Kaune atgimė senoji diskoteka: sausakimšoje arenoje – „Snap!“, Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban

„Ace of Base“ / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-11-19 20:40
Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arena virto viena didžiule diskoteka. Diskoteka, talpinančia tūkstančius 9-ojo dešimtmečio muzikos gerbėjų. Čia vienoje scenoje koncertavo legendinės popmuzikos žvaigždės, grandioziniame koncerte gyvai suskambo garsiausi praėjusio amžiaus pabaigos hitai.

Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban, „Snap“, „La Bouche“ – šių vardų daugeliui dabartinių 30-50-mečių pristatyti nereikia. Su atlikėjų muzika užaugusi karta nepraleido progos prisiminti savo mokyklos ir studetavimo laikų, kai šokių aikštelėse skambėdavo kojas judinti verčiančios dainos.

Ir nors nuo tų laikų praėjo jau daugiau nei 20 metų, akivaizdu, kad senoji diskoteka vis dar neprarado populiarumo.

„Žalgirio“ arena veikiausiai jau seniai matė tiek žmonių: čia dar likus valandai iki koncerto pradžios lauke buriavosi eilės gerbėjų, kamštis susidarė ir prie įėjimo, ir gatvėse aplink areną – į koncertą vos tilpo visi norintys.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Stovimas vietas susirinkusieji užsiėmė net tose vietose, iš kurių buvo sunkiai matyti scena, tačiau dėl galimybės išgirsti savo dievukus pasiryžo šou stebėti beveik iš užkulisių.

Tiesa, čia netrūko ir apsvaigusių. Kai kurie keturių valandų linksmybėms nusiteikę gerbėjai taip ir nesulaukė koncerto pabaigos ir ramiai pūtė sau į ūsą laikydami rankose tuščią bokalą.

Apie tai, kad visas 9-ojo dešimtmečio žvaigždžių desantas atvyks į Lietuvą buvo kalbama beveik metus. Ir nors dalis atlikėjų jau atskirai yra viešėję Lietuvoje, tokio masto šou čia – pirmasis.

Kiek po 20 val. į sceną pirmasis žengė Dr.Alban. Garsiausiu pasaulyje odontologu vadinamas, Švedijoje gyvenantis nigerietis grandiozinį koncertą pradėjo kūriniu „Hello Africa“, kartas nuo karto dainos žodžius pakeisdamas į „Hello Kaunas!“.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Norėdamas dar labiau užvesti publiką jis paragino susirinkusius prašydamas jų arenoje sukelti daugiau triukšmo. Tačiau lyg nepatenkintas tuo, kaip buvo sutiktas, staiga nustebino visus skėlęs žodį lietuviškai. „Katastrofa“, – tarė Dr.Alban. Visa arena prapliupo juoku bei pradėjo dar garsiau ploti.

Išgirdusi energija pulsuojantį hitą „It‘s My Life“ publika pradėjo ošti dar smarkiau, čia girdėjosi garsios ovacijos ir švilpimas. Šis kūrinys buvo atliktas ne vieną kartą.

Keliantis nostalgiją vyresniems šokių muzikos gerbėjams, Dr.Alban aktyviai tęsia savo veiklą ir pritraukia nemažai jaunų šio muzikos stiliaus mylėtojų. Šiandien jo diskografijoje – septyni albumai, kurių paskutinį „Back to Basics“ jis išleido 2008 metais.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Įžengus į sceną Europos šokių muzikos karaliumi tituluojamam Haddaway ir uždainavus „Life“, publika nieko nelaukus atsistojo ir rankas iškėlę dainavo kartu su atlikėju.

Tikriausiai nėra šalies, kurioje nebūtų žinoma kultinė Nestor Alexander Haddaway daina „What Is Love?“, tad tik išgirdus pirmuosius šio hito akordus arenoje, tikėtina, neliko nei vieno sėdinčio.

Haddaway susirinkusiems gerbėjams pasigyrė, kad kažkada turėjo rusų tautybės merginą, tačiau tik ištarus žodį Rusija rusiškai, dalis arenos pradėjo garsiai švilpti, taip rodydama savo nepasitenkinimą.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Atlikėjas skubiai perspėjo, kad santykiai su mergina buvo klaida ir nori atlikti jai skirtą dainą: „What About Me?“.

Po šios kūrinio dainininkas pagyrė Lietuvą: „Nesitikėjau, kad ši šalis tokia graži“. 1993 metais debiutavęs su hitu „What is love?“ atlikėjas į pasaulį paleido tokių hitų kaip: „Fly Away“„I Miss You“, „Catch I Fire“, „Rock My Heart“, kurie taip pat nuskambėjo ir Kauno arenoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai