Kas įeina į „viskas įskaičiuota“ viešbučių pasiūlymus?

Poilsis / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-28 15:19
Jau besidairantiems rudeninių ar žieminių atostogų kelionių organizatoriai rekomenduoja atsižvelgti į vieną atostogų ingredientą. Tai poilsis pagal programą „Viskas įskaičiuota“, kuris vieniems keliautojams asocijuojasi su saiko nebuvimu ir papildomais kilogramais, o kitiems – su dideliu asortimentu ir taupymu.

Dauguma atostogaujančiųjų per kelionių organizatorius renkasi poilsį pagal programą „Viskas įskaičiuota“ (angl. All Inclusive, trumpinamas kaip AI). Tačiau klaida būtų tikėtis, kad vienoje šalyje puikiai praleidę laiką pagal minėtą programą, kitoje šalyje ar net viešbutyje rasite identiškas paslaugas ar aptarnavimą.

Viskas viename

Pasak tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Mokymų centro vadovės Robertos Vološinaitės, poilsis pagal programą „Viskas įskaičiuota“ lietuvių gretose – ypač populiarus.

„Užsisakyti atostogas su kelionės paketu „Viskas įskaičiuota“ verta, nes į jį įtrauktos pačios būtiniausios paslaugos, tad turistai gali atostogauti papildomai neišlaidaudami arba išleisdami tik nedidelę pinigų sumą pramogoms ar smulkmenoms.“

Dažniausiai į programą „Viskas įskaičiuota“ įeina maitinimas tris kartus per dieną, jei užsimanytumėte maisto kitu metu – užkandžių baras, taip pat daugybė viešbučio teritorijoje esančio pramogoms skirto inventoriaus, nemokami gultai, skėčiai prie jūros ar į paplūdimį nešami kasdien keičiami rankšluosčiai ir t. t.

Standartiškai, „Viskas įskaičiuota“ sistema kelionės kainą padidina apie 10 proc.

Sprendžia viešbutis

Be ganėtinai standartinio maitinimo, kitos į tokį paketą įeinančios paslaugos priklauso nuo pasirinkto viešbučio, mat kiekvienas savarankiškai sprendžia, ką įtraukti į pasiūlymą.

Egzistuoja taisyklė, kuri galioja beveik visur – nemokami gėrimai visada pilami tik į stiklines ar taures.

„Ne tik skirtingose šalyse, bet net ir skirtinguose tos pačios šalies viešbučiuose „Viskas įskaičiuota“ teikiamos privilegijos gali skirtis. Tačiau egzistuoja viena taisyklė, kuri galioja beveik visur – nemokami gėrimai visada pilami tik į stiklines ar taures. Visi gėrimai buteliuose – mokami. Vienu metu galima gauti tik vieną gėrimą. O šviežiai spaustos sultys ir ledai – dažniausiai kainuoja papildomai“, – sako R. Vološinaitė.

Skirtingose šalyse pasiūlymai skirtingi

Kokių privilegijų, renkantis programą „Viskas įskaičiuota“, dažniausiai galima tikėtis skirtingose šalyse? Didžiausią įskaičiuotų paslaugų spektrą galima gauti Egipto ir Turkijos viešbučiuose. Šiose šalyse turizmas laikomas strategiškai svarbiomis ūkio šakomis, į kurias nuolat investuojama. Kita priežastis, dėl kurios Egipto ar Turkijos viešbučiai gali sau leisti daugiau pramogų ir didžiulių išpuoselėtų sodų, paplūdimių, yra teritorija. Visa Europa, taip pat ir pakrantės, yra itin apgyvendintos, daug privačios nuosavybės, todėl ne taip paprasta prie Viduržemio jūros pastatyti naują viešbutį su daug teritorijos aplink.

„Ne veltui dažnas viešbutis Turkijoje, Egipte savo siūlomų paslaugų paketą yra pavadinęs „Ultra viskas įskaičiuota“. Poilsiautojai gali naudotis papildomomis paslaugomis. Tarp jų – nemokamas internetas, mini šaldytuvas kambaryje, kuris gali būti užpildytas gėrimais bei užkandžiais atvykimo dieną (o kartais ir kasdien nemokamai papildomas), nemokamas teniso inventorius, nuolaidos SPA centro procedūroms ir kita“, – vardija R. Vološinaitė.

Ispanijoje, Bulgarijoje arba Graikijoje paketą „Viskas įskaičiuota“ dažniausiai sudarys trijų kartų maitinimas bei lengvi užkandžiai bare prie baseino, gaivieji gėrimai ir vietinės gamybos vynas ar alus.

O štai Italijoje rečiau rasite „Viskas įskaičiuota“ paketą siūlantį viešbutį: „Net jei ir pavyks tokį rasti, dažniausiai siūlomų nemokamų paslaugų spektras bus kur kas siauresnis. Į šį paketą bus įtraukti pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Šalti užkandžiai ir vaisiai šioje šalyje bus pateikiami švediško stalo principu, na o karštus patiekalus reiks užsisakyti iš valgiaraštyje siūlomų kelių variantų. Taip pat bus įskaičiuoti ir gėrimai“, – teigia R. Vološinaitė.

Išskirtinėmis subtilybėmis pasižymi ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose siūlomi „Viskas įskaičiuota“ paketai. „Dalyje šios šalies regionų alkoholio vartojimas yra griežtai uždraustas. Tad į „Viskas įskaičiuota“ koncepciją gali būti įskaičiuoti pusryčiai, pietūs, vakarienė, kava, arbata ir gaivieji gėrimai. Keliautojams patarčiau atidžiai skaityti viešbučių aprašymuose pateiktą informaciją.“

Elaima.lt

Naujausi straipsniai