Kelios gudrybės, kurios pravers buityje

Vyras tvarko namus. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-24 16:00
Nežinote, kaip greitai panaikinti blogą drabužių kvapą? O gal kliba marškinių saga, bet neturite laiko jo užsiūti?

1. Nagų dildė puikiai nuvalo įsisenėjusias dėmes ir purvą nuo zomšinių batų.

2. Geltonas prakaito dėmes nuo baltų marškinių pažastų išimsite su citrinų sultimis ir soda. Sumaišykite citrinų sultis ir sodą, kad išeitų tiršta masė. Vandeniu sudrėkinkite pageltonavusią dėmę ir gauta mase patrinkite dėmę. Vėliau nuplaukite bei išskalbkite drabužį skalbiamojoje mašinoje. 

3. Jeigu neturite laiko išskalbti palaidinės, o jaučiasi nemalonus kvapas, į buteliuką su purkštuvu įpilkite degtinės ir užpurškite ant drabužio. Leiskite degtinei išdžiūti, ir blogas kvapas išnyks. Alkoholis naikina kvapą skleidžiančias bakterijas.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

4. Lūpų dažų dėmes išimsite plaukų laku, tik prieš tai įsitikinkite, kad drabužį galima plauti skalbiamojoje mašinoje. Užpurškite plaukų lako ant dėmės ir palikite kelioms minutėms. Vėliau patrinkite dėmę ir skalbkite skalbiamojoje mašinoje. Dėmesio, lakas turi būti su alkoholiu, priešingu atveju triukas gali nepavykti.

Taip pat skaitykite: Baltoji magija: 40 būdų panaudoti sodą buityje

5. Jeigu akinių nuo saulės kojelė ėmė klibėti, o jūs po ranka neturite plono atsuktuvo, patepkite permatomu nagų laku, taip laikinai sutvirtinsite akinių kojelę. 

6. Jeigu kliba drabužio saga, o jūs neturite laiko jos užsiūti, patepkite siūlą permatomu nagų laku. Taip laikinai sutvirtinsite sagą, o po to galėsite ją prisiūti.

7. Jeigu jūsų odinius batus sugadinio lietus, sniegas ar ant šaligatvių barstoma druska, jums padės vyno actas. Pamirkykite jame dantų šepetėlį ir švelniai patrinkite dėmes. 

8. Po treniruotės į sportinius batelius įberkite sodos, palikite keliom valandom, o po to išberkite. Soda sutrauks prakaitą ir pašalins blogą kvapą.

9. Raudonojo vyno dėmes pašalinsite baltuoju vynu. Užmirkykite dėmę keliom minutėm baltajame vyne, o po to skalbkite kaip įprasta. 

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: 

Dėmių valymas (I dalis): kavos, kakavos, arbatos, sulčių ir įvairių uogų dėmės

Dėmių valymas (II): vyno, alaus, tabako, kraujo dėmės

Dėmių valymas (III): riebalų, padažų, žuvų taukų, aliejaus dėmės

Dėmių valymas (IV): rūdžių, pelėsio, žolės dėmės

10. Riebalų dėmes iš švelnių audinių pašalins indų ploviklis. 

11. Jei nubėgo kojinių akis, patepkite ją permatomu nagų laku.

12. Jeigu užsikirto drabužių ar batų užtrauktukas, patrinkite jį vazelinu. Jis vėl puikiai veiks.

Ji24.lt
Temos:
Soda Vynas Namai

Naujausi straipsniai