Kastytis Sarnickas apie savo knygą: „Nei Užkalnis, aš jau tikrai geriau rašau“

Kastytis Sarnickas/Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Viktorija Griciūtė
Publikuota: 2019-02-23 16:06
Jubiliejinėje, 20-ojoje knygų mugėje savo pirmąjį romaną pristatė Kastytis Sarnickas - grupės „G&G Sindikatas“ narys, muzikos pasaulyje geriau žinomas kaip Kastetas.

Prieš pat knygos pristatymą autorius, laikydamas rankose savo pirmąją knygą, mielai pozavo fotografams. Renginį moderavo leidyklos „Lapas“ vadovė Ūla Ambrasaitė, autorių kalbino taip pat rašytoja, neseniai antrąją knygą „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ išleidusi Gabija Grušaitė.

„Laba diena. Man labai smagu, kad rašytoja kalbina rašytoją.“ – knygos pristatymą pradėjo Ūla Ambrasaitė

„Knygos dailininkas parašė man per feisbuką – muzikantas parašė knygą, gal gali pasižiūrėti, paskaityti, gal kažkas gali įvykti. Apie sindikatą žinojau tik tiek, kad jie negražiai dainuoja apie moteris. Atsiverčiau knygą nieko nesitikėdama, bet pagavau save, kad kavinėje, skaitydama, viena sau juokiuosi balsu. Supratau kad tai ta knyga, nes tekstu prajuokinti yra labai sunku.“ – Knygos priešistorę pasakojo leidyklos vadovė.

Kastytis Sarnickas/Gretos Skaraitienės nuotr.
Kastytis Sarnickas/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Mano knyga yra apie 30-mečio krizę išgyvenantį vyrą, tavo – apie 40-mečio. Visos knygos gimsta iš krizių“, – atviravo rašytoja Gabija Grušaitė.

„Nežinau ar galima pavadinti vidurio amžiaus krize tai, kad parašiau knygą, sėdžiu čia su geriausia metų rašytoja ir geriausia metų leidėja. Aš niekur neskaičiau blogos kritikos apie knygą. Žinau, yra žmonių, kuriems nepatiko, bet aš labai tai ramiai priimu. Kai aš ją rašiau, aš neįsivaizdavau, kas yra kritika, nieko nežinojau, kas dedasi knygų pasaulyje. Prieš metus knygų mugėje prekiavau kompaktais, net negalėjau įsivaizduoti, kad sėdėsiu čia ir pristatinėsiu savo knygą. Net neįsivaizdavau, kad žmonės, kritikai, kalbės apie mano parašytą knygą“, – Gabijos paklaustas, ar nebijo kritikų, atsakė Kastytis.

Kastytis Sarnickas/Gretos Skaraitienės nuotr.
Kastytis Sarnickas/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Kastytis turi tokį dalyką, kurio neturi kiti Lietuvos rašytojai – nebijo iš savęs juoktis“, – pagyrų Kastyčiui negailėjo Gabija Grušaitė.

„Nemėgstu dalinti interviu, nes nemėgstu meluoti. Dažnai pergyvenu, kad per daug pasakiau. Kai parašiau knygą, supratau, kad man reikės būti rampų šviesoje, šnekėti, prisipažinsiu – jaučiuosi labai nejaukiai. Aš esu tas žmogus, kuris viduje labai išgyvena. Man sunku parodyti savo kūrinius, nes bijau, kad iš manęs juoksis.“ – prisipažino Kastetas.

Paklaustas, ar ketina parašyti antrąją knygą, Kastytis kuklinosi: „Aš manau, kad bandysiu. Kaip minėjau, man labai gėda parodyti, ką parašiau. Nesistengsiu rašyti geriau nei tu, Gabija. Bet nei Užkalnis, aš jau tikrai geriau rašau“, – juokavo autorius.

Pristatymui artėjant į pabaigą, autorius mielai bendravo su skaitytojais ir atsakinėjo į jų klausimus. „Labai noriu padėkoti Ūlai, už tai kad išleido knygą. Aš nenorėjau būti kažkokiu rašytoju, aš tiesiog gerai leidau laiką“, – knygos pristatymą užbaigė Kastytis Sarnickas.

Naujausi straipsniai