Katažina Zvonkuvienė – apie dažną nerimą ir laimingos mamos taisyklę

Katažina Zvonkuvienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-16 13:42
Dainininkei Katažinai Zvonkuvienei  dabar svarbiausia šeima ir neseniai pasaulį išvydę dvynukai. Tačiau atlikėja neatsiriboja nuo koncertinės veiklos ir džiaugiasi atradimais, padedančiais puoselėti save ir atsipalaiduoti. Anot jos, laiminga mama yra ta, kurios laimę jaučia ir kiti šeimos nariai.

K. Zvonkuvienė neslepia – ji yra viena iš moterų, kurios negali riboti keturios namų sienos.

„Atsiradus mažyliams, žinoma, jauti be galo didelę atsakomybę už savo šeimą ir atžalas. Supranti, kad pomėgiai ir savęs puoselėjimas tampa šiokia tokia būtinybe – turi būti sveika, geros nuotaikos, mesti šalin irzlumą ir ieškoti naujų atradimų, padedančių atrasti vidinę harmoniją. Tada šį pozityvą jaučia ir kiti šeimos nariai.“

Vaišvilaitės Skirutienės nuotr.
Vaišvilaitės Skirutienės nuotr.

Po gimdymo energijos ir jėgų įkvepia aktyvus laisvalaikis, meditacija. Katažina dabar kur kas dažniau renkasi atsiriboti nuo ryšio priemonių ir skirti laiko sau gurkšnojant kavą ar arbatą, sūpuojant vaikus ir stebint pro langą atsiveriantį peizažą.

Pirmaisiais mėnesiais po gimdymo ji turėjo itin daug laisvo laiko, kurį teko praleisti namuose ar greta jų. K. Zvonkuvienė dar kartą įsitikino, jog negali atsiriboti nuo mėgstamos veiklos ir žmonių – būtent jie padeda jausti pilnatvę ir išlaikyti vidinę pusiausvyrą.

„Manau, jog svarbus kokybiškas laikas su vaikais, kai esi laiminga, rami dėl atliktų darbų ir kartu besidžiaugianti asmenine laisve ir mėgstamiausiomis veiklomis“, – dalinosi Katažina.

K.Zvonkuvienė dar mokosi derinti profesinę ir šeimyninę veiklas, tačiau teigė neabejojanti, kad moterims, kurios dvejoja dėl prioritetų, stengiantis sudėlioti savo gyvenimą į vietas, privalu įsiklausyti į save.

„Tikrai leidžiu likti pati viena su savo mintimis, vaikais, savo mažu pasauliu – tai yra laikas sau, kai niekur neskubu, nieko neplanuoju, „išvalau“ galvą nuo visų nereikalingų minčių, džiaugiuosi būdama čia ir dabar. Tačiau, esu įsitikinusi, jog vienaip ar kitaip visa tai turi gautis natūraliai.“

Jai dažnai tenka ištrūkti iš namų, kad galėtų tinkamai savimi pasirūpinti. „Suprantu, kad man reikia tos geros fizinės būklės, kad galėčiau žengti į sceną bei kad jausčiausi visapusiškai gerai“, –sakė K. Zvonkuvienė.

Dainininkės kasdienybė nepasižymi pastovia rutina – čia jai gelbsti artimieji.

„Nelaikau savęs supermamyte, perdėtai nesijaudinu dėl to, kas blogo gali nutikti, jei paliksiu vaikus kitų priežiūrai, ir esu linkusi pasikliauti artimaisiais – labai džiaugiuosi, kad mane supa tokie žmonės ir nuolat mums padeda“, – sakė moteris.

Raimonods Vyšnios nuotr.
Raimonods Vyšnios nuotr.

Mama, sesuo, krikšto tėvai – Katažinai daug kas padeda prižiūrėti mažylius, kad ji galėtų pasirūpinti savimi ar koncertuoti.

„Anksčiau smerkdavau save dėl to, kad galbūt esu bloga mama, palieku mažus vaikus namuose ir išvažiuoju koncertuoti. Tačiau artimieji nuolatos primindavo, kad laimingesnė mama ta, kuri grįžta laiminga pas vaikus, nesvarbu – nuveikusi šimtą darbų, vieną ar nė vieno“, – pasakojo Katažina.

Iųkilus problemoms, ji įkvėpimo semiasi iš vyro.

Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.
Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotr.

„Esu, buvau ir turbūt būsiu pakankamai nervinga. Tačiau įkvepia ramus mano vyro būdas. Jeigu aš kelias dienas aikčioju ir dejuoju dėl nenusisekusio menkniekio, jis primena, kad reikia sustoti, visa tai paleisti ir tiesiog galvoti, ką veiksi rytoj ar po pusvalandžio“, – išdėstė dainininkė.

Tad ji stengiasi kasdien trumpam sustoti, įkvėpti, tarti sau „viskas bus gerai“ ir harmoniją skleisti kitiems.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai