„Kauno maratone“ 21 kilometrą nubėgusiems Eglei Straleckaitei ir Tomui Slausgalviui teko skirtingi iššūkiai

„Kauno maratonas“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-09 12:09
21 kilometras – tokį atstumą sekmadienį vykusiame tradiciniame bėgime „Kauno maratonas“ nutarė įveikti žinomi šokėjai bei treneriai Eglė Straleckaitė ir Tomas Slausgalvis.

„Daugiausiai esu nubėgusi 16 kilometrų distanciją. Tai šiandieninė man yra tikras iššūkis. Bet dalyvauju su ta mintimi, kad jei nepasiseks jos įveikti per numatytą laiką, dėl to nesinervinsiu ir nieko nekaltinsiu. Šiuo atveju sveikata svarbesnė nei noras kažką įrodyti, – sakė pašnekovė.

Kasdien su besimokančiaisiais šokti treniruotėse daug laiko praleidžianti ir nemenkus fizinius krūvius patirianti kaunietė atvira – specialiai ruoštis maratonui laiko neturėjo. O ir planavo bėgti ne 21, o 10 kilometrų.

„Kauno maratonas“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
„Kauno maratonas“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

„Tik kartą per pastaruosius kelis mėnesius buvau išėjusi pabėgioti. Tuomet 12 kilometrų atstumas – ne nuvargino, o pakėlė kūno tonusą. Tai nuteikė optimistiškai, kad suplanuotą maršrutą tikrai įveiksiu, bet...“, – pasakojo E. Straleckaitė.

Prisiminusi, kad į maratoną reik užsiregitruoti, ji sužinojo nemalonų faktą – vietų tarp norinčiųjų bėgti 10 kilometrų nebeliko.

„Taip teko rinktis tai, ko tikrai neketinau“, – patikino sportiška mergina.

Prieš bėgimą jai rūpintis nereikėjo niekuo – specialius batelius tam turi, kelnes – taip pat, o marškinėliais pasirūpino organizatoriai.

„Kauno maratonas“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
„Kauno maratonas“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Ne vienerius metus E. Straleckaitė bėgiodavo kasdien. Tačiau pradėjęs skaudėti kojos kelis jos tradiciją nutraukė.

Priešingai nei E. Straleckaitei, T. Slausgalviui 21 kilometro distancija nėra naujovė, nors bėgioti šokėjas pradėjo tik prieš dvejus metus. Pas jį į treniruotes ateina orientaciniu sportu besidomintis bičiulis, kuris ir pakvvietė į trijų valandų bėgiiką mišku. Pirmasis susidūrimas su tokio tipo sporto šaka Tomui nepatiko. Tačiau, išeini iš komforto zonos pasiryžęs sportininkas, vvėliau priėmė kito treniruojamojo kvietimą dalyvauti triatlono varžybose.

„O tai – mano!”, – džaugėsi T. Slausgalvis, tapęs ne tik vienu iš Kauno triatlono klubo steigėjų, bet ir aktyviu varžybų dalyviu.

„Nuolat darausi sveikatos patikrinimus. Kokias aprangas pasirinkti pasitariau su specialistais. Jaučiuosi atradęs save. Ir bėgimas dbar yra mano gyvenimo dalis“, – sakė T. Slausgalvis. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai