Kelias į moters širdį – per skrandį!

Pora kavinėje / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-28 19:56
Ne, nesuklydome – Drekselio universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad po sočių pietų ar vakarienės moters smegenys aktyviau reaguoja į romantiškus vaizdinius.

Eksperimente dalyvaujančių merginų buvo paprašyta į jį atvykti arba alkanoms, arba gerai pasisotinusioms. Joms buvo rodomi romantiški paveikslėliai, ir tuo pačiu metu fiksuojama įvairių smegenų zonų veikla. Pasirodo, kad jaunų moterų smegenys buvo daug aktyvesnės po valgio.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 rytinių kavos alternatyvų

Kiek anksčiau ta pati neurobiologų komanda eksperimentavo su dietos besilaikančiomis, ją jau metusiomis ir niekada nesilaikiusiomis dietų moterimis. Paaiškėjo, kad tų moterų, kurios kadaise ribojo maistą, smegenys daug aktyviau reaguoja į maisto, nei likusių dviejų grupių. Be to, į paveikslėlius su šokoladiniu tortu buvo reaguojama kur kas audringiau nei į juose pavaizduotas morkas, nors eksperimento dalyvės buvo sočios...

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Išvada tokia: priaugti svorio daugiau tikimybės turi tos moterys, kurios kažkada laikėsi dietų: kūnas tarsi prisimena bado epizodus ir pasiruošęs kaupti atsargas, jei būtų sugalvota vėl jį marinti badu.

Dietų fanės kur kas aktyviau reagavo ir į romantiškus paveikslėlius – beveik taip pat, kaip į saldumynus.

Panašus ekeperimentas vyko ir su romantiškais paveikslėliais – į jį buvo pakviestos niekada nesilaikiusios dietų ir jomis piktnaudžiavusios moterys. Dietų fanės kur kas aktyviau reagavo ir į romantiškus paveikslėlius – beveik taip pat, kaip į saldumynus. Bendra išvada tokia: tos pačios neuronų struktūros „atsakingos“  už malonumą, kurį teikia tiek skanus maistas, tiek romantiški santykiai. O tai, kad po pasimėgavimo maistu aktyviau reaguojama į romantiškus vaizdinius aiškinama tuo, kad neuronai, kurie dalyvavo reaguojant į skanų maistą, vėliau vėl pasiruošę susidoroti su dar viena – romantikos doze...

Na, o ar tai „veikia“ bendraujant su realiu partneriu, galime patikrinti ir pačios, be mokslinių eksperimentų. Pasimatymą tikrai verta pradėti kavinėje! 

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką vyrai itin vertina žmonose?

Elaima.lt

Naujausi straipsniai