Kauno dramos teatre – atsisveikinimas su Gražina Balandyte: „Iki paskutinės akimirkos ji žaidė gyvenimą“

Atsisveikinimas su aktore Gražina Balandyte / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ ir BNS nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-29 12:27
Nacionaliniame Kauno dramos teatre prasidėjo atsisveikinimas su pirmadienį anapilin iškeliavusia legendine kino ir teatro aktore Gražina Balandytė. Pagerbti aktorės atminimo trečiadienį į teatrą renkasi jos artimieji, bičiuliai ir kolegos.

Kauno dramos teatras su savo mylima aktore Gražina atsisveikina sentimentaliai: scenoje – detalės iš G.Balandytės vaidintų spektaklių, jos teatriniai kostiumai, grimo stalelis.

Žiūrėkite fotogaleriją:

„Scenoje yra visa tai, kas jos ilgėjosi ir iki šiol ilgisi“, – Žmonės.lt prisipažino Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas, aktorius Egidijus Stancikas. Jis aktorei negailėjo gražių žodžių. 

„Gražina Balandytė talentą gavo iš Dievo. Ji buvo žmogus, kuriai aktorinis meistriškumas buvo prigimintinis dalykas: jai nereikėjo studijų, tik perskaičiusi pjesę ji jau pajusdavo, kas toje pjesėje aktualiausia šiems laikams. Ji labai jautriai išgirsdavo režisieriaus sumanymą, kryptį ir padėdavo jam įgyvendinti visas svajones... Jos vaidmenys su režisieriais Jurašu, Vancevičiumi, Vaitkumi, Varnu – visi joje matė savo idėjų išsipildymo uostą ir visa tai buvo dėl jos prigimtinio talento“, – kalbėjo E.Stancikas.

Teatro vadovas akcentavo G.Balandytės unikalumą.

„Ji buvo unikali asmenybė - nepriklausomai nuo jos statuso, laimėjimų, visada išlaikė vaikišką žaismingumą, valiūkišką džiaugmą. Jei Gražina buvo teatre, visų nuotaika būdavo puiki, nuolat girdėdavosi juokas. Jei kas nors bandytų suskaičiuoti, kiek ji gyvenime turėjo ligų, operacijų – būtų storiausias tomas. Tačiau ji niekada to neparodė. Ji nerodė nei skausmo, nei nevilties... net patiems artimiausiems.

Ji – teatro aukso kolona, ant kurios statomas Lietuvos teatras.

Ji visuomet spinduliavo gyvenimo džiaugsmą ir viltį, kad viskas bus gerai. Gražina viską darė su bajeriu. Jos juokas būdavo intelektualus, žaismingas, o jeigu kažkas užsigaudavo, vadinasi, tas žmogus turėjo kompleksų, nes su ja visiems būdavo smagu. Iki pat paskutinės akimirkos ji žaidė gyvenimą. Dėl to ji išlieka gyva visų atmintyje. Ji išlieka su savo energija, šypsena ir talento palikimu. Ji – ne tik Kauno dramos teatro, bet ir apskritai – Lietuvos teatro aukso kolona, ant kurios statomas Lietuvos teatras, kuris yra unikalus ir visam pasauliui įdomus“, – Žmonės.lt kalbėjo E.Stancikas. 

Egidijus Stancikas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Egidijus Stancikas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pats Egidijus Gražinai Balandytei sako esantis dėkingas už visą gyvenimą liudytą tikrą meilę savo profesijai.

„Besąlygiškai mylėdama teatrą žiūrovams ji padovanojo nepamirštamų vaidmenų. Jos dėka prasidėjo ir teatro rekonstrukcijos procesas, teatras buvo įtrauktas į Vyriausybės investicijų programą. Mes dabar pradedame savo šimtmečiui skirtą sezoną ir jį pradedame būtent atsisveikinimu su Gražina, kuri teatrą mylėjo ne žodžiais, o darbais“, – pridūrė Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas E.Stancikas. 

Žmonės.lt primena, kad G.Balandytė mirė pirmadienį. Aktorė jau kurį laiką kovojo su sunkia liga. 

Atsisveikinimas su aktore Gražina Balandyte/ Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Atsisveikinimas su aktore Gražina Balandyte/ Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Daugiau kaip 80 vaidmenų

G.Balandytė gimė 1937 m. birželio 27 d. Tučiuose, Mažeikių rajone. Baigusi medicinos studijas, nuo 1955 m. lankė Klaipėdos dramos teatro studiją. 1957–1958 m. buvo Klaipėdos dramos teatrų aktorė, o nuo 1958 m. dirbo Nacionalinio Kauno dramos teatre.

Sukūrė daugiau kaip 80 ryškių, gilių, žiūrovų širdis palietusių vaidmenų. Anot teatro kritikų, aktorė ypač pasižymėjo emocinga ir psichologiškai tikslia vaidyba. Nuo 1957 m. vaidino kine ir televizijoje, čia sukurė daugiau kaip 20 vaidmenų.

Laidotuvės – Petrašiūnų kapinėse

Atsisveikinimas su aktore vyks jos mylimame Nacionaliniame Kauno dramos teatre liepos 29 d. nuo 11 iki 21 val. ir liepos 30 d. nuo 10 iki 12 val.

Urna iš teatro išnešama liepos 30 d. 12 val. Aktorės palaikai bus palaidoti Petrašiūnų kapinėse. Artimieji turi tik vieną prašymą – talentingą menininkę, šiltą žmogų, asmenybę pagerbti baltu gėlės žiedu.

Naujausi straipsniai