Karščiausių Europos sekso ir erotikos muziejų penketukas

LOVE / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-09-01 14:01
Net užkietėję skeptikai nesusilaiko paslapčia neužsukę į juos. Juk tokių pikantiškų dalykėlių nepamatysite niekur kitur…

1. Sekso muziejus „Veneros šventovė“ (Sex Museum Venustempel)

 

AMSTERDAMAS

 

Šalyje, kurioje legalizuota meilė už pinigus, sekso muziejus – jokia egzotika. Jis laikomas vienu seniausių tokios kategorijos muziejų. Pirmoji ekspozicija jame atsirado dar 1985-aisiais, bet per tą laiką išaugo į tikrą pikantiškų nuotraukų ir freskų labirintą, papildytą tam tikrais atrakcionais. Tik įėjus lankytoją pasitinka milžiniško falo formos drabužių kabykla, paskui... Žinovai teigia, kad apžiūrėti šį muziejų kur kas įdomiau nei perskaityti knygą „50 pilkų atspalvių“.

 

sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
sexmuseumamsterdam.nl nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Erotikos muziejus (Musee de l‘erotisme)

PARYŽIUS

 

Daugelis turistų įtraukia jį į būtinų pamatyti objektų sąrašą. Ekspozicija išdėstyta net septyniuose aukštuose. Čia surinkta itin didelė erotinio meno kolekcija: nuo senovės graikų skulptūrų ir šiuolaikinių instaliacijų. Neapsieita net be sodo nykštukų... Šiame muziejuje galima nusipirkti erotiškų suvenyrų ir intymių papuošalų.

 

sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
sexmuseumamsterdam.nl nuotr.

 

3. Beatės Uzės erotikos muziejus (Beate Uhse Erotikmuseum)

BERLYNAS

 

Vokiečiai žino, ką daro: muziejus įkurtas tiesiai prieš sekso reikmenų parduotuvėlę. Na, tiesą sakant, nuo jų buvusi lakūnė Beatė Uzė ir pradėjo savo verslą, po Antrojo pasaulinio karo Berlyne atidariusi pirmą tokią parduotuvėlę. Ji vadinosi gana grėsmingai – „Vedybinio gyvenimo higienos spec. parduotuvė“. Po karo daugeliui iškilo ta pati problema: norėjosi tenkintis sekso malonumais, bet pradėti vaikus tais sunkiais laikais būtų buvusi per didelė prabanga. Beatė ėmė šviesti moteris, kaip apsisaugoti nuo nepageidautino nėštumo ir mėgautis intymiu gyvenimu. Iš pradžių ji parašė brošiūrą, paskui ėmė prekiauti sekso reikmenimis. Iki šiol jos parduotuvė labai populiari, taip, kaip ir muziejus, kuriame surinkta apie 5 000 eksponatų, o kino salėje nuolat demonstruojami seni tokio specifinio žanro filmai.

sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
sexmuseumamsterdam.nl nuotr.

 

4. Sekso įrenginių muziejus (Sex Machines Museum)

PRAHA

 

Turtinga erotiško apatinio trikotažo kolekcija ir įvairiausi įrenginiai: nuo primityvių iki mechaninių, skirtų seksualiniams malonumams. Vienas retesnių egzempliorių – sekssūpuoklės, atvežtos iš moterų kalėjimo. Prie kiekvieno eksponato galima pasiskaityti įrenginio istoriją ir apžiūrėti realistiškus paveikslėlius. Čia irgi demonstruojami retro filmai suaugusiesiems. Mačiusieji sako, kad vaizdeliai tik stiprių nervų žiūrovams...

 

sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
sexmuseumamsterdam.nl nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Erotikos muziejus (Museo de la Erotica de Barselona)

BARSELONA

 

Karščiu alsuojanti šalis, aistringi ispanai... Regis, pati aplinka kelia kudlotų minčių. Muziejuje yra didelė kolekcija archeologinių artefaktų su pikantiškais paveikslėliais ir atvirai demonstruojamomis tam tikromis formomis. Kolekcija verta dėmesio, nes meną vertinantys ispanai, garsėjantys savo skoniu, sukomponavo estetišką ir visai nevulgarią ekspoziciją. 

 

sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
sexmuseumamsterdam.nl nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai