Kaunietė Rasa Kuncaitienė kuria tūkstančius kainuojančias lėles: tikroviškumas atima kvapą

Rasa Kuncaitienė / LNK nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-10-27 14:03
Kaunietės lėlininkės Rasos Kuncaitienės kuriamos lėlės labai realistiškos ir brangios, kainuoja apie tūkstantį eurų, turi tikrus žmogaus plaukus, juos lėlininkė po vieną implantuoja adata. Tikros ir blakstienos.

„Ne visi plaukai tinka, turi ir ilgis, ir svoris man atitikti. Netinka nei brazilų, nei indų plaukai, nes jie stori. O slaviški tinka, jie yra plonesni plauko. Norisi geriau tokius naudoti, kai moterys ar merginos kasas nusikerpa“, – laidoje KK2 pasakoja lėlininkė Rasa Kucaitienė.

Kiekvieną lėlės kūno raukšlytę, kraujagyslę Rasa padaro savo rankom. „Padukai mėlyni, raukšlytės. Kuo daugiau raukšlyčių, tuo yra vertingesnis, tuo gražesnis tas kūnelis“, – sako Rasa.

Rasos Kuncaitienės kurtos lėlės / LNK nuotr.
Rasos Kuncaitienės kurtos lėlės / LNK nuotr.

Užsienyje žmonės tokias lėles kolekcionuoja. O kai kurie džiaugiasi kaip vaikais. Rasa su savo lėlėmis ir gyvena. Netikriems vaikučiams perka rūbelius, pampersus ir net gamina pienuką. Meilę lėlėms Rasa paveldėjo iš mamos. 

„Ji  jas restauruodavo, suklijuodavo, akutes įdėdavo, plaukus, būdavo, netgi savo plaukus nukerpa ir priklijuoja toms lėlytėms. Sakydavo, kad lėlė yra gyvas daiktas“. 

Kai pagamino savo pirmąją lėlę Rasa nesulaikė ašarų. „Pasiėmiau ant rankų, toks, atrodo, keistas jausmas, verkiau gal ir iš džiaugsmo, per daug viskas tikra buvo“. 

Laida KK2 – trečiadienio vakarą, 19.30 val., per LNK.

Fotogalerija: 

Naujausi straipsniai