Katažina Zvonkuvienė: „Dabar mes su Deivydu – pradedantieji ūkininkai“

Katažina ir Deivydas Zvonkai / I.Gelūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Koronos bei karantinų įelektrinti lietuviai ieško būdų, kaip numalšinti stresus ir iš naujo atranda miškus, daržus bei sodus. Dar viena mada juose auginti ne tradicinius burokėlius, svogūnus ar bulves, bet įvairią egzotiką: pavyzdžiui, arbūzus, melionus ar net grybus.

Štai iš rudens gėrybių gaminti itin mėgstanti aktorė bei rašytoja Nijolė Narmontaitė laidoje „KK2 penktadienis“ atskleidusi net keletą kruopščiai ištobulintų receptų.

„Labai mėgstu ir grybauti, ir tvarkyti, ir net grybų pyragus kepti. Bet didysis mūsų rudens atradimas ir iššūkis – moliūgai. Tai mūsų namuose tiesiog kaip fabrikas. Mes su Pauliumi iki žiemos maždaug toną moliūgų paverčiame į saldainius. Tiek visiems patinka tie moliūgų saldainiai. Vieno moliūgo apdorojimas į saldainius yra 5 dienų darbas, tačiau rezultatas to tikrai vertas“, – sakė N.Narmontaitė.

Nijolė Narmontaitė laidoje „KK2 penktadienis“ / LNK nuotr.

Į patyrusių kulinarų ir egzotikos augintojų gretas puikiai įsiliejo ir dainininkė Katažina Zvonkuvienė. Ji prisipažino augusi kaime ir visada svajojusi pabėgti „nuo daržų, karvių ir guminių batų“. Tačiau pagyvenusi sostinėje ir susilaukusi vaikų Katažina suprato: gyvenimas užmiestyje turi daug privalumų. Taigi lygiai prieš metus Zvonkai įsigijo naujus namus ir žemės. 

Katažina Zvonkuvienė / LNK nuotr.

„Dabar mes su Deividu tokie pradedantieji ūkininkai. Kai atsikraustėm, atsisėdom ir jisai man sako: aš tikiuosi tu neišsiskirsi su manim, pamačius, kad aš joks ne ūkininkas. Aš sakau: tikiuosi ir tu su manimi neišsiskirsi, nes aš nieko nemoku. Laimė, mums žiauriai pasisekė, nes iš visų pusių mūsų kaimynai yra tobuli.

Jie patys pirmieji ateina į pagalbą ir net pasiūlo tą pagalbą, kai reikia, pavyzdžiui, nupjauti žolę , nes už tvoros juk irgi mūsų žolė. O mes to nežinojom. Mes tokie ufonautai šiek tiek, bet taip nutiko todėl, kad ant mūsų pečių vienu metu užkrito šiek tiek per daug“, – atviravo Katažina.

Ji neslėpė ir to, kad kuriant naują ūkį pasitaiko ir kurioziškų situacijų: „Aš net vienu metu važiavau vazono, o nupirkau trimerį. Tiesiog parduotuvėje net nelabai žinojau, kokio vazono noriu, pamačiau puikų konsultantą, trimerį ir po 5 minučių jau išėjau apsipirkusi“.

„KK2 penktadienis“, – penktadienį, 19.30 val., per LNK.

Skaitykite daugiau