Kaune diplomų įteikimo fiesta: studijas baigė ir broliai Lavrinovičiai, ir krepšininko Modesto Paulausko sūnus

Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-21 14:06
Kauno sporto halė šiandien skamba nuo sveikinimų ir aplodismentų – pasveikinti mokslus Lietuvos sporto universitete (LSU) baigusių ir tai liudijančius diplomus atsiimančių studentų atėjo tūkstančiai jų artimųjų. Tarp laimingųjų buvo galima pastebėti ne vieną sporto visuomenėje žinomą veidą.  

Bakalauro laipsnį LSU po šešerių studijų metų įgijo krepšininkai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai. Mokslus aukštojoje mokykloje baigė ir legendinio krepšininko Modesto Paulausko sūnus Modestas. Taip pat ne kartą Lietuvos moterų krepšinio lygoje aukso medaliu pasipuošusi „Hoptrans Sirenos“ klubo direktorė, krepšininkė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Mums tai – labai didelė šventė. Kadangi studijos buvo neakivaizdinės, pelnyti diplomą keturių metų neužteko“, – tvirtino broliai Lavrinovičiai.

Pasveikinti Kšyštofą ir Darjušą atvyko jų žmonos bei vaikai. Mažieji su didžiuliu susidomėjimu kalbino tėvelius, stebėjosi jų apranga ir klausė kiekvieno žodžio.
Abu broliai tvirtino troškę mokytis universitete, tačiau dėl darbo pobūdžio to įgyvendinti ilgą laiką negalėję. Tik tuomet, kai 2012 metais ėmė rungtyniauti už Kauno „Žalgirio“ komandą, nusprendė įgyvendinti seną svajonę.

„Vėliau kurį laiką rungtyniavome ne Lietuvoje, tai mokytis buvo sunku. Bet viską sugebėjome“, – kalbėjo Lavrinovičiai.

Kšyštofas patikino – jam visi krimsti studijų dalykai patiko. „Matyt, buvau subrendęs mokslams“, – patikino krepšininkas. Iš labiausiai patikusių paskaitų broliai sutartinai paminėjo mediciną, psichologiją bei reabilitaciją.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Man sudėtingiausia buvo moksliniai tyrimai. O visi kiti dalykai ypač domino“, – kalbėjo Darjušas.

Jis patikino – per egzaminus nuo brolio nenusirašinėdavo, bet kartais ko nors pasiklausdavo.

„Ir špargalkių niekada neprireikė. Universitete, ne taip kaip mokykloje, sunku sugudrauti. Dėstytojai žino visus triukus, todėl geriau į atsiskaitymą ateiti pasiruošus“, – patikino krepšininkas, kartu su broliu ketinantis toliau tęsti mokslus universitete.

Lavrinovičiams gilintis į tam tikrus dalykus labai padėjo ir žmonos: Tatjana patarė dėl anglų kalbos, o Edita – klausimais, susijusiais su medicina.

„Na va, vyras jau vejas mane“, – juokavo Edita Lavrinovič. Ji Lietuvos sveikatos mokslų universitete yra įgijusi bakalauro ir magistro diplomus. Tatjana – istorijos ir politologijos magistrė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Jie – tikri šaunuoliai. Ypač pradžioje buvo sunku mokytis, bet abu labai stengėsi“, – patikino Tatjana Lavrinovič.

Anot jos, nei vyras, nei jo brolis niekada nesiskundė, jog studijuoti neįdomu, nuobodu ar nereikia. Atvirkščiai – jiems patiko tai, ką daro, o daugiausiai džiaugsmo teikdavo privalomos atlikti praktikos, kuomet dalį laiko reikėdavo bendrauti su moksleiviais.

Lavrinovičiai, atsiėmę pirmuosius aukštojo mokslo diplomus, išvyko į Trakų rajoną, kur tai atšvęs nuosavoje sodyboje.

„Vaikai, žmonos šalia. Tai kartu visi pabūsime“, – sakė krepšininkai.

Didžiulis džiaugsmas ši diena ir legendinio krepšininko Modesto Paulausko namuose. Jo sūnus Modestas, sekantis tėčio pėdomis, taip pat baigė mokslus.

„Vingiuotas tas kelias. Buvo ir lengvų, ir sudėtingų momentų. Džiugu, kad pasiekiau finišą“, – sakė jaunasis Paulauskas.

Jo tėtis džiaugėsi šeimos tradicija – LSU baigė legendinio krepšininko brolis, jis pats, dabar – sūnus.

Ypatingą progą švęs ir magistro diplomą LSU atsiėmusi viena iš „Hoptrans Sirenos“ lyderių Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

„Mokslai yra gerai. O diplomą atsiimti – tarsi laimėti svarbų turnyrą“, – patikino krepšininkė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai