Kasdienė sauja šių riešutų padės numesti svorio ir sumažinti cholesterolio kiekį

Riešutai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-23 08:48
Mokslininkai skelbia, kad moterys, kurios pusmetį valgė graikinius riešutus, neteko 8 proc. savo kūno masės svorio. Galbūt verta pamiršti salotas ir žaliosios arbatos stebuklus? Bent jau mokslininkai tikina, kad dieta, kurioje skanaujamas alyvuogių aliejus ir graikiniai riešutai, tikrai gali duoti naudos.

Ką jau kalbėti apie tai, kad šie riešutai turi daug polinesočiųjų riebalų ir yra naudingi širdies sveikatai bei cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti. Tyrimo autorė dr. Cheryl Rock iš San Diego medicinos mokyklos sako, kad buvo nustebinta tokiais rezultatais: „Įdomu tai, kad nors riešutai turi daug riebalų ir kalorijų, tačiau įtraukus juos į dietą, svoris krito lygiai taip pat, kaip laikantis mažo riebumo dietos“, rašo „Daily Mail“.

Tyrime dalyvavo 245 turinčios antsvorio arba nutukusios moterys nuo 22 iki 72 m. Jos buvo padalintos į grupes ir laikėsi trijų skirtingų dietų: mityba buvo sudaryta iš mažai riebalų ir daug angliavandenių; mažai angliavandenių ir daug riebalų; bei graikinių riešutų, daug riebalų ir mažai angliavandenių.

Pastaruoju atveju kasdien reikėdavo suvartoti 43 g riešutų – t. y. maždaug pusantros saujos. Įdomu tai, kad „graikinių riešutų dietos“ besilaikančios moterys numetė panašiai svorio, kaip ir besilaikusios likusių dviejų, tačiau didžiausias pasiekimas – sureguliuotas cholesterolio kiekis.

Mokslininkai mano, kad šis pasiekimas susijęs su tuo, kad dietoje buvo gausu produktų, kuriuose aptinkama mononesočiųjų riebalų, kurie ir daro teigiamą įtaką cholesterolio kiekiui ir taip apsaugo nuo širdies ligų rizikos.

Tačiau graikiniuose riešutuose yra daugiau polinesočiųjų riebalų, taip pat itin svarbios alfa linoleno rūgšties, reikalingos normalioms kūno funkcijoms užtikrinti. Polinesotieji riebalai, pasak tyrimų autorių, gali padėti ilgiau gyventi, sumažinti širdies ligų riziką, ypač tada, kai jais keičiami sotieji.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iš ko gaminami glaistyti varškės sūreliai?

Mokslininkai atskleidžia ir tai, kad graikiniai riešutai gali padėti numesti svorį dėl to, kad ilgam suteikia sotumo jausmą ir būtent tai gali tapti lemiamu faktoriumi gražinant figūrą.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai