šioje vietoje vengti ir nereikėtų – Operos ir baleto teatras turi erdvę, kurioje gali tinkamai pademonstruoti rūbą ir savo įvaizdį.

Ar įmanoma tokio tipo renginiui pasipuošti neįdedant labai daug pastangų ir neišleidžiant tūkstančių eurų?

Tikrai įmanoma. Aš esu iš tų, kurie sutinka, kad tam tikruose dalykuose pinigai nežaidžia. Juk dažnai matome, kiek daug turtingų ir įtakingų moterų, apsirengusių prabangiomis suknelėmis, neatrodo labai gerai. Kai kuriais atvejais jaunos merginos, kurios pasitelkia savo išmonę, o ne pinigus, atrodo kur kas įspūdingiau. Manau, kad ir tokio tipo renginiuose galima sau leisti ir padžiazuoti ir paeksperimentuoti.

Kitą vertus, juodas kostiumas, aukštakulniai bateliai ir dideli blizgantys auskarai nekainuoja labai daug pinigų. Tos, kurios turi gerą skonį, panašių dalykų ras ir dėvėtų drabužių parduotuvėse. Aš visuomet sakau, kad nereiktų jų vengti, nes ten galima rasti ir vintažinį YSL švarką už keliolika eurų – jį išsivalius, prisiderinus siaurą ilgą juodą sijoną ir šilkinę palaidinę – atrodysite kaip nužengusi nuo podiumo.

Kęstas Rimdžius/ Tomo Kaunecko nuotr.

Kokias didžiausias stiliaus klaidas pastebite black tie aprangos kodo renginiuose?

Ruošiantis tokiems dideliems renginiams, privaloma kritiškai įsivertinti savo figūrą, pasižiūrėti į tam tikras savo kūno vietas, kurias norėtųsi slėpti. Jeigu tavo kojos per stambios – nereikia skeltuko. Tuomet rodykite viršutinę savo kūno dalį. Jeigu turite gražią krūtinę – rodykite dekoltė, jeigu jūsų gražios rankos – atidenkite jas.

Viena pagrindinių klaidų, kurias daro žmonės – jie neįsivertina savo figūros tipo ir minusų. O, atsistojus prie fotosienelės, minusai kaip mat pasimato. Būtina pagalvoti ir apie drabužių medžiagas. Tokiuose renginiuose paprastai būna ryški šviesa, daug blyksčių ir tokie audiniai, kaip atlasas ar blizgantys šilkai – ypatingai labiau aptemptuose suknelių variantuose – ne visais atvejais atrodo gerai, nes išryškina bene kiekvieną figūros linkį.

Trečias dalykas – geriau mažiau negu daugiau. Visuomet reikia sau atsakyti į klausimą, ar tu nori atrodyti, kaip kalėdinė eglutė, kad visi į tave atsisuktų ne dėl to, kad gerai atrodysi, o dėl to, kad labai blizgėsi. Ruošiantis į vakarėlį galioja viena taisyklė – prieš išeinant iš namų reiktų nusiimti paskutinį dalyką, kurį ant savęs užsidėjote. Manau, kad šios taisyklės yra būtina paisyti ir, prieš išeinant iš namų, dar kartą žvilgtelti į veidrodį. Tačiau aš labiau esu už tai, kad damos eksperimentuotų ir darytų klaidas, o ne visos ateitų su mažomis juodomis suknelėmis.

                                                                   

Kęstas Rimdžius / „TOMAS & LUKAS“ nuotr. / žurnalas „Laima“

Kaip bėgant metams Lietuvoje keitėsi black tie renginių kultūra?

Manau, kad ši kultūra vis dar keičiasi. Galiu pasakyti vieną iš pavyzdžių, kurį prisimenu iš savo karjeros: gavau pakvietimą, ant kurio buvo nurodytas black tie dresscode‘as, o renginio vieta – naktinis klubas. Renginyje moterys pasirodė su ilgomis suknelėmis, aukštakulniais batais ir neturėjo, kur prisėsti. Tačiau tokie laikai jau praėjo ir pastebėjau, kad vis mažiau klaidų yra daroma ir iš organizatorių pusės. Dažniau renkamasis saugesnis – kokteilio variantas. Mes mokomės, augame ir viskas tik gerėja.

Kaip apskritai vertinate raudonojo kilimo renginių: apdovanojimų, filmų. spektaklių premjerų dalyvių stilių? Ar žmonės ateina tinkamai pasipuošę ar daugiau yra tokių, kurie prašauna pro šalį?

Manau, kad mes matome vis mažiau tokių, kurie ateina kaip aš sakau: su nusiburbuliavusiu megztiniu tiesiai iš darbo tuomet, kai organizatoriai aiškiai nurodo dresscode‘ą. O klaidų darymas – nėra blogas dalykas. Aš į tai žiūriu kaip į eksperimentą: kuo daugiau žmonės eksperimentuos ir darys klaidų – tuo viskas su laiku darysis gražiau. Pasižiūrėjus į „Golden Globes“ apdovanojimų svečių stilių – 50 proc. svečių galėčiau smarkiai sukritikuoti. Buvo labai daug beskonybės, neteisingų spalvų ir siluetų. Nepamirškime, kad tie žmonės yra „A“ kategorijos žvaigždės, kurie ne patys rengiasi, juos rengia vieni žinomiausių pasaulyje profesionalų. Kartais, kai tu turi visas galimybes atrodyti nuostabiai – prašauni pro šalį.      

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.         

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų akimirkos (105 nuotr.)
+99