Kas nutiktų, jei nustotumėte dažytis?

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-09 09:20
Oras šyla, nuotaika kyla, saulė kaitina skruostą, vėjas plaukus glosto – atėjus gegužei, lengvėja ne tik drabužiai, bet ir mažėja makiažo. Nebebūtina pudruoti veido (ypač jei norite, kad saulės spinduliai parusvintų odą, o ir saugoti jos nuo žvarbaus šalto oro nebereikia). Nepudruodamos veido dažniausiai nenaudojate ir skaistalų. Lūpdažis, blakstienų tušas, antakių pieštukas – tiek tikrai gali užtekti.

Ar kada susimąstėte, kas nutiktų, jei visiškai ar beveik visiškai atsisakytumėte dažytis?

Turėtumėte daugiau laiko

Kiek laiko kasdien užtrunkate dažydamosi? Nesiūlome atsisakyti dekoratyvinės kosmetikos visam gyvenimui, tačiau kad ir savaitei – kodėl ne. Kasdien sutaupytumėte maždaug po pusvalandį, nes ne tik nereikėtų dažytis, bet ir vakare kruopščiai valyti makiažo, o dienos metu – jo „taisyti“.

Tą pusvalandį galėtumėte išnaudoti rytinei mankštai, meditacijai arba ilgesniam miegui (kurio dažnai mūsų trūksta). O gal – pusryčiams su šeimyna?

Atrodytumėte jauniau

Geras makiažas daro stebuklus, bet jei nesate profesionali vizažistė ar bent jau nebaigėte makiažo kursų, tikriausiai nežinote, kaip pasidažyti, kad atrodytumėte jauniau. Todėl dažniausiai makiažas bent šiek tiek sendina. Tarkime, jums trisdešimt metų. Jei gausiau pasidažote, parduotuvėje į jus kreipiasi „ponia“. O jei ateinate išvis be makiažo, pavadina „mergaite“. Pažįstamos situacijos?

Gausiai dažantis, užmaskuojamas natūralus skruostų raudonis, kuris asocijuojasi su jaunyste, o jei dažomasi tamsesniais arba blizgiais vokų šešėliais, po kelių valandų jie sukrenta į raukšleles ir tas vaizdas sendina.

Kuo vyresnė moteris, tuo daugiau ji dažosi, o per gausus makiažas suteikia veidui griežtumo.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Nepasitikėtumėte savimi

Baiminatės, ką apie jus pagalvos kiti? Nesijaudinkite, jie per daug užsiėmę galvojimu, ką apie juos manote jūs!

Taip tikrai nutiktų, bent jau pradžioje, jei nesate pratusi „į žmones išlįsti“ be makiažo. Makiažas turi galią suteikti pasitikėjimo savimi, jaustis gražiai ir būti pastebėtai. Išėjus be jo, jaučiamasi tarsi nusiėmus kaukę, tenka būti savimi. Tai tarsi išėjimas iš komforto zonos, kuris reikalingas, bet pradžioje sukelia nesaugumo jausmą.

Jums tikriausiai kiltų minčių, kaip į tai reaguos aplinkiniai. Yra toks geras posakis: „Baiminatės, ką apie jus pagalvos kiti? Nesijaudinkite, jie per daug užsiėmę galvojimu, ką apie juos manote jūs!“

Oda galėtų išsivalyti

Įsivaizduokite įprastą dieną biure arba vakarą mieste. Kaip tam ruošiatės? Nuprausiate veidą pieneliu, nuvalote toniku, patepate kremu. Tuomet dviem skirtingais atspalviais kontūruojate veidą, ant viršaus dar pamaskuojate pudra, kad smarkiai nesimatytų kontūravimo linijų. Galbūt net viską sutvirtinate biria pudra? Tuomet – skaistalai, akių ir antakių šešėliai, lūpdažis, lūpų pieštukas, blakstienų tušas. Gal net akių pravedimas. Esmę supratote – savo veidą padengiate bent keliais sluoksniais, pro kuriuos odai, nors ir padengtai kokybiškiausiomis priemonėmis, reikia kažkaip kvėpuoti. O jei dar vakare nepakankamai gerai viską nuvalote... Juk valoma pieneliu arba makiažo valikliu, bet jų likučius reikėtų taip pat nuvalyti – toniku. Ar visada tą darote?

Tad įsivaizduokite, kaip oda atsigautų, jei viso to nors kurį laiką nebūtų.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Suprastumėte, kad daug dažytis nebūtina

Kurį laiką pagyvenus be visokių pudrų, šešėlių ir skaistalų, gali paaiškėti, kad jums jų ir nereikia, ypač artėjant vasarai. Saulė natūraliai parusvins skruostus, oda atrodys gaiviau ir bus pailsėjusi nuo makiažo priemonių, gražesnė, tad gali pakakti paryškinti blakstienas, o einant į vakarėlį – ryškiau padažyti lūpas.

Sutaupytumėte

Geriau turėti skaistesnę odą, nei maskuoti jos netobulumus kalnu įvairiausių priemonių.

Jei kalbame ne apie savaitės be (ar beveik be) dekoratyvinės kosmetikos eksperimentą, o apie ilgesnį laiką, pamatysite, kiek pinigų galite sutaupyti, nepirkdamos naujos kosmetikos. Tuos pinigus galėsite skirti šeimai, savęs tobulinimui, sportinei aprangai arba daugiau investuoti į veido, plaukų ir kūno priežiūros priemones ir neužmiršti apsaugos nuo kaitrios saulės. Artėjant vasarai svarbu atrodyti gerai, bet kartu ir natūraliai.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Tikrai nesiūlome nuo šiol tarti visai dekoratyvinei kosmetikai „ne“ – juk malonu atrodyti gražiai ir jaustis gerai. Tiesiog skatiname šiltuoju sezonu jos naudoti mažiau. Juk geriau turėti skaistesnę odą, nei maskuoti jos netobulumus kalnu įvairiausių priemonių.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai