Keira Knightley: „Nebenoriu stovėti nuoga grupės vyrukų akivaizdoje“

Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-19 08:53
Naujajame filme „Svetimi namai“ Keira Knightley (34) primena, kad ji – ne tik karinga feministė, bet ir emocinga, dramatiška aktorė, suvaidinusi Devono hercogienę, Aną Kareniną ar Sesiliją iš „Atpirkimo“.

Naujoji herojė Reičel Morgan ir Sesilija iš 12 metų senumo juostos – ypač panašios. Galbūt dėl to, kad abiejų filmų veiksmas vyksta panašiu istoriniu periodu, abiejuose dūžta širdys ir likimai, o Keirai stebėtinai tinka retro kostiumėliai. Tik „Atpirkime“ visi įsiminė smaragdo žalumo suknelę, o „Svetimų namų“ apdarai – pistacijų spalvos, kaip karinės uniformos.

Kritikai sako, kad išties „Svetimi namai“ pirmiausia – jausmų drama. O subombarduoto Hamburgo vaizdai – itin dramatiškos dekoracijos (1943 metų antskrydis miestą pavertė ugnies jūra, o ši pasiglemžė 40 tūkstančių žmonių).

Keira Knightley dramoje „Užslėptas grožis“ / Kadras iš filmo
Keira Knightley dramoje „Užslėptas grožis“ / Kadras iš filmo

Karo nusiaubtą Vokietijos miestą filme įkūnija Praha. Juosta buvo sukama ledinę, snieguotą 2017-ųjų žiemą. Keira sako, kad Čekijos sostinėje aštuoniasdešimt metų nebūta tokio šalčio: spaudė minus šešiolika, o sniego buvo tiek, kad jis beveik atrodė dirbtinis.

Pagal siužetą Reičel – britų kariuomenės karininko žmona. Pulkininkas Morganas tarnauja neseniai sąjungininkų užimtame Hamburge, Reičel atvyksta pas jį iš Londono. Šeimai skiriamas namas, priklausantis vokiečių architektui Štefenui Liubertui, per antskrydį netekusiam žmonos ir dukters. Reičel irgi palietė karo netektys: per Londono bombardavimą prarado sūnų, santykiai su vyru įtempti. Nenuostabu, kad ji net neištiesia rankos Liubertui ir nesidžiaugia sutuoktinio pasiūlymu leisti buvusiam šeimininkui likti po tuo pačiu stogu. Tik žinia apie priešo gedulą priverčia pažvelgti kitaip. O kitoks ištekėjusios moters žvilgsnis į išvaizdų vyriškį neišvengiamai reiškia, kad anksčiau ar vėliau jai reikės rinktis tarp dviejų brangių žmonių!

Rinktis tarp Alexanderio Skarsgårdo ir Jasono Clarke’o nėra lengva. Beje, Keira ir Jasonas kartą jau įkūnijo sutuoktinius filme „Everestas“ ir galimybė vėl dirbti su kolega – viena iš priežasčių, kodėl Knightley sutiko vaidinti Ridley Scotto prodiusuotoje juostoje. Ji sako, kad Jasonas – nepaprastas aktorius ir vienas geriausių žmonių, kokį jai teko sutikti, tad būti su juo – vienas malonumas. Keira negaili gerų žodžių ir Alexanderiui. Ir atvirai sako, kad retai filmavimo aikštelėje susirenka tokia miela draugija, todėl kartu dirbti – ypatinga laimė.

Tai trečias Knightley filmas, vaizduojantis Antrojo pasaulinio karo laikus, – be „Atpirkimo“, dar buvo genialiojo matematiko Alano Turingo kino biografija „Vaizduotės žaidimas“. Tačiau aktorė sako, kad šis darbas – visai kitoks ir labai įdomus.

Aktorė Keira Knightley su vyru Jamesu Rightonu/Vida Press nuotr.
Aktorė Keira Knightley su vyru Jamesu Rightonu/Vida Press nuotr.

„Nė vieno iš ankstesnių mano filmų veiksmas nevyko iš karto po karo. Ir pati niekada tuo nesidomėjau, – aiškina. – „Svetimų namų“ scenarijus pagal Rhidiano Brooko knygą apie meilę ir netektį pasirodė labai stiprus, niekaip negalėjau išmesti jo iš galvos. Pagaliau supratau, koks išties buvo tos kartos gyvenimas – asmeninis, dvasinis, politinis, juk jie turėjo ne tik atkurti Europą, atstatyti miestus, bet ir vėl gyventi.“

Sudėtingas Reičel ir dviejų vyrų meilės trikampis irgi sujaudino aktorę. Ji teigia, kad ši istorija ne tik pasakoja apie byrančius santykius, bet drauge yra ir metafora apie naują pradžią. O iškart po karo romanas su vokiečiu atrodo ne tik kaip santuokos saitų, bet ir kaip savo šalies išdavystė. „Tai niūrus ir labai freudistinis motyvas, – svarsto aktorė. – Filmas aprėpia visą sekso ir mirties teoriją. Norėdama susinaikinti Reičel dulkinasi su priešu, su žmogumi, kuris galbūt kaltas dėl jos sūnaus mirties. Iš pradžių tai įniršio ir gedulo išraiška. Taip pat – agresija, pyktis dėl vyro šaltumo, noras nubausti. Aišku, galima į viską žvelgti lengviau, kaip į vienos nakties nuotykį. Toks iš pradžių ir atrodo Reičel ir Liuberto ryšys.“

Žurnalistų paklausta, gal jai – mamai ir žmonai – buvo nejauku vaidinti emocingose ir aistringose intymiose scenose, Keira tiesiai sako, kad ten buvo ne ji. „Man nebereikia šito daryti. Mano dublerė – miela moteris, apdovanota nuostabiu kūnu, mielai sutiko mane pavaduoti, o aš tuo metu gėriau arbatą su pyragaičiu kažkur kitur. Kadaise buvo kitaip, atviri epizodai manęs netrikdė, bet dabar nebenoriu stovėti nuoga grupės vyrukų akivaizdoje ir paskui matyti visa tai ekrane. Tiesiog nenoriu.“ 

Naujausi straipsniai