Kaune – jau kalėdinė nuotaika: tuo pačiu metu kaip ir Vilniuje suspindo „saldžioji“ eglė

Kauno Kalėdų eglės įžiebimas / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-28 18:44
Šeštadienį Kaune sutvisko Kalėdų žaliaskarė. Pirmą kartą šventiškas koncertas vyko ne miesto Rotušės aikštėje. Visi buvo raginami jį stebėti iš namų per televiziją.

Kauniečiai turėjo progos matyti ir girdėti fejerverkus tiesiai iš savo namų, per balkonus ir langus: tokia šventinė alternatyva pasiūlyta prašant žmonių rinktis saugumą ir visų ryškiausių žvaigždžių koncertą „Saldžios Kalėdos Kaune“ žiūrėti iš namų.

Tiesioginėje LRT transliacijoje pasirodė Kalėdų Senelis su savo ištikimu palydovu Nykštuku. Į Kauno kalėdinės eglutės įžiebimą šiais metais jie teleportavosi. Oro erdvė virš Kauno šventinę naktį buvo pilna dronų, jie filmavo kalėdinę eglutę iš paukščio skrydžio, leisdami pasigėrėti įspūdingomis šių metų žaliaskarės dekoracijomis.

Koncerto „Saldžios Kalėdos Kaune“ ištaigingoje scenoje, kuri buvo sumontuota tuščioje Kauno „Žalgirio“ arenoje, pasirodė Monique – stilinga atlikėja eteryje dainavo sėdėdama kabriolete. Geriausių lietuviškų dainų popuri atliko Martynas Kavaliauskas, kūliais vertėsi Vidas Bareikis, jaukumu užbūrė Justinas Jarutis ir Jessica Shy, savo hitus žiūrovams dovanojo Justė Arlauskaitė-Jazzu, širdies ugnimi dalinosi „The Roop“ ir „Saulės kliošas“. Eteryje įvyko ir Girmantės Vaitkutės dainos televizinė premjera. Vakarėlį užbaigė šių dienų šlagerių karalius Saulius Prūsaitis. 

„Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“ tik prasideda, o muzika  nesiliaus skambėjusi visų žiemos švenčių metu: iš Laikinosios sostinės į Šiuolaikinę Europos Kultūros sostinę 2022 kūrybingai keliaujantis Kaunas pradžiugins muzikiniu autobusu, kuris keliaus per visą miestą, visas bendruomenes, kurs gerą šventinę nuotaiką, jame skambės populiarių atlikėjų dainos. Kauniečių lauks ir kalėdinė eglutė, kurią galima aplankyti bet kuriuo metu.   

Pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kurė unikalių eglučių autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos idėjos ir darbai kasmet maloniai stebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius.

Kauno Kalėdų eglės įžiebimas / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Kauno Kalėdų eglės įžiebimas / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeitė kalėdinės pasakos motyvai. Eglė – visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

J.Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

Kauno Kalėdų eglės įžiebimas / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Kauno Kalėdų eglės įžiebimas / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Iš to ir gimė Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi tinklalapiui Kaunas.kasvyksta.lt pasakojo menininkė.

Naujausi straipsniai