Kas, anot mokslininkų, daro mus mažiau patrauklius?

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-21 21:11
AA

Ne tik mūsų veidro bruožai ar verbalinė kalba suteikia mums patrauklumo. Daug informacijos aplinkiniams apie mus gali atskleisti kiti dalykai. Ir ne visi jiems patinka. Kas gali atbaidyti potencialią antrą pusę?

Kūno kalba

Tiek mokslo tyrimais, tiek psichologų pastebėta, kad sukryžiuotos rankos, kaip ir susikūprinimas (sukniubę pečiai) žmones atstumia. Netgi smarkiai – tą patvirtino bent keletas skirtingų JAV universitetų mokslininkų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų tokia povyza – per pasimatymą arba pasimatymų programėlės profilio nuotraukoje, taip gerokai sumažinate savo šansus. Pirmu atveju – būti pakviesti į antrą pasimatymą, antru atveju – apskritai būti pakviesti į pasimatymą.

Žmonėms patinka „atviros“ kūno pozicijos, pvz., atlošti pečiai, „atvertos“ rankos. Taip žmogus parodo, kad yra nusiteikęs bendrauti, nieko neslepia ir jaučiasi ramus.

Nenatūrali šypsena

Jeigu jūsų šypsena nenatūraliai didelė, „išsiviepusi“, tai aplinkiniams atrodo atstumiančiai. Kaip pastebėjo Britų Kolumbijos universiteto tyrėjai, moterims patinka vyrai, kurie besišypsodami atrodo išdidūs ir laimingi. Tuo tarpu vyrams išdidžios, pernelyg savimi pasitikinčios moterys mažiau patrauklios – užtat labai patrauklios tos, kurios atrodo laimingos.

Galbūt prie išdidžios moters tiesiog sunkiau prieiti užkalbinti?

Streso būsena

Kas šiais laikais neišgyvena streso, sakysite. Tačiau streso, nerimo apimti žmonės aplinkinių netraukia. Jei žmogus patiria stresą, beveik visada tai matyti išoriškai. Vienas mokslininkas netgi spėja, kad taip yra dėl to, jog streso metu gaminasi hormonas kortizolis, kuris turi įtakos žmogaus vaisingumui ir bendrai sveikatos būklei. Taigi, fiziologiškai daug stresuojantis žmogus mums atrodo nei potencialus susilaukti palikuonių, nei geros sveikatos. Šis suvokimas įvyksta pasąmonėje.

Humoro trūkumas

Kalifornijos universiteto tyrėjai nustatė, kad gebėjimas juokauti vienodai svarbus tiek vyrams, tiek moterims. Tai – raktas į kito žmogaus širdį. Tad nuoširdus juokas, kaip ir pajuokavimas, gali pritraukti antrą pusę. Ir – atvirkščiai, jei žmogus pernelyg rimtas, nesupranta humoro, kitus tai gali atstumti. Su tokiu žmogumi neįdomu, o jei jis nesijuokia iš mūsų pajuokavimų, galime pagalvoti, kad ir mes jam nelabai patinkame.

Per didelis susireikšminimas

Jei jaučiatės už kitus pranašesni, labai gali būti, kad taip ir elgiatės. O egoistai ar laikantys kitus menkesniais nepatinka niekam. Pvz., prieš trejus metus buvo atliktas tyrimas, kaip studentai vertina žmones pagal jų savęs apibūdinimą. Kuklesni buvo įvertinti geriau, o su susireikšminusiais mažiau buvo pageidaujama turėti reikalų.

Sakykime, toks apibūdinimas: „Aš esu tikrai geras studentas ir gana protingas, bet tikrai ne moksliukas ar knygų graužikas. Manau, tai man pavyksta natūraliai.“ paviliotų retą kurį.

Didelis tingumas

Įdomus tyrimas buvo atliktas prieš trylika metų. Šešių savaičių trukmės archeologinėje ekspedicijoje studentų buvo paprašyta įvardyti savo kolegų patrauklumo lygį. To paties buvo paprašyta padaryti ekspedicijos pabaigoje. Paaiškėjo, kad kai kurie „objektai“ prarado savo pirminį patrauklumą dėl per didelio tingumo – tokią priežastį įvardijo būsimieji archeologai.

Žalingi įpročiai

Jeigu ieškote vienos nakties nuotykių, gausus alkoholio vartojimas ir besaikis rūkymas reikšmės žmogaus patrauklumui gal ir neturės. Tačiau jei mąstote apie rimtus santykius, tikriausiai jus toks asmuo atbaidys. Ypač, kaip pastebėta mokslininkų, tai atbaido moteris. Tačiau čia ir didelio mokslo nereikia: priklausomybės, žalingi įpročiai neskatina žmogaus būti sveiko ir laimingo. Tad ir santykiais gerais nekvepia.