Kelionės idėja: energetinių labirintų parkas

Energetinių labirintų parkas / energlabirintai.lt nuotr.
Energetinių labirintų parkas / energlabirintai.lt nuotr.
2012-07-09 21:30
AA

Vasaros savaitgaliai ar atostogų dienos – puikus metas aplankyti įdomiausias Lietuvos vietas. Viena iš tokių, atsiradusi dar visai neseniai, – Platelių energetinių labirintų parkas.

Šią įdomią vietą rasti nesunku: tereikia į automobilio navigacinę sistemą įvesti kaimo pavadinimą „Likšiai“ arba, artėjant prie Platelių, sekti kelio nuorodas. Vaizdas, kuris atsiveria išnirus iš miško keliuko, išties puikus: gražūs namai, kuriuose įsikūrę šeimininkai, dviejų šimtų metų senumo klėtis, kurioje galima prašytis nakvynės, tvenkinys, kuriame plaukiojančios žuvys maistą ima tiesiai iš rankų... Paėjėjus dar toliau prasideda labirintų parkas jaukioje miško užuovėjoje. Laukymėje plyti du mažesni ir du didesni labirintai. Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, bet pasiryžusi sąžiningai išvaikščioti kiekvieną labirintų vingį nupėdinsi apie 5 km! Tad telieka nusiauti batus (basomis pėdomis geriau pajusi žemės energiją), atsiduoti Visatos valiai, eiti ir mintyse dėkoti už tai, ką turi ir ypač už tai, ką nori gauti. Dėkingumas – galingas ginklas...

Ne paklaidinti, o kelią parodyti

Daugelis klysta, manydami, kad energetiniai labirintai ir painieji labirintai yra tas pats. Painiuosiuose labirintuose yra aklinos sienos ir daug apgaulingų posūkių. Energetiniuose labirintuose yra tik vienas takelis, vedantis į centrą ir vėl nuvingiuojantis į išorę.

Kiekvienam žmogui pasivaikščioti labirintais – labai individualus išgyvenimas. Sulig kiekvienu ėjimu skiriasi net to paties žmogaus potyriai. Vieni žmonės pajunta proto ir minčių nuskaidrėjimą, kiti išsikelia kokį nors klausimą ar ieško išeities iš užgriuvusių rūpesčių. Nereikėtų skubėti išeiti iš labirinto centro – tai puikiausia vieta medituoti. Tiesa, Platelių labirintuose beveik visada būna lankytojų, tad čia gauni dar vieną pamoką – sugebėti atsiriboti nuo aplinkinių, susitelkti į save.

Energetiniai labirintai – sakrali vieta

Visi žinome vis prastėjančią ekologinę mūsų planetos būklę. Bendras informacinis erdvės aktyvumas Žemėje nuolat auga, o harmonizavimo procesams, vykstantiems toje erdvėje, dėmesio skiriama labai mažai. Chaoso vis daugėja. Tam, kad jį įveiktume, reikėtų panaudoti visas žinomas veiksmingas teigiamo poveikio priemones, tarp jų ir tas, kurias naudojo mūsų protėviai. Viena iš tokių laiko patikrintų priemonių ir yra labirintai. Klasikinio labirinto struktūra atspindi Visatos atsiradimą ir vystymąsi. Minėtoji struktūra aptinkama visur – nuo moliuskų kriauklių iki žvaigždžių spiečių ir žmogaus smegenų. Labirintų modelis rastas ir senovės graikų molinėse lentelėse. Manoma, kad jos buvo naudojamos ieškant atsakymų į svarbius klausimus. O kokius atsakymus padeda rasti Platelių labirintai?

Pirmasis labirintas – vidinio „aš“ paieškoms

Jis skirtas ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus, spręsti problemas, nusiraminti, pildytis svajonėms. Juo patariama eiti susikaupus, mintyse dėkojant už dalykus, kurių norisi sulaukti. Žinoma, einant šiuo labirintu nebūtinai turite ką nors įsivaizduoti, galima paprasčiausiai atsipalaiduoti ir viską atiduoti į Dievo rankas. Tada gali apimti tikras įkvėpimas ir kilti netikėčiausių minčių.

Ypatinga antrojo labirinto paskirtis

Jei kas nors yra šiame labirinte, turėtumėte luktelėti, kol išeis, antraip rizikuojate tapti kliūtimi kitų žmonių santykiuose. Mat šis gražiausiomis rožėmis žydintis labirintas skirtas poroms. Jei esate vieniša, rinkitės vieną labirinto takelį ir įsivaizduokite, kad kitu keliauja trokštamas gyvenimo draugas. Juk labirintas – tokia vieta, kurioje gimusios svajonės pildosi! Du atskiri įėjimai į labirintą veda į centrą, paskui susijungia į vieną bendrą išėjimą. Labirinto simbolika puikiai tinka vestuvėms ir santuokos įžadams atnaujinti.

Trečiasis labirintas gali paklaidinti

Šis labirintas siejamas su penkiais mūsų kūno elementais: medžiu, metalu, ugnimi, vandeniu ir žeme. Kaip gamtoje turi būti jų balansas, taip ir žmogaus kūne: kad jis būtų sveikas ir harmoningas, turi būti visų penkių elementų pusiausvyra. Šis labirintas nėra painus, bet nenustebkite, jei pasiklysite: vadinasi, ir gyvenime nesekate savo minčių, žodžių, veiksmų. Niekas neatsitinka be reikalo – viskas turi savo prasmę. Vaikščiodama šiuo labirintu, palikite sprendimus Visatai – jai geriau žinoti, kiek ir kur mums reikia pabūti.

Atgauti vidinės pusiausvyros – į ketvirtąjį labirintą

Tai aštuoniukės formos labirintas, reiškiantis begalybę, visų energijų pusiausvyrą ir harmoniją. Juo einant subalansuojama kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių veikla. Labirintą sudaro du ratai – vyriškasis ir moteriškasis. Einantysis žingsniuoja tai vyriškuoju, tai moteriškuoju ratu, nuolat pereina iš vieno į kitą. Patiriama nuolatinė dviejų energijų kaita. Labirinte esanti į gyvatę panaši figūra veikia mūsų kundalini energiją, kuri stuburu eina vertikaliai per visas čakras. Tai Žemės ir Visatos energijų jungtis, kurios energetinis krūvis neutralus. Labirinto du centrai mums padeda suvokti, kad turime ne tik kūną, bet ir dvasią. Mums vienodai reikia ir dvasiškai tobulėti, ir materialiai gerai gyventi. Kai krypstame kuria nors viena linkme, nesijaučiame laimingi. Laimingas tas žmogus, kuris yra ir dvasiškai, ir materialiai turtingas.

P.S. Jei jau išsiruošite į energetinius labirintus, nepraleiskite progos aplankyti ir kitas Žemaitijos nacionalinio parko įdomybes.