Keliaujame į platųjį pasaulį: kur ir kada ieškoti vasariškos šilumos

Kelionė / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-21 09:00
Lietuviai mėgsta keliauti po įvairius kraštus – Europą, Aziją, Ameriką. Keliauja turėdami įvairių tikslų: slidinėti, maudytis, degintis, dirbti, atostogauti. Tačiau dažniausiai ieškome šilumos, kurios Lietuvoje neretai pasigendame ir vasarą. Pateikiame keletą populiariausių kelionių krypčių, kur verta keliauti, jei ieškote vasariškos šilumos.

Gegužė, Birželis – Indija, Kuba

Indija – egzotinė šalis, kurioje būtent dabar, gegužės ir birželio mėnesiais, temperatūra nesunkiai pasiekia 29 laipsnius šilumos. Kai Lietuvoje dar tik ima šilti, Indijoje rasite saulę ir karštį.

Šiuo metu čia verta vykti į Kubą, nes dėl šilumos ir didesnio kritulių kiekio gamta ypač sužaliuoja ir pražysta.

O Kuba Jus pasitiks taip pat su nemaža 30 laipsnių kaitra. Tačiau nuo karščio kartais atgaivins lietus, nes nuo gegužės iki spalio mėnesio krituliai čia dažnesni nei likusią metų dalį. Šiuo metu čia vykti verta, nes dėl šilumos ir didesnio kritulių kiekio gamta ypač sužaliuoja ir pražysta.

Liepa, Rugpjūtis – Bulgarija, Graikija ir Lietuva

Liepa ir rugpjūtis – mėnesiai, kai galima keliauti visoje Europoje ir visur atrasite didesnį ar mažesnį šilumos pliūpsnį. Tačiau rekomenduotina vykti į Bulgariją, nes čia oro temperatūra svyruoja apie 27 laipsnius šilumos, o vanduo įšilęs maždaug 24 laipsnius. Tai šalis, galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių spektrą, turtinga gražia gamta, vieta, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, todėl šioje šalyje galėsite pajusti įvairių kultūrų skirtumus. Žinoma, galima keliauti į lietuviams geriau pažįstamą Graikiją, kurioje oro temperatūra svyruoja apie 29 laipsnius, o vandens – 25. Šaliai priklauso net 1 400 salų. Kiekviena jų turi savitų išskirtinių bruožų, todėl nesunkiai rasite sau palankiausią vietą. Ir, žinoma, galite niekur nekeliauti ir likti Lietuvoje, juk namuose liepos–rugpjūčio vidutinė temperatūra būna maždaug 18 laipsnių, o tai taip pat nėra labai mažai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Rugsėjis, Spalis – Malta, Kroatija

Nors šiais mėnesiais daugelis kimba į darbus, tačiau yra ir tokių, kurie išvyksta. O kelionėms šiuo laikotarpiu puikiai tiks Malta, kurioje tokiu metu oro temperatūra siekia 26 laipsnius šilumos, o vandens – 24. Nors Malta yra viena mažiausių ir tankiausiai gyvenamų šalių pasaulyje, tačiau ji sužavės savo uolomis, gamta ir vandenynu. Po Maltos uolynų galite keliauti į Kroatiją, rugsėjo–spalio mėnesiais čia vyrauja apie 27 laipsnius šilumos, o vanduo taip pat malonus – apie 23 laipsnius. Ši šalis sužavės ne tik savo žaluma, bet ir tarp kalnų besislepiančiais ežerais ir upeliais. Sakoma, jog ten rojus žemėje.

Lapkritis, Gruodis – Meksika, Tailandas

Kai Lietuvoje dauguma jau velkamės paltus, o galų gale ir puošiame eglutes, galbūt dar lieka keliaujančiųjų ir jie turėtų traukti į Meksikos ar Tailando pusę. Priešingai nei Lietuvoje Meksikoje lapkričio–gruodžio mėnesiais temperatūra siekia 28 laipsnius. Meksikoje turistus žavi uždegantis ispanų, Karibų jūros ir Amerikos indėnų kultūrų mišinys. Ši šalis – tai balto smėlio paplūdimiai vandenynas, puikios sąlygos banglenčių ar nardymo sportui. Žinoma, Tailandas taip pat puiki mintis. Šiais mėnesiais ten 29 laipsniai šilumos. Tai pats palankiausias laikas išvykai į Tailandą, nes karštis dar pakeliamas, o lietus – retas reiškinys. Jis sužavės puikiu (gal kiek aštroku) maistu, drambliais, kriokliais, o kur dar Tajų masažas.

Sausis, Vasaris – Filipinai, Maldyvai

Sausis–vasaris yra tie mėnesiai, kai saulės reikia ieškoti toliau nuo Europos. Šis metas puikiai tiks Filipinų ir Maldyvų aplankymui.

Filipinuose sausio–vasario mėnesiais oro temperatūra svyruoja apie 28, o vandens – 26. Tai Respublika, kurioje ne tik 7107 salos, kuriose beveik ištisus metus oro temperatūra viršija 25 laipsnius šilumos, bet ir šalis, kurioje pirmoje sporto šakų vietoje – krepšinis. Maldyvai taip pat neatsilieka nuo Filipinų salų ir šioje vietoje oro temperatūra tuo metu būna apie 26 laipsnius, o vandens apie 25. Šią vietovę sudaro 1169 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Maldyvai vieta, kurioje vyrauja ramybė – todėl čia pailsėsite ir pabėgsite nuo miesto šurmulio.

Kovas, Balandis – Egiptas, Marokas

Nors dažnam lietuviui Egiptas – jau atrasta šalis, tačiau ten keliauti tikrai verta. Kovo–balandžio mėnesį ten vyrauja apie +25 laipsnius šilumos, o vandens temperatūra siekia +21 laipsnį. Į Egiptą verta keliauti ne tik dėl vieno iš Pasaulio stebuklų – piramidžių, bet ir dėl to, jog būtų galima kardinaliai pakeisti aplinką. Iš medžiais apaugusios Lietuvos – į dykumą. Šiuo atveju Marokas taip pat puiki vieta pakeisti aplinkai – čia tokiu metu oro temperatūra viršija 22 laipsnius. Ten pakeisite ne tik aplinką, bet ir drabužius bei supančią kultūrą.

Ir tai tik keletas krypčių, kuriomis verta keliauti pasirinktą mėnesį, jei norite saulės ir šilumos. Atminkite, jog pasaulis platus ir gali pasiūlyti daug vietų, kuriose jausitės lyg rojaus kampelyje. Svarbiausia – noras atrasti ir pažinti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keliautoja: „Nebijokite į kelionę leistis su vaikais“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai