Keli dalykai, kuriuos privalote žinoti prieš apsilankydami kirpykloje

Kirpykloje. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kiekviena moteris nori, kad po apsilankymo kirpykloje nauja šukuosena džiugintų, o plaukai atsigautų, taptų gražesni ir stipresni. Štai keli dalykai, kuriuos turite žinoti prieš apsilankydamos kirpykloje.

1. Kirpimas nepaspartina plaukų augimo

Daugelis mano, kad reguliarus plaukų galiukų kirpimas skatina jų augimą. Iš tikrųjų tik nuo plaukų folikulų prikauso, kaip greitai augs plaukai. Todėl jeigu norite ilgų plaukų, verčiau reguliariai darykite galvos masažą ir kaukes plaukams, skatinančias jų augimą. Atminkite, kad plaukų galiukų kirpimas tik pašalina lūžinėjančius galiukus, bet niekaip neprisideda prie spartesnio plaukų augimo.

2. Neturėkite jokių paslapčių

Atėjusios pas kirpėją papasakokite jam, kokias procedūras darėte su savo plaukais per pastaruosius kelis mėnesius: dažėte, tiesinote, darėte cheminį šukavimą. Visos šios procedūros keičia plaukų struktūrą ir turi poveikį galūtiniam kirpimo rezultatui.

Taip pat skaitykite: Pasidarykime pačios: 7 būdai, paspartinti plaukų augimą

3. Pradėkite nuo kito galo

Daugumai moterų labai sudėtinga paaiškinti, kokios šukuosenos jos norėtų, o kirpėjui būna dar sunkiau suprasti, kaipgi reikėtų kirpti. Bus daug lengviau vienas kitą suprasti, jeigu kirpėjui paaiškinsite, kokios šukuosenos tikrai nenorėtumėte matyti ant savo galvos.

4. Turėkite omenyje savo gyvenimo būdą

Norėdamos išlaikyti trumpos šukuosenos formą, turėsite dažniau apsilankyti pas kirpėją, o tai atima ir laiko, ir pinigų. 

Labai dažnai atsitinka taip, jog nauja šukuosena gerai atrodo tik vieną dieną – po vizito pas kirpėją. O namuose arba nėra laiko, arba tinkamų įgūdžių naujai šukuosenai palaikyti. Paaiškinkite kirpėjui, kaip kasdien atrodo jūsų šukuosena, ir kaip dažnai turite laiko lankytis pas jį. Jeigu nenorite išleisti daug pinigų ir norite sutaupyti laiko, rinkitės tokią šukuoseną, kuri nereikalauja reguliaraus apsilankymo pas kirpėją.

5. Nepersistenkite

Jeigu jūsų plaukai ilgi, nėra jokio reikalo lankytis kirpykloje kiekvieną mėnesį: tinkamai prižiūrimų plaukų galiukai pradeda lūžinėti ne anksčiau kaip po 3–4 mėn. po paskutinio apsilankymo kirpykloje.

Taip pat skaitykite: Kaip teisingai trinkti plaukus, kad jie būtų purūs ir spindėtų

6. Kirpčiukai

Mergina trumpais plaukais / „Fotolia“ nuotr.

Jeigu norite gražių kirpčiukų, geriausia juos kirpti sausus, nes tik tada galima iš karto pamatyti norimą jų formą ir ilgį. Šlapi plaukai yra elastingesni ir dėl to atrodo ilgesni, todėl po plaukų išdžiovinimo kirpčiukai gali būti trumpesni negu norėjote. Beje, nepriklausomai nuo vyraujančių madų, kirpčiukus reikėtų rinktis pagal veido formą. Pavyzdžiui, kvadratinės formos veidui labai tinka asimetrinės formos kirpčiukai – jie kiek sušvelnina kampuotus veido bruožus.

7. Trumpi plaukai taip pat reikalauja priežiūros

Klaidinga manyti, kad trumpiems plaukams reikia mažiau priežiūros. Na, gal kiek sutaupysite pirkdamos įvarius plaukų aliejus ir kaukes. Tačiau norėdamos išlaikyti trumpos šukuosenos formą, turėsite dažniau apsilankyti pas kirpėją, o tai atima ir laiko, ir pinigų. 

Skaitykite daugiau