„Kava ir kinas“: Urtė Mikelevičiūtė dalijasi filmų rekomendacijomis

Urtė Mikelevičiūtė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-24 11:36
Kava kino ekrane niekuomet nebūna tik atsitiktinė detalė: Jimo Jarmuscho filme „Kava ir cigaretės“ sujungia 11 niekuo nesisiejančių pokalbių, kultiniame Davido Lyncho „Tvin Pykse“ agentas Deilas Kuperis be kvapnios kavos puodelio netektų pusės savo žavesio, o keistuolė Jean-Pierre Jeuneto Amelija iš Monmartro nesuteiktų žmonėms tiek daug laimės.

Kino teatras „Pasaka“ drauge su prancūziška kava L‘OR pradeda kino rekomendacijų ciklą: įkvėpti kavos aromato, mintinimis apie savo mėgstamiausius filmus pasidalys žinomi žmonės, o bent vieną jų rekomenduotų filmų bus galima pažiūrėti „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

Pirmoji savo įspūdžius apie įsimintiniausius matytus filmus papasakojo restoranų konsultantė, nepriklausoma vyno ekspertė ir someljė, maisto tinklaraštininkė ir blogo „Der Vynas“ autorė Urtė Mikelevičiūtė. Pačio mėgstamiausio filmo ji sakė neturinti, nes iš gausybės palikusių įspūdį vieną išsirinkti sunku, tačiau kaip labiausiai jai imponuojantį režisierių įvardijo Woody Alleną.

Filmų žiūrėjimas ne tik inspiruoja įsimintinus estetinius potyrius, bet ir kuria ar stiprina bendrystę. „Kai pradėjau galvoti apie vieną filmą, iš karto prisiminiau „Kelyje su „Dardžylingu“. Tai yra mano ir sesės mėgstamiausias filmas“ – sakė Urtė Mikelevičiūtė. Seseris sužavėjo žaisminga režisieriaus Weso Anderseno istorija apie tris, pasak jos, „nurautus“ brolius, kurie, mirus tėčiui, traukiniu leidžiasi į kelionę po Indiją ieškodami savo mamos, nors iš tiesų jų kelionė yra dvasinė. „Tai yra subtilaus juoko kelionė į dvasinį save“ – taip šį filmą apibūdina maisto tinklaraštininkė.

Prisimindama savo patirtis namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „Der Vynas“ autorė pasakojo išskirtinių filmų čia aptikusi labai daug, tačiau pats įspūdingiausias jai buvo Paolo Sorrentino „Didis grožis“.

„Šis režisierius yra be galo talentingas, ir man yra labai žavu, kaip jis sugeba perteikti emocijas ir visą siužetą vien per mimikas. Tad kelkimės į Romą, keliaukime į itališkus bohemiškus vakarėlius ir galvokime, ar jie yra kultūros dalis, ar tuštybė. Palieku šį klausimą jums“ – mintinimis apie kino šedevrą dalinosi Urtė Mikelevičiūtė. Jau mačiusiems šį filmą, ji rekomenduoja pažiūrėti antrą ir trečią kartą, o jeigu jis patiks žiūrintiems pirmąjį – „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje galima rasti ir Paolo Sorrentino „Jaunystę“.

Filmus rasite – www.zmonescinema.lt

Naujausi straipsniai