Karti O.Gasanovo patirtis Maldyvuose: „Pasiplaukiojimas motociklu kainavo daugiau nei visa kelionė“

Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-22 12:34
Kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas apsistojęs Maldyvuose patyrė itin nemalonią situaciją – ne tik papuolė į vandens motociklų avariją, bet ir turėjo už ją sumokėti nemenką pinigų sumą.

Maldyvuose apsistojęs Orijus Gasanovas nusprendė išbandyti vandens motociklų pramogą. Deja, pirmas toks keliautojo pasiplaukiojimas  pasibaigė dviejų motociklų susidūrimu. Nors prieš sėdant ant transporto priemonės Orijus buvo įspėtas, kad ją pažeidus tektų sumokėti 50 eurų, vis dėlto įvykus avarijai, jam buvo liepta sumokėti daugiau nei 1,5 tūkstančio eurų.

„Pasiplaukiojimas motociklu kainavo daugiau nei visa kelionė“, – portalui Žmonės.lt komentavo Orijus Gasanovas ir kartu pasidalijo patarimais, kaip reikėtų išvengti tokių situacijų. 

„Pirmiausia, jei nemoki plaukti, taip kaip ir aš, geriau tokių pramogų net nebandyti. Na, o jei jau sugalvojote, geriausia būtų prieš išbandant bet kokią transporto priemonę kitoje šalyje, pasiteirauti ar ji yra apdrausta. Taip pat prieš lipant į  nuomojamą automobilį ar kitą transporto priemonę, reikėtų ją nufilmuoti ir nufotografuoti iš visų pusių. Šis būdas man jau kelis kartus pasiteisino ir taip išvengiau neteisingų kaltinimų“, – portalui Žmonės.lt teigė jis.

Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.

Visgi, pats Orijus šįkart šiais patarimais nepasinaudojo ir neišvengė nemalonių pasekmių. Visą situaciją jis išsamiai aprašė socialiniuose tinkluose:

„Labai labai brangus malonumas. Ne, ne patys Maldyvai brangūs. Juose, jeigu nori, galima ir labai pigiai prasisukti. Bet tik gal neplaukiokite vandens motociklais, jeigu nemokate.
 
1676 + 50 eurų. Tiek man ir mano komandai kainavo 20 minučių pasivažinėjimas po Indijos vandenyno pakrantę. Už 50 eurų davė du motociklus, liepė pasirašyti tokį lapelį su perspėjimais. Pagrindinis skambėjo taip: jeigu motociklas vandenyje apsivers – bus bauda 50 eurų. Reikėjo sutikti su šiuo punktu, kitaip nenuomoja. Bet mane iškart perspėjo, kad tai nutinka labai labai retai. Tiesiog super retai. Kaip ir žmogus nuo motociklo nukrenta retai, „labai reikia duotis, kad nukristum“, – sakė. Iki šiol nei Palangoje, nei Turkijoje su mocais neplaukiojau. Bet dėl savo laidos, galvojau reikia, galvojau bus juokinga.
Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Pirmiausia, tokius naujokus kaip aš, pamoko mokytojas. Maniškis – šešiolikametis paauglys, fainas bičas. Sėdo man iš galo ir liepė ramiai plaukti į priekį. Mes plaukiam, aš jo pasitikslinimui bandau klausti: ar tikrai nenukrisiu į vandenį, perspėju, kad nemoku plaukti, todėl bijau to. „Oi, ne ne, nenukrisi“, – sako jis man ir rodo, kad aš „liuks“. Gal ir be reikalo rodė, nes tada liepė apsisukti ir grąžinti jį į krantą. Ok, apsisuku. Ir tą akimirką mano mokytojas šešiolikametis jau vandenyje, visas šlapias, rankoje savo telefoną iškėlęs, matosi iš veido, kad nesitikėjo ir visai jam ne linksma. Na, užsilipa jis vėl ant motociklo, palieku šlaputėlį ant kranto. Ir plaukiu filmuotis, koks aš kietas motociklininkas.
 
Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Orijus Gasanovas / Asmeninio archyvo nuotr.
Bet pasirodo, ne taip viskas paprasta ten. Daug neišsiplėsiu, bet po 5 minučių vandenyje, sakykime „nuo bangų“ pasibučiavo du mūsų nuomoti motociklai. Vienas nenukentėjo, kitas iš šono gavo įbrėžimų, ir dar plastmasė prie vairo atšoko. Už galvos susiėmęs nuomos punkto direktorius! Už galvos susiėmęs mano šešiolikametis mokytojas ir jo kolegos. „Motociklui chana“, – leidžia mums suprasti. Vaje, kaip negerai, – galvoju. Teks tą 50 eurų baudą susimokėti, dėl kurios pasirašiau. „Ne, ne, ne“, – sako man nuomos direktorius. Kviesime Yamaha motociklų servisą, ekspertus iš sostinės. Jie patikrins ir paskaičiuos.
 
Paskaičiavo vyrai: 1676 eurų. Toks buvo mano pirmas kartas“, – karčia patirtimi Maldyvuose dalijosi Orijus Gasanovas.

Labai labai brangus malonumas. Ne, ne patys Maldyvai brangūs. Juose, jeigu nori, galima ir labai pigiai prasisukti. Bet...

Posted by Orijus Gasanovas on 2021 m. vasario 21 d., sekmadienis

Naujausi straipsniai