Kelias į „Eurovizijos“ finalą sutrumpėjo – pateko daugeliui patikęs Portugalijos atstovas

Latvijos atstovai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Latvijos atstovai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-09 22:00
AA

2017-ųjų „Eurovizija“ prasideda! Antradienio vakarą Ukrainos sostinėje surengtas pirmasis konkurso pusfinalis. Iš 18-os šįvakar scenoje pasirodžiusių dalyvių į didįjį finalą šeštadienį pateks tik 10.

Lietuviai šįkart balso teisės neturi – mes balsuosime ketvirtadienį, kai dėl teisės pasirodyti finale kausis ir „Fusedmarc“ 16-u numeriu.

Dėl kelialapio į „Eurovizijos“ finalą antradienį kovėsi 18-os valstybių atstovai. Pirmajame pusfinalyje dalyvavo Švedija, Gruzija, Australija, Albanija, Belgija, Juodkalnija, Suomija, Azerbaidžanas, Portugalija, Graikija, Lenkija, Moldova, Islandija, Čekija, Kipras, Armėnija, Slovėnija ir Latvija.

Po pirmo pusfinalio paaiškėjo, kad į finalą keliauja Moldova, Azerbaidžanas, Graikija, Švedija, Portugalija, Lenkija, Armėnija, Australija, Kipras, Belgija.

Nusiminti teko Gruzijos, Albanijos, Juodkalnijos, Suomijos, Islandijos, Čekijos, Slovėnijos ir Latvijos atstovams.

Ketvirtadienio vakarą paaiškės dar dešimt finalo dalyvių.

Vargti pusfinaliuose nereikia ir tiesiai į finalą keliauja konkurso šeimininkė Ukraina, Italija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vokietija, Prancūzija.

Per LRT televiziją „Euroviziją“ komentavo garsus muzikologas Darius Užkuraitis kartu su LRT „Klasikos“ vedėja Gerūta Griniūte.

Pirmą kartą „Eurovizijos“ istorijoje renginį vesti patikėta trims vyrams. Prie renginio vairo stojo Oleksandras Skičko, Volodymyras Ostapčiukas ir Timūras Mirošnyčenko. Oleksandras ir Volodymyras – populiarūs ukrainietiškų televizijos laidų vedėjai. Tuo tarpu Timūras – didelis „Eurovizijos“ aistruolis, prisidedantis prie nacionalinės atrankos organizavimo.

„Euroviziją“ atidarė ukrainiečių superžvaigždė Monatik, atlikęs savo naujausią dainą „Spinning“. Monatik – tarsi ukrainietiška Justino Timberlake‘o versija, nenusileidžianti originalui nei muzikos kokybe, nei atsidavimu publikai.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Lietuvių atstovai „Eurovizijoje“ grupė „Fusedmarc“ pirmąjį konkurso pusfinalį stebėjo iš viešbučio. Jėgas pasirodymui kaupiantys atlikėjai konkurentų šou įvertino žiūrėdami juos per televizorių. „Fusedmarc“ vokalistės Viktorijos Ivanovskojos viena iš favoričių – balsingoji Lenkijos atstovė Kasia Mos.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Burtai nulėmė, kad pirmasis scenoje pasirodė švedas Robinas Bengtssonas su daina „I Can‘t Go On“. Jo pasirodymas – tarsi įrodymas posakio, kad genialumas slypi paprastume. Jokių specialiųjų efektų, tik puiki daina ir dar šaunesnė choreografija ant bėgtakių užtikrino Robinui „Eurovizijos“ gerbėjų simpatijas – dar iki pasirodymo konkurso pusfinalyje jis laikytas vienu iš favoritų.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Gruzijos atstovė Tamara Gachechiladze bandė pavergti Europą jausminga daina „Keep The Faith“. Raudona, tarytum aguonos žiedas, suknia pasipuošusi gruzinė užbūrė sodriu balso tembru – Tamara savo gimtinėje yra įžymi džiazo atlikėja.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jausmingą baladę atliko ir Australijos atstovas Isaiah. 17-metis į „Euroviziją“ atvyko su daina „Don‘t Come Easy“. Australijos „X Faktoriaus“ nugalėtojas pademonstravo klasikos ir technologijų dermę – pilku paltu pasipuošusio, romantišką dainą traukusio vaikino choreografija buvo paremta bėgtakiu kaip ir švedo.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Albaniją atstovaujanti Lindita Europai pristatė dainą „World“. „Albanijos dievaičio“ finalininkė pabandė nustebinti futuristiniu įvaizdžiu. Tuo tarpu jos daina kalba apie amžinąsias vertybes, tokias kaip vienybė, meilė, skirtumų nepaisymas.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Belgijos atstovė Blanche (tikrasis vardas Ellie Delvaux) – dar viena šių metų „Eurovizijos“ favoričių. Kijeve ji atliko alternatyvaus skambesio dainą „City Lights“. Įdomus faktas: pirminėje dainos versijoje žodžiai „city“ ir „lights“ buvo vieninteliai realūs žodžiai kūrinyje. Iš pradžių daina buvo parašyta išgalvota kalba, angliškas tekstas buvo parašytas gerokai vėliau.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Juodkalnijos atstovas Slavko Kalezic – daugiau aktorius, nei dainininkas. Todėl ir jo pasirodymas daugiau įsimenamas ne dėl dainos „Space“, o dėl ekstravagantiško šou. Jau pirmos akimirkos scenoje intriguoja žiūrovus – vyras, su ypač ilga plaukų kasa, stovėjo pasipuošęs masyviu sijonu. Nusiplėšęs sijoną Slavko liko šokti su žėrinčiomis tamprėmis. Lietuviams tai turėtų kai ką priminti – 2010 metais Lietuvą atstovavusi grupė „Inculto“ nusiplėšė languotas kelnes ir liko scenoje su trumpučiais auksu žėrinčiais šortukais.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dar vieną romantišką baladę pristatė Suomija. Duetas „Norma John“ atliko dainą „Blackbird“. Kartu jau 15 metų scenoje stovintys suomiai kuria ir atlieka indie-pop stiliaus muziką. Tokia ir jų eurovizinė daina apie juodąjį strazdą.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jei anksčiau buvo galima peikti „Euroviziją“, jog šiame konkurse rengiami pagal vienodą formulę sukalti pasirodymai, tai šiandien tokie kaltinimai skamba bergždžiai. Azerbaidžaną atstovaujanti Dihaj – gyvas to įrodymas. Jos dainos „Skeletons“ pateikimas – puikus pavyzdys, kaip gali derėti tradicinis eurovizinis skambesys ir avangardas.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Portugaliją šiemet atstovauja Salvadoras Sobralis su daina „Amar Pelos Dois“. Mieliausiu konkurso dalyviu tituluojamas S. Sobralis į Kijevą atvyko paskutinę minutę. Portugalui reikalinga širdies operacija, todėl medikai jam neleido skristi lėktuvu. „Eurovizijos“ repeticijose iki šiol pasirodydavo tik Salvadoro sesuo. Ji, beje, ir parašė už širdies griebiančią dainą „Amar Pelos Dois“.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Graikija šių metų konkursą bando nugalėti tradiciniu šou. Tiek Demy pasirodymas, tiek jos apranga, tiek daina „This Is Love“ sukurti pagal visas „Eurovizijos“ klišes. Šou šarmo suteikia tik pati Demy – mergina ne tik graži, bet ir labai talentinga. Ji nuo mažens skambina pianinu, o visai neseniai gavo pagrindinį vaidmenį miuzikle „Mama Mia“.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaimynai lenkai į Kijevą išsiuntė dainininkę Kasia Mos su daina „Flashlight“. Nors bandyta sukurti tyrą ir šviesų dainininkės įvaizdį, suknelė sugriovė visas komandos pastangas. K. Mos vilkėtos suknelės iškirptė suvulgarino pasirodymą. Nepaisant to, puiki daina ir įstabūs Kasios vokaliniai sugebėjimai išgelbėjo šou.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Moldovos atstovai „Sunstroke Project“, atlikę dainą „Hey Mamma“, scenoje iškėlė tikras vestuves. Trijų grupės narių nuotakomis tapo ne kas kitas, o pritariančiosios vokalistės, kurios šėlo su savo „mylimaisiais“. Beje, siautulingą pasirodymą „Eurovizijoje“ moldovai surengė ne pirmą kartą. 2010-aisiais grupė papildė eurovizininkės Olios Tiros pasirodymą. Po šio šou saksofono virtuozas Sergey Stepanovas tapo „YouTube“ sensacija. Šiandien pasaulyje jis žinomas kaip „Epic Sax Guy“.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Islandė Svala savo dainoje „Paper“ suderino popsą su repu. Ne veltui prieš „Euroviziją“ Svala juokavo galinti repuoti geriau nei daugelis gali įsivaizduoti. Atlikėja stebino tūkstantinę publiką ne tik daina, bet ir sceniniu įvaizdžiu. Baltas kostiumėlis su vėjyje besiplaikstančiu apsiaustu, simboliais išpiešta krūtinė ir didžiuliai pusmėnulio formos auskarai ausyse – ekstravagantiškas, gerai įsimenantis įvaizdis.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Štai čekė Martina Barta nuo galvos iki kojų pasidabino auksu. Vis dėlto šiame pasirodyme svarbiausias ne scenininis įvaizdis, o daina „My Turn“. Lyrišką meilės dainą parašė žymus prodiuseris, dainų autorius ir atlikėjas Kyleris Niko, dirbantis su tokiais muzikantais kaip EXO, Shinee, Arashi ir Nate Simpson.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kipro atstovas Hovigas, į konkursą atsinešęs kūrinį „Gravity“, papildė modernių atlikėjų gretas. Hovigas išnaudojo specialiuosius efektus tiek ekrane, tiek ant grindų. Hovigas dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje tris kartus – 2010, 2015 ir 2016 metais. Tik pastarasis bandymas dainininkui buvo sėkmingas. Panašu, kad sėkmės Hovigas sulaukė ir Kijeve – šis dainininkas vienas iš nedaugelio, kuriam užtikrintai prognozuojamas bilietas į finalą.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Armėnijos atstovė Artsvik – dar viena nestandartinė atlikėja šių metų „Eurovizijoje“. Jos daina „Fly With Me“ netelpa į tradicinius „Eurovizijos“ rėmus. Moternus skambesys čia persipina su armėnų liaudies muzikos ritmais. Pasirodymą papildė ir šarvus primenantys sceniniai kostiumai.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Slovėnija į „Euroviziją“ išsiuntė Omarą Naberą su daina „On My Way“. Meilės dainą sukūrė pats Omaras. Jis laikė stalčiuje savo kūrinį ištisą dešimtmetį – tik visai neseniai Omaras nusprendė pristatyti ypač asmenišką dainą publikai. Beje, prieš dvyliką metų vyras jau dalyvavo šiame konkurse. Kaip pats sako, nuo to laiko viskas be galo pasikeitė. Pasikeitė ir jis pats - dabar Omaras daug brandesnis, turi patirties.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį uždarė mūsų kaimynai latviai. Ekstravagancija pasižyminti grupė „Triana Park“ atliko dainą „Line“. Jų pasirodymas – tai aukštos klasės psichodelinis šou, kokį dažniausiai gali pamatyti tik specializuotuose klubuose ar festivaliuose. Įdomu tai, kad „Triana Park“ su Agnese Rakovska priešakyje dainą „Line“ kūrė savo naujausiam albumui ir nė negalvojo apie jos atlikimą populiariausiame Europoje dainų konkurse. Tiesiog daina sulaukė tokio populiarumo, kad Agnesei Rakovskai buvo pasiūlytą išbandyti savo jėgas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Ją „Triana Park“ laimėjo beveik be konkurencijos.

Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Monatik / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Eurovizija 2017: pirmasis pusfinalis (201 nuotr.)
+195