Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei

Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-03 09:13
Žinoma fotografė, kaunietė Jūratė Vilkelė, geriau pažįstama JurArt’s vardu, surengė išskirtinę tematinę fotosesiją, skirtą artėjančiai Motinos dienai. Proginė fotosesija vieną saulėtą pavasario dieną vyko Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Prieš obektyvą pozavo kaunietės su savo atžalomis, tarp kurių – ir žinomas modelis, buvusi televizijos laidų vedėja Neringa Mažeikienė.

„Motinystės tema man labai artima. Ir pati esu mama. Ši fotosesija buvo ypatingai išjausta”, – sakė projekto sumanytoja Juratė Vilkelė, ir pati nusifotogravausi kartu su savo atžala: menininkę su sūnumi įamžino sutuoktinis.

„Tai buvo bendras projektas su VDU Botanikos sodu. Sakyčiau, tai rojaus kampelis Laikinojoje sostinėje. Tik kelios minutės nuo Kauno centro, ir tu jau – gamtos apsuptyje. O dabar dar tas kerintis žydėjimas”, – apie sumanymą pasakojo jau bemaž dešimtmetį kurianti fotomenininkė, pasivadinusi JurArt’s vardu.

Įdomu tai, jog fotosesijai pozavusios moterys ir jų dukrelės vilkėjo marijampolietės dizainerės Gitanos Vyšniauskienės („Deer Forest Silk”) kurtas šilko sukneles, skirtas mamoms ir jų dukroms, buvo pasipuošusios kaunietės kūrėjos Renatos Jagminės („René Deco”) papuošalais. Fotosesijos dekoru rūpinosi dekoratorė Kristina Petrauskienė („Epic Deco”).

Išskirtinėje fotosesijos dalyvavusi buvusi laidų vedėja, modelis Neringa Mažeikienė sakė, kad drauge su devynmete dukrele Gaudre, jautėsi lengvai ir kartu pakiliai, vilkėdamos kūrėjos G. Vyšniauskienės kurtas sukneles. „Su kūrėjos Gitanos darbais susiduriu ne pirmą kartą, vertinu jos originalumą, medžiagų kokybę, lengvumą. Jos kūryboje vyrauja įvairių spalvų šilkas, daug gamtos motyvų. Ir pati paplūdimyje vilkiu Gitanos kurtą tuniką, ji ypač tinka vasaros kelionėms: lagamine užima kone tik kelis centrimetrus vietos”, – šypsojosi šilko pranašumus įvertinusi N. Mažeikienės.

Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.
Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.

Buvusi laidų vedėja prisipažino, net nedvejojusi, ar dalyvauti šioje tematinėje fotosesijoje. „Mama be galo svarbus žmogus vaiko gyvenime. Lygiai taip pat, kaip ir moteriai turėti vaiką, vaikų. Kaip bebūtų, esame tam, kad pratęstume žmonijos atėjimą į šią žemę. Kokį ryšį turės mama su vaiku, tai pasiliks visam jo gyvenimui, ir netgi persiduos iš kartos į kartą. Kaip elgiamės su savo vaikais, taip jie elgsis su mumis, juk mes rodome jiems pavyzdį, ypatingai jų augimo, brendimo laikotarpiu”, – apie motinystės esmę ir grožį kalbėjo N. Mažeikienė.

Jai visada įdomu bendradarbiauti su fotomeninke JurArt’s. „Jūratė –išskirtinė, pirmiausia kaip žmogus. Su ja visada miela ir gera dirbti, o dar ir rezultatas visada džiugina. Mano dukra lanko Jurart's modelių mokyklėlę. Jūratė visada sukuria stebuklą, kiekviena fotosesija turi savo žavesio, išsiskiria tematika. Netgi pajuokaujama, kad Jurart's dėka gali atsirasti ir Neapolyje, kaip picos kepėjas, arba persikelti laiko mašina kaip dama tiesiai į Versalio rūmus”, – kalbėjo Neringa.

„Nepaisant moterų emancipacijos ir beprotiško šių dienų tempo, norisi sustoti ir pamatyti moters-mamos žavesį, jos akių spindesį ir vidinę ramybę. Mano kuriami drabužiai būtent tai ir simbolizuoja”, – po fotosesijos sakė dizainerė G. Vyšniauskienė, ir pati esanti trijų vaikų mama. Du sūnūs jau suaugę, o į pasaulį atėjusi šešerių metų dukrelė visiškai pakeitė moters gyvenimą. „Su dukrelės atėjimu visiškai pasikeitė mano karjera. Anksčiau buvusi verslo ir karjeros moteris, tapau kūrėja. Dukra pakeitė mano gyvenimą visiškai kita linkme. Sūnūs taip pat mielai dalyvauja kūrybos procese patarimais, kurie tikrai būna labai naudingi ir produktyvūs”, – atviravo prekės ženklo „Deer Forest Silk” įkūrėja.

Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.
Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.

Įdomu tai, kad šio prekės ženklo pavadinimo idėja kaip tik ir kilo Gitanos vyriausiam sūnui. „Ir nuostabiai prilipo mano kuriamiems drabužiams. Šis pavadinimas simbolizuoja moters, kaip stirnos, grakštumą, išdidumą ir eleganciją. Be to, mano kuriami drabužiai yra draugiški aplinkai. Jie priskiriami „lėtajai madai”, skirti moteriai, kuri žino savo vertę, nenori dėvėti masinio produkto, trokšta išsiskirti iš minios. Šilko drabužius mama, močiutė gali perduoti savo dukroms, anūkėms kaip palikimą, nes kiekvienas rūbas yra tarsi meno kūrinys ir antro lygiai tokio aš jau niekada nebekuriu”, – apie savo kūrybos esmę pasakojo G. Vyšniauskienė.

JurArt’s sumanytos fotosesijos metu pozavo mamos ir jų dukros, vilkėdamos tarpusavyje derančius drabužius. „Mes su dukra visada šventėms derinamės savo drabužius. Man regis, mamos ir dukros santykis bei ryšys yra labai svarbus, netgi mistiška, tad nuostabu, kai tai atsispindi ir aprangoje”, – neabejoja kūrėja. Fotosesijai G. Vušniauskienė parinko dar niekur nerodytos savo naujausios kolekcijos drabužius. Joje – drabužių ansambliai vien tik iš natūralaus šilko, puošto plonyčiais nėriniais, kurie šilkui suteikia trapumo, moteriškumo ir elegancijos. Suknelėse – itin mažai siūlių, kad nepradingtų šilko lengvumas. Nepaisant elegantiško ir puošnaus įvaizdžio, suknelės yra patogios, nevaržančios judesių, kas svarbu kiekvienai mamai ir dukrai.

Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.
Kaunietė fotografė įamžino odę motinystei/JurArt‘s nuotr.

Puošnumo įvaizdį fotosesijos metu tik dar labiau sustiprino kūrėjos Renatos Jagminės kuriami „René Deco” papuošalai. „Man didelė garbė ir džiaugsmas, jog mano kuriami papuošalai tarsi apjungė mamos ir dukros ryšį“, – džiaugėsi prie projekto prisidėjusi kaunietė R. Jagminė. Pasak papuošalų kūrėjos, motinystei skirta fotosesija – švelni ir puiki idėja, perteikianti unikalų mamos ir dukros ryšį. „Puikiai įsivaizduoju, kaip bus smagu po kelių ar net keliolikos metų fotosesijoje dalyvavusioms moterims vartyti šeimos albumus ir vėl patirti tą jausmą, kurį išgyveno fotosesijos dieną drauge su savo atžalomis“, – šypsojosi R. Jagminė. Jos rankų darbo papuošaluose dominuoja švelnios, pastelinės spalvos, lengvumas bei atidumas kiekvienai detalei. Kūrėja dažniausiai nudoja keramiką, originalius Swarovski kristalus, perlus, audinio fragmentus bei natūralią odą.

„Jei atvirai, tai tik pati tapusi mama supratau, ką reiškia jausti tyrą meilę savo vaikui, kiek daug kantrybės, bemiegių naktų tenka patirti, – kalbėjo trejų su puse metukų dukrelę auginanti Renata. –Tik dabar supratau, kokia esu dėkinga savo mamai už visą jos rūpestį ir paramą man, net ir už kartais perdėtą reguliavimą, bet tik tam, kad mane norėjo apsaugoti nuo tam tikrų situacijų ar negero linkinčių žmonių. Vertinkime savo mamas, rūpinkimės jomis, apkabinkime ir atverkime savo širdies kerteles, pabučiuokime kol dar galime, kol turime jas šalia! Tai – neįkainojamas laikas kartu, nes nežinia kiek mums skirta laiko būti šiame pasaulyje“.

Kaip sakė R. Jagminė, jos kuriami papuošalai yra skirti elegantiškoms bei romantiškoms damoms ir mažosioms damutėms. „Kiekviename kūrinyje jaučiamas romantikos dvelksmas“, – šypsojosi „René Deco” papuošalų autorė, prisidėjusi prie motinystės grožį išaukštinusios fotosesijos kūrybinės komandos.

Naujausi straipsniai