Keisčiausios taisyklės, kurių turi laikytis britų karališkoji šeima

Paradas Londone Jungtinės Karalystės karalienės Elizabeth II garbei / Vida Press nuotr.
Paradas Londone Jungtinės Karalystės karalienės Elizabeth II garbei / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-20 12:34
AA

Karališkasis etiketas ir protokolas – lyg aukštosios matematikos vadovėlis. Gausybė įvairiausių taisyklių, kurių privalo laikytis ne tik karališkosios šeimos nariai, bet ir jų aplinkiniai, formavosi per daugybę metų ir dar šiandien yra itin svarbi kasdieninio bendravimo dalis.

Į karališkuosius šeimos narius galima kreiptis tik jų vardais. Nors daugumai, matyt ir taip aišku, kad Liza, Carlie ar Willsas nėra tinkami kreipiniai ir mėlynojo kraujo atstovus, tačiau neretai užsimirštama ir, pavyzdžiui, Kembridžo hercogienę Catherine, vis dar vadinama Kate. Tiesa, „princesė Kate“ tampa mielu kreipiniu į visuomenės itin mylimą moterį.

Karališkosios šeimos nariai negali balsuoti. Jų rankose ir taip nemažai, todėl balsuodami ar, ypač, dalindamiesi savo nuomone, jie stipriai galėtų paveikti visuomenę. Iš kitos pusės, jie yra pilnaverčiai (ar net dar svarbesni) Jungtinės Karalystės piliečiai. Vis dėlto, juokaujama, kad šeimos nariams balsuoti nederėtų jau vien dėl galimų konfliktų prie vakarienės stalo.

Šeimai negalima žaisti „Monopolio“. Ši taisyklė, greičiausiai, atsirado ne taip ir seniai. Kai Jorko grafas princas Andrew gavo dovanų šį žaidimą, jo atsakymas buvo: „Mums neleidžiama žaisti „Monopolio“ namuose. Mes susipykstame.“ Juokingiausia, kad princui tuo metu buvo 48-eri metai. pamėginkite įsivaizduoti, kaip stipriai įkaista atmosfera, jei suaugęs vyras turi laikytis tokios įdomios taisyklės.

Jiems negalima valgyti jūros gėrybių. Na, „negalima“ gal kiek per stiprus žodis. Ši taisyklė buvo sukurta dar gerokai prieš mokslui išsiaiškinant viską apie alergijas, apsinuodijimą maistu ir kitas galimas reakcijas. Siekiant išvengti karališkosios šeimos sveikatos sutrikimų, buvo sugalvotas šis draudimas, dabar tapęs tiesiog rekomendacija.

Mėlynakraujus gali liesti tik savi. Nors kartais matome, kad ši protokolo dalis aiški yra ne visiems, bet karališkosios šeimos narių liesti kitiems griežtai negalima. Tai būtina prisiminti, jei jums pasitaikys garbė nusifotografuoti su vienu iš narių.

Jiems negalima būti Romos katalikais. Labai archajiškai skambanti taisyklė po truputį keistis pradėjo tik šiame amžiuje. Dabar karališoksios šeimos nariai gali vesti ar tekėti už bet kokio tikėjimo žmogaus, tačiau patys privalo likti ištikimi Anglijos bažnyčiai.

Londone bokšte privalo būti bent šeši varnai. Neretai sakoma, kad net jei prietarais netiki, geriau padaryti viską, kad neliktų galimybių atsitikti blogiems įvykiams. „Jei varnai paliks Bokštą, karalystė kris...“ – sakoma legendoje. Taip nuo Karaliaus Charles II laikų Londono bokšte visuomet privalo būti juodieji paukščiai.

Po to kai karalienė pavalgo, niekas kitas maisto paliesti nebegali. Neretai etiketo neišmanantiems yra patariama tiesiog sekti tai, ką daro svarbiausias vakaro žmogus. Ši taisyklė galioja ir vakarieniaujant su Elizabeth II. Neprisikimšti skrandžio – mažesnė bėda, nei būti priverstamį karalienės klausimą atsakyti pilna burna.

Jie privalo kartu švęsti Šv. Kalėdas. Tokią taisyklę linkime įsivesti bet kurios šeimos nariams. Greičiausiai, ir karališkoji šeima ją priima tik kaip gražią tradiciją.

Jie negali skristi vienu lėktuvu. Taisyklė gal keista, bet paremta kuo gryniausia logika. Jei vienu lėktuvu skristų visi karališkosios šeimos nariai ir nutiktų nelaimė, sosto ateitis būtų neaiški. Todėl viename lėktuve negali būti ir karalienė, ir sosto paveldėtojas. Beje, šią taisyklę princas Williamas drąsiai laužo ir skraido kartu su savo sūnumi – trečiuoju eilėje į sostą.

Paradas Londone Jungtinės Karalystės karalienės Elizabeth II garbei (30 nuotr.)
+24