Kaunietė Ilona: „Siekiu būti geresnė savo versija ne grožiu, bet vidumi“

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Siekti tobulybės man reiškia kasdien parašyti po vieną lapą kompiuterio ekrane. Nakties tamsoje, kai visa šeima saldžiai nardo sapnuose, ar ryto brėškime, kai tylu ir ramu, o pro atidarytus langus nė vienos paukščio giesmės dar nesigirdi. Nes tylu. Siekiama tobulybė ateina tyloje, kurioje kasdien fiksuoju mintis. Mintys – tai mano pačios prisiminai, savianalizė, terapija, mano atspindys, memuarai, jose nemeluoju nei sau, nei kompiuterio ekranui. Jose plika teisybė ir Aš, kad ir kokie būčiau.

Kodėl rašau sau kasdien? Nes žinau viena, kad siekiu būti geriausia savo pačios versija ir man nereikia make up ar šukuosenos, man nereikia stilingų drabužių, kad galėčiau įsidėti į social mediją nuotrauką su prierašu ir padėkomis visai komandai, kuri sukūrė mano geresnę versiją. Geresnė ir tobulesnė mano versija gimsta baltuose lapuose, kuriuose gimsta teisybė ir savianalizė, situacijų dėliojimai ir kt.

Gal šias emocijas ir kasdienos dienoraštį padovanosiu savo vaikams, kaip savo asmeninį išminties lobyną, kurio tikslas bus pasakyti, kad nesu tobula, o kad siekiau tobulybės būdama mama, žmona, draugė, dirbanti karjeros moteris ir t. t. Mano mintys tikrai nebus jiems tobulybės pvz., bet sieksiu, kad tobulybe jiems atrodytų tai, kad aš mokiausi ir ieškojau, kad tyrinėjau, kad nemelavau sau, kad stengiausi ir kad siekiau būti geresnė ir tobulesnė.

Rašymas sau – tarsi gyvenimo potėpiai, kuriuos užfiksuoji. Dažnai vartau senus lapus – jaunystės dienų dienoraščius, juose painios jaunos mintys, net gėda jas skaityti, bet tai dalis manęs ir mano praeities ir aš džiaugiuosi, kad metusi savo kelią atrasti save vėl iš naujo jį pradėjau prieš keliasdešimt dienų. Sako, kad 21 g sveria žmogaus siela, kad 21 dienos reikia, jei nori išsiugdyti naujus įpročius, o man 21 – tai tik skaičius, kuris iš pradžių mane vedė į tobulos savęs ieškojimą, o dabar suteikia maždaug 21 minutę kasdien pabūti su tikra savimi – be kaukių, be išsisukinėjimų, su teisybe ir tokiu jausmu, kad, rodos, nuogas stovi prieš veidrodį, o jame – minios žmonių; ir mato tave. Tai procesas, verčiantis mane siekti tobulų santykių pačiai su savimi.

Siekiu savo tobulybės savaip. Tikiu, tai mano kelias ir mano tvirtybė. Siekti tobulybės, kad ir kokia ji bus, man patinka. Įdomus procesas ir įdomūs atradimai. Žmogiškas ir lengvas pasaulis, o jame tobulai netobula siekiamybė pasiekti tobulybę.

Kiekvienam savo kelias, ir maniškis, tikiuosi, gali įkvėpti kitus.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau