Kasdien bėgiojanti keturių vaikų mama Vilma Jankaitienė: „Kai labai nori, viską spėji“

Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Eglė Užkuraitė
Publikuota: 2018-08-28 13:48
Sportuojanti skaičių moteris – taip keturių vaikų mamą ir Finansų ministerijoje vyr. specialiste dirbančią Vilmą Jankaitienę apibūdina kolegos. Ši moteris kasdien sportuoja ir savo kasdienybės jau nebegali įsivaizduoti be treniruočių. Vilma penkerius metus iš eilės dalyvauja „Vilniaus maratone“, kuriame ištikimai atstovauja savo darbovietę. Su ja bėga ir vaikai: praėjusiais metais bėgo trys sūnūs, o šiemet prie starto linijos stos visi keturi.

Kada ir kaip susipažinote su sportu? Nuo mažų dienų buvote aktyvi?

Visuomet mėgau aktyvų laisvalaikį, bet labai rimtai niekuomet nesportavau. Matyt, tam daugiausia įtakos turėjo tėvai, kuriems labai svarbu buvo, kad draugaučiau su mokslu ir įgyčiau išsilavinimą, o visa kita jau paskui.

Kuo sužavėjo bėgimas? Kodėl iš visų sporto šakų pasirinkote būtent šią?

Tai labai patogus sportas. Pradžioje – tereikia gerų sportinių batelių. Gali bėgioti tiek lauke, tiek ant bėgimo takelio. Ir tai gali daryti bet kuriuo paros metu: tiek prieš darbą, jei gebi anksčiau atsikelti, tiek po darbo. Be to, bėgioti galite su visa šeima, pavyzdžiui, atostogų metu.

Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip atrodo įprastos jūsų treniruotės? Kiek kartų sportuojate, kokį atstumą dažniausiai bėgate?

Stengiuosi nubėgti 40-50 km. per savaitę. Be to, dar vaikštau 3 kartus per savaitę į sporto klube vykstančias grupines treniruotes, tuomet bėgimas tarnauja kaip apšilimas prieš jėgos treniruotę.

Esate keturių vaikų mama. Kaip randate laiko dar ir sportui? Juk darbų tikrai netrūksta.

Kai labai nori viską spėji (šypsosi). Tiesiog labiau planuoju, paskaičiuoju, kaip kelis darbus padaryti vienu metu. Nesu viena, vyras taip pat rūpinasi vaikų priežiūra. O ir vaikai jau yra pakankamai savarankiški, nes būdami labai nekantrūs ir nenorėdami laukti, kol mama visais pasirūpins, tam tikrus dalykus išmoko pasidaryti patys.

Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

Galbūt turite mėgiamiausią maršrutą, kuriuo labiausiai mėgstate bėgioti?

Kaip bebūtų gaila, neturiu mėgstamo maršruto. Nepavyko man nieko smagaus rasti arti namų. Įdomiausia būna bėgioti atostogaujant, tuomet atrandi naujas vietas, susipažįsti su vietove. O paskui jau gali ir šeimyną vestis į ekskursiją.

Ar į bėgimą įtraukiate ir vaikus? Ar jie noriai sportuoja?

Nuo 5-erių metų visi vaikai lanko plaukimo treniruotes, vėliau prisidėjo ir kitos sportos rūšys – futbolas, rankinis. Vasarą, kai treniruotės nevyksta, su manimi ar be manęs jie eina į mokyklos stadioną pabėgioti. Na, o kadangi visi mano vaikai yra berniukai, kažkaip natūraliai visi nori sportuoti.

Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Vilma Jankaitienė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

Ar dažnai dalyvaujate varžybose? Kokiose jau teko apsilankyti?

Paprastai sudalyvauju keliuose bėgimuose: Vilniaus maratone, Trakų pusmaratony, Moterų bėgime, „We run Vilnius“. Iš tiesų sportuoju labiau dėl savęs ir dalyvavimas varžybose man yra smagus laisvalaikio leidimas su bendraminčiais.

Ką pasakytumėte moterims, kurios vis nusiperka sporto klubo abonimentą ar naują sportinę aprangą, tačiau niekaip neišdrįsta žengti pirmojo žingsnio?

Na, jei jau įsigijo abonementą ar aprangą, tai jau pirmas žingsnis žengtas (šypsosi). Antrą žingsnį visada žengti lengviau. O jei vienai liūdna, čiumpi draugę ir einate kartu.

Visi mes žmonės – visi mes galim bėgti! „Visi mes žmonės“ komanda kviečia kartu įveikti 4,2 km. trąsą artėjančiame „Danske Bank Vilniaus maratone“ rugsėjo 9-ąją dieną. Visi, mylintys bėgimą ir žurnalą „ŽMONĖS“ bėgs maratone! Prisijunk ir Tu!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai