Katažina Zvonkuvienė pateko į internetinių sukčių akiratį: ragina būti budrius

Katažina Zvonkuvienė / LNK nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Dainininkė Katažina Zvonkuvienė perspėja savo gerbėjus – naudodamiesi jos vardu internetiniai sukčiai bando išvilioti nemažas sumas pinigų.

Šį atvejį pati dainininkė pastebėjo sekmadienio vakarą. Žinia apie sukčiavimą Katažina Zvonkuvienė pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje.

„DĖMESIO!!! Instagram profilyje atsirado NETIKRA mano anketa! Galimai susikurs ir čia, facebooke.

Mano vardu skelbia, kad neva kažką laimėjote – JOKIAIS BŪDAIS NIEDARYKITE JOKIŲ VEIKSMŲ! BŪKITE BUDRŪS“, – ragino K.Zvonkuvienė.

DĖMESIO!!! Instagram profilyje atsirado NETIKRA mano anketa! Galimai susikurs ir čia, Facebooke. Mano vardu skelbia, kad neva kažką laimėjote - JOKIAIS BŪDAIS NIEDARYKITE JOKIŲ VEIKSMŲ! BŪKITE BUDRŪS!

Posted by Katažina Zvonkuvienė on 2021 m. spalio 31 d., sekmadienis

Į K.Zvonkuvienės įrašą sureagavo astrologė Vaiva Budraitytė, pasiūliusi kreiptis į policiją, tačiau iš karto perspėjo – nepadės, nes ir pati buvo atsidūrusi tokioje situacijoje.

Pastaruoju metu vis daugiau garsių žmonių papuola į sukčių taikinį. Birželio pradžioje telefoninė suktė bandė apgauti laidų vedėją Rūtą Mikelkevičiūtę. Tada moters apgauti nepavyko, nes ji perėmė pokalbį į savo rankas.

O rugsėjo pabaigoje sukčiai naudojosi Andriaus Mamontovo nuotrauka „Verslumas“ įraše su prierašu: „Mamontovo žodžiai: „Galimybių pasas man tikrai nereikalingas, nes galėsiu gyventi šalyje, kurioje visus metus šviečia saulė“.

Įraše – ir nuoroda intriguoti turinčiu pavadinimu „Šia galimybe sugebėjo pasinaudoti dar tik 3,9% lietuvių“.

Paspaudus ant jos, internautai nukreipiami į tariamą naujienų portalą, kuriame – investuoti kviečiantis straipsnis pavadinimu „A. Mamontovas: „Nereikės galimybių pasų, kai mes, lietuviai, uždirbsime tiek pinigų – galimybės ateis pačios pas mus". Jis, investavęs į naująją Švedijos kriptovaliutą eKroną, uždirbo daugiau nei €4,000,000 ir teigia, kad tuo gali pasinaudoti kiekvienas.“

Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Apdairesni turėtų suprasti, kad tai – netikras puslapis, sukurtas patiklius žmones medžiojančių internetinių sukčių.

Tada 15min susisiekus su netikrame straipsnyje figūruojančiu Andriumi Mamontovu, paaiškėjo, kad atlikėjas jau yra matęs šį atvejį ir pats netgi pakomentavęs. Paklaustas, kaip reaguoja į tokį sukčių elgesį, Andrius užtikrintai pasakė, kad tokius dalykus reikia tiesiog ignoruoti.

„Reiktų ignoruoti, ir viskas, nes jeigu imsime kovoti, tai tą dalyką dar labiau paviešinsime. O kad jis ten yra – žinau. Po vienu iš įrašų su humoru pakomentavau, ir viskas, nes rimtai vertinti ar gaišti laiką, bandyti kažką įrodyti ar iš to prisiteisti atrodo beprasmiška. Geresnė išeitis yra niekaip nereaguoti ir neviešinti to“, – mano A.Mamontovas.

Skaitykite daugiau