Kaune meno gerbėjai rinkosi į tapytojo Eigirdo Scinsko darbų parodos atidarymą

Eigirdo Scinsko parodos atidarymas Kaune / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-28 13:06
Šį rudeniškai šiltą ketvirtadienį tarptautinė meno galerija „l'artiste gallery“ sukvietė kauniečius į žymaus lietuvių menininko Eigirdo Scinsko abstrakčių darbų parodą „Free time“. Parodoje buvo pristatyti ne tik naujausi meno kūriniai, tačiau ir naujos kartos paveikslai, atspausdinti ant metalinių plokščių. Plačiau apie tai – interviu su menininku E. Scinsku ir galerijos atstovėmis Giedre Rajunce ir Aiste Šarkauskiene.

Eigirdai, tai – jau trečioji jūsų paroda šiais metais Lietuvoje. Iš kur semiatės įkvėpimo tapymui?

Eigirdas: „Tapau, tai ką jaučiu, tai kas mane įkvepia – tai gali būti dykuma, kosmopolitiškas miestas, aplankytos šalies spalvos, ragautas skonis – bet kokia pajausta ir išjausta tikra emocija. Sugrįžęs iš naujos aplankytos šalies ar miesto nekantraudamas skubu prie savo drobės. Kai studijoje lieku tik aš ir ji, dingsta visi išoriniai faktoriai, tapymą veikia tik vidiniai instinktai ir mano vaizduotė. Naujų paveikslų kūrimas – iššūkis, padedantis kaskart surasti vis naujus pojūčius savyje. Prie to norisi sugrįžti vėl ir vėl.

Merginos, kaip kilo idėja surengti būtent tokio pobūdžio parodą Kaune?

Giedrė: Savo galerijoje daugiausiai atstovaujame abstraktų meną, kuris leidžia stebėtojui atskleisti savo fantaziją, pasireikšti vidiniam pasauliui. Būtent dėl to Eigirdo darbai mums – labai artimi ir įkvepiantys. Jie kupini spalvų ir formų žaismo, gylio, juose galime įžiūrėti gražiausius pasaulio kampelius ir išgyventi stiprias emocijas. Norėjosi šiuos įspūdžius perteikti ir mūsų miesto gyventojams. Be to, tai – vienintelė vieta Kaune, kurioje nuo šiol galima rasti tokią didelę Eigirdo Scinsko darbų kolekciją, tad juos apžiūrėti norintieji galės net ir pasibaigus parodos atidarymui.

Šios parodos pavadinimas – „Free time“ – iš pirmo žvilgsnio lyg ir nesusijęs su paveikslais. Ką juo norėjote pasakyti savo žiūrovams?

Eigirdas: Dabartiniame pasaulyje žmonės tiek skuba, kad rasti laisvo laiko sau, menui, grožiui, atsipalaidavimui ar net kelionėms tampa vis sunkiau. Būtent dėl to kilo mintis sukurti tokią paveikslų serija, kuri atspindėtų visus šiuos dalykus, kuriais nepasimėgaujame ar kurių tiesiog nepastebime. Parodoje „Free time“ demonstruojami paveikslai suteikia galimybę persikelti į nuostabiausius pasaulio kraštelius ir išgyventi stiprias emocijas.

Šiandien pristatote ir naujos kartos paveikslus, atspausdintus ant metalinių plokščių – kodėl pasirinkote būtent tokį formatą? Kokie tai paveikslai?

Eigirdas: Šių meno kūrinių atsiradimo istorija – labai spalvinga. Turbūt pati pirmoji mintis kilo tuomet, kai vienos iš savo parodų metu tiesiogine to žodžio prasme sukarpiau didelį paveikslą ir pasirašęs išdalinau kiekvieną jo dalelę lankytojams. Tuomet po kurio laiko pagalvojau, kad nebūtina imtis tokių unikalių ir drastiškų priemonių norimam rezultatui pasiekti- dalelę mano paveikslų žmonės gali turėti ir tuomet, kai aš ją nufotografuosiu. Taip gimė visiškai naujos kartos meno kūrinys, kuriame susipina fotografija ir menas, atskleidžiamos unikalios formos ir spalvos. Taip pat man, kaip menininkui, ypač svarbu, kad tai nėra mano paveikslų kopijos. Tačiau tie, kurie jau nebegali turėti vieno ar kito pas kolekcininkus iškeliavusio meno kūrinio, dabar galės turėti dalelę jo.

Aistė: Mūsų galerijai šis šiuolaikinis meno sprendimas pasirodė ypač įdomus – panaudojant didelių paveikslų fragmentus sukuriamas naujas, dar nematytas meno kūrinys. Dėl jo pateikimo – fragmentas atspausdintas ant reljefinio popieriaus, kuris dedasi ant metalo plokštės – šie paveikslai tampa dar unikalesni. Parodos atidarymo metu jaučiame ypatingai didelį susidomėjimą naujos kartos menu.