Kelionės po Lietuvą automobiliu: ko reikia jūsų komfortui?

Atvira stogo bagažinė/rėmas.  / 123RF.com nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-05-19 15:28
Artėjant vasarai, daugelis pradeda planuoti atostogas ir keliones. Nors dabartinė situacija šalyje ir pasaulyje pakeitė daugelį planų, tai nereiškia, kad reikia visiškai atsisakyti kelionių.

Juk galima automobiliu pakeliauti po savo tėvynę, o tokiu atveju vienas naudingiausių priedų Euautodalys.lt gali būti stogo bagažinė, kuri leis su savimi pasiimti kur kas daugiau reikiamų daiktų, nei tilptų mašinoje.

Stogo bagažinių tvirtinimas

Stogo bagažinės yra tvirtinamos prie specialių stogo skersinių, kurie, priklausomai nuo automobilio modelio, gali būti skirtingi. Stogo skersiniai įprastai parenkami pagal automobilio gamintoją, modelį, kėbulo tipą ir stogo konstrukciją. Konstrukcijos gali būti:

  • Su gamykloje įrengtomis išilginėmis sijomis (vadinamieji „ragai“, įprastai būna automobiliuose su universalo kėbulu)
  • Su lizdais, skirtais skersinių tvirtinimui.
  • Be jokių papildomų tvirtinimo vietų, kai skersiniai tvirtinami prie stogo kraštų. 

Stogo bagažinių tipai

Stogo bagažinės būna įvairios ir gali būti pasirenkamos priklausomai nuo jūsų poreikių. Jos būna skirtingos talpos, įvairių dydžių, formų ir spalvų, taip pat dizaino. Prekyboje galima rasti aukštas, žemas, platesnes ir siauresnes stogo bagažines. Turėkite omenyje, kad kuo aptakesnė bus jūsų pasirinkta stogo bagažinė, tuo mažiau įtakos jos sumontavimas turės oro pasipriešinimui ir kuro sąnaudoms. Pagal rūšis, šios kategorijos produktus galima suskirstyti į:

  • Uždaras stogo bagažines.
  • Stogo krepšius.
  • Atviras stogo bagažines/rėmus. 

Turėkite omenyje, kad renkantis stogo bagažinę, ypatingai atviro tipo, reikia nepamiršti įsigyti ir diržų bei tvirtinimo gumų, kad pervežimo metu krovinys niekur nejudėtų ir nesukeltų pavojaus jums bei kitiems eismo dalyviams. 

Stogo bagažinė / 123RF.com nuotr.
Stogo bagažinė / 123RF.com nuotr.

Stogo bagažinių matmenys

Prieš renkantis stogo bagažinę, visuomet iš pradžių vertėtų pagalvoti, kam ruošiatės ją naudoti. Pavyzdžiui, jeigu joje planuojate vežti kuprines, lagaminus ar kitus panašius daiktus, reikėtų rinktis trumpą, bet aukštą produktą.

Tačiau jeigu jūsų kelionės tikslas dažnai būna slidinėjimo paslaugas teikiančios vietos, tuomet verta pagalvoti apie ilgesnę, labiau prie stogo prispaustą bagažinę. Kad ir kokį produktą rinktumėtės, visada turėkite omenyje, kad įprastai maksimali leidžiama stogo bagažinių apkrova siekia iki 75 kg. 

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai