Kas turi apmokėti sąskaitą restorane? Garsių žmonių ir etiketo žinovo nuomonės

Natalija Bunkė, Merūnas Vitulskis, Goda Alijeva ir Giedrius Drukteinis / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Karolis Banevičius
Publikuota: 2016-04-25 20:31
Dėl tam tikrų kultūringo elgesio taisyklių visi sutaria vienbalsiai. Tačiau yra ir tokių, kur kyla daugybė diskusijų. Šį kartą Žmonės.lt pasiteiravo garsių žmonių, kas turi mokėti už pietus ar vakarienę, susitikus restorane arba kavinėje?

Atlikėja Natalija Bunkė pripažįsta, kad visuomet nori susimokėti pati, tad etiketo taisyklės, kad vyras turi mokėti už moterį, Natalija nepaiso.

„Viskas priklauso nuo santykio su vyru. Jeigu vyras yra ne mano vyras, aš už save mokėti neleidžiu, nes visi dirbame ir užsidirbame. Tokiu atveju etiketo nepaisau. Aš visada susimokėsiu pati, juk nuo paauglystės užsidirbu. Man lengviau pačiai sumokėti. Aš suprantu, kad kartais vyrą pastatau į nepatogią padėtį, bet aš esu tokia. Galiu ir už vyrą dar sumokėti“, – Žmonės.lt sakė N.Bunkė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Monika Šedžiuvienė įsivėlė į ginčą feisbuke: ar dera vyrui nešti moters rankinę?

Natalija sako, kad sulaukusi 30-ies pradėjo suprasti, kada vyras nori už ją sumokėti, todėl nesusipratimų restoranuose nebūna.

„Kartais tiesiog iš vyro elgesio matosi, kad „tu net netrauk tos piniginės“, bet man tai atėjo po 30-ies. Seniau visą laiką pasiūlydavau sumokėti už save, net pavaišinti vyrą. Bet dabar matau pagal vyro reakciją, pagal jo elgseną, ar man traukti tą piniginę ar ne“, – pasakojo N.Bunkė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

TV laidų vedėja, atlikėja Goda Alijeva turi kitokią nuomonę. Ji įsitikinusi, kad vyras turėtų apmokėti sąskaitą.

„Jeigu vyras kviečia į pasimatymą, natūralu, kad jis ją vaišina. Aišku, visokių moterų yra. Jeigu pati moteris nori už save mokėti ir kategoriškai tai daro, tuomet gerai. Aišku, man nepatinka tą matyti. Teko stebėti, kai moteris perdėtai stengiasi bandydama už save susimokėti.

Aš manau, kad nereikia iš vyro atimti to malonumo. Tai yra vyriška, gražu, solidu. Aišku, priklauso nuo aplinkybių. Jeigu eini į verslo pietus ar į susitikimą su pažįstamu, tai tikrai gali už save susimokėti ir nesukt galvos. O jeigu tu eini į pasimatymą, tai kodėl tau reikėtų už tai mokėti“, – Žmonės.lt pasakojo G.Alijeva.

Vis dėlto Goda, norėdama parodyti savo savarankiškumą, anksčiau restorane norėdavo mokėti pati.

„Kol buvau jauna, norėjau pati mokėti už save, jaučiausi neva kažkuo ypatinga, kad galiu susimokėti. Dabar aš net netraukčiau piniginės. Jeigu mane kviečia į pasimatymą, natūralu, kad leisčiau vyrui pasireikšti tais klausimais“, – sakė ji.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Operos solistas Merūnas Vitulskis pasakojo, kad visuomet norėtų restorane sumokėti ir už moterį, tačiau jo žmona Erika niekuomet to neleisdavo.

„Šiais laikais labai visi žiūri savą užpakalį. Aš manau, kad turtuoliai labai mėgsta vieni kitų sąskaitas apmokėti, norėdami pasirodyti.

Mano žmona, kai mes susitikinėdavome, niekada neleisdavo mokėti už ją. Tai buvo abipusis supratimas. Mes labai prie stalo kovodavome, kad leistų man apmokėti jos sąskaitą. Pagal etiketą man tai atrodė normalu, bet ji visada sakydavo, kad nėra kokia ubagė ir gali susimokėti pati. Labai daug laiko turėjo praeiti, kad leistų man sumokėti už vakarienę ar pietus.

Gal tai buvo auklėjimas, gal vyrai pas mus šeimoje visada mokėjo už moteris, bet aš visada norėjau apmokėti ne tik už save, bet ir už moterį. Kodėl taip yra, nežinau. Gal tai tiesiog elementarus etiketas“, – Žmonės.lt pasakojo M.Vitulskis.

Merūnas teigė, kad dabar šeimoje turi bendrą biudžetą, todėl nemalonių situacijų restoranuose nekyla.

„O dabar mūsų šeimoje nėra jos ar mano pinigų. Yra bendri pinigai, apie tai net negalvojame, ką ji uždirba, o ką aš. Aš visuomet apmoku sąskaitas, o biudžeto vieta yra viena – mūsų įmonė, tad dabar nesukame galvos, kas už ką turėtų mokėti“, – sakė M.Vitulskis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Etiketo žinovas Giedrius Drukteinis atskleidė, kad vyras turėtų sumokėti ne tik už save, bet ir už moterį. Vis dėlto yra ir išimčių.

„Auksinė taisyklė yra tokia: kas kviečia, tas ir moka. Iš tikrųjų, tai išsprendžia labai daug dilemų. Bet pripažinkite, moterys vyrus į restoranus kviečia nepalyginamai rečiau nei vyrai moteris.

Vėlgi, sumokėjimas už maistą bet kokiomis aplinkybėmis, nesvarbu, ar tai būtų restoranas ar beliašai Palangos paplūdimyje, visuomet siunčia signalą, kad vyras yra tinkamas finansinės gerovės užtikrintojas. Jeigu kalbama apie šeimyninius santykius, tuomet viskas kitaip. Čia jau yra šeimos susitarimas.

Nuo pat seniausių laikų vyras turėjo būti geras medžiotojas, gebėti atnešti maisto žmonai ir vaikams. Moterys finansiškai yra nepriklausomos, su tuo aš sutinku. Jeigu jos nori tą demonstruoti, tegul tą demonstruoja. Vienintelis patarimas vyrams: jeigu moteris tave pakvietė ir ji moka, vyras turi parodyti pastangas ar bent jau intencijas sumokėti ne už savo suvalgytą patiekalą, bet apmokėti visą sąskaitą, nes vyrai yra pagrindiniai maisto tiekėjai.

Jeigu atsitinka taip, kad vyras neparodo noro susimokėti, tuomet moteriai nelieka ką daryti, teks susimokėti. Juk nepabėgsi iš restorano. Bet tuomet jai reikėtų padaryti išvadą, kad su tokiu chamu jai ne pakeliui. Aš vyrams visada sakau, kad nebūtų ožiais ir asilais ir niekada nedemonstruotų savo šykštumo, nes to moterys negali pakęsti“, – apie etiketą kalbėjo G.Drukteinis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai