Kasdienės masažo procedūros – išmokite puoselėti savo grožį

Masažas / 123rf.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-19 19:00
Masažas ne tik padeda atsipalaiduoti ir išlaikyti gerą savijautą. Ši procedūra taip pat skirta grožiui. Dailesnis kūnas, stangresnė oda, žvilgantys plaukai – visa tai jums gali dovanoti kasdienės masažo procedūros.

Žvilgantys ir stipresni plaukai

Reguliariai atliekamas galvos masažas teigiamai veikia bendrą savijautą, padeda atsipalaiduoti, šalina blogą nuotaiką. Masažuojant pažadinama odos nervų sistema, harmonizuojami svarbiausi organizmo procesai. Be to, nuo galvos odos pašalinamas senas epidermio sluoksnis, o kartu ir prikibusios dulkės bei mikrobai, aktyvinama kraujotaka, pagerėja prakaito ir riebalų liaukų sekrecijos funkcija.

Galvos masažas stiprina plaukus, skatina juos augti, pristabdo ankstyvą plaukų slinkimą, grąžina sveiką žvilgesį, stimuliuoja raumenis, atsakingus už galvos tonusą. Taip pat gali padėti atsikratyti pleiskanų ir išvengti nemalonaus plaukų riebalavimosi.

Kaip masažuoti

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Prieš atlikdami galvos masažą mediniu šepečiu pašukuokite plaukus įvairiomis kryptimis. Naudokite specialų žolelių, šiek tiek pašildytą sezamų arba kokosų aliejų. Lengvais sukamaisiais judesiais pirštais paglostykite kaktą, smilkinius, kaklą – suaktyvės kraujo tekėjimas viršugalvio link.

Masažuoti galvą pradėkite taip pat sukamaisiais judesiais, keletą minučių trinkite masažo aliejų į galvos odą.

Masažo linijų kryptys: nuo kaktos pakaušio link, nuo smilkinių ir ausų sprando link, nuo pakaušio žemyn sprando link.

Šios linijos atitinka plaukų augimo ir sekrecijos liaukų kanalų kryptį. Išmasažavusi galvą, atsargiai suimkite vieną po kito kasų kuokštelius ir stipriai nepešdama patraukite. Taip papešiokite visus plaukus ir vėl švelniai pamasažuokite galvos odą. Kruopščiai iššukuokite sruogas.

Masažas turėtų trukti apie 15 minučių. Po jo galvos oda turėtų būti šiek tiek paraudusi. Neskubėkite iškart trinkti kasų šampūnu – tegul aliejus dar kurį laiką pamaitina galvos odą ir plaukus.

Stangresnė šlaunų oda

Dailios, celiulito nepažeistos šlaunys. Ar taip gali būti? Masažo specialistai stebuklų nežada, tačiau tikina, kad reguliariai masažuodama šlaunis galėsite džiaugtis kur kas lygesne ir švelnesne jų oda. Šlaunų masažą geriausia daryti vakare po dušo. Masažuokite neskubėdama, palengva didindama greitį ir spaudimo jėgą. Svarbu, kad raumenys būtų atpalaiduoti.

Šlaunų nemasažuokite, jei sergate odos ligomis, išsiplėtusios kojų venos, kamuoja patinimas, kraujagyslių uždegimas.

Kaip masažuoti

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šlaunis masažuokite iš apačios į viršų. Abiejų rankų delnais apglėbkite užpakalinę šlaunies dalį ir glostykite nuo pakinklio klubų link. Palengva didinkite spaudimą. Nesustodama toliau masažuokite priekinę šlaunų dalį. Glostykite nuo kelio juosmens link. Glostymą keiskite spaudimu.

Pakaitomis tai kaire, tai dešine ranka sugriebkite ir suspauskite užpakalinės šlaunies dalies raumenį nuo kelio klubų link. Tą patį pakartokite ir masažuodama priekinę šlaunies dalį. Vėliau tomis pačiomis kryptimis šlaunies raumenis spauskite prie kaulo, pirma užpakalinėje, paskui priekinėje šlaunies dalyje. Nepamirškite išmasažuoti ir šlaunų šonų: kaire ranka – kairiojo, dešine – dešiniojo. Abiejų rankų delnais paplekšnokite šlaunies paviršių iš visų pusių. Masažą baikite glostymu.

Kad rankos neišduotų amžiaus

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Dailios rankos jaunystėje – įprastas dalykas, tačiau kad jos gražios išliktų kuo ilgiau, reikia šiek tiek pasistengti. Juk ne veltui sakoma, kad moters amžių dažnai išduoda ne kas kita, o rankos. Todėl rytą ir vakarą tepdama jas kremu nepatingėkite atlikti rankų masažo. Beje, bus tik į naudą, jei pamasažuosite rankas ir dieną darbo pertraukėlės metu.

Kaip masažuoti

Masažą pradėkite glostymu. Daugiau dėmesio skirkite išorinei plaštakos pusei. Paskui keletą kartų stipriai sugniaužkite kumščius ir lėtai atgniaužkite. Vienos rankos nykščiu ir smiliumi po kelis kartus iš visų pusių švelniai spausdama glostykite kiekvieną kitos rankos pirštą nuo galiuko delno link.

Tiesiomis linijomis nuo pirštų pagrindo iki riešo masažuokite delną, nykštys juda vidine jo puse. Delnus stipriai patrinkite vieną į kitą. Taip pat pamasažuokite kitą delną, vėliau pereikite prie visos rankos masažo. Dešinį delną prispauskite prie kairiojo, plaštaką apglėbkite pirštais ir vidine rankos puse perbraukite iki pat pažasties.

Apsukite delną taip, kad galėtumėte nuo peties iki riešo braukti rankos išore. Kiekviena ranka nepatingėkite atlikti bent keletą tokių judesių. Tomis pačiomis masažo linijomis keliskart paplekšnokite ir pažnaibykite rankas. Baigusi masažą, rankas nuleiskite, šiek tiek papurtykite ir visiškai atpalaiduokite.

Naujausi straipsniai