Karolina Meschino: „Labiausiai žmonėms trūksta tolerantiškumo“

Karolina Meschino/Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-20 08:49
„Pirmoje vietoje visada yra šeima ir santykiai su artimiausiais žmonėmis. Niekada nereikia savęs lyginti su kitais. Elkis taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi. Viena svarbiausių mano mamos pamokų – gyvenime reikia džiaugtis ir mėgautis mažais dalykais, kiekviena maža detale. Tikriausiai dėl to, net stebėdama saulėlydį galiu apsiverkti“, – sako nuomonės formuotoja Karolina Meschino (25).

Karolina kartu su mama verslininke Asta Meschino, kaip ir daugelis kitų žinomų žmonių, prisidėjo prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kampanijos „Gelbėk su pasaka“. Jos metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų nei įprastai. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, higienos, mokymosi priemonių.

Asta Meschino su dukra Karolina Meschino / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Asta Meschino su dukra Karolina Meschino / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Karolina ir Asta sako, kad įrašinėdamos pasaką apie Pelenę, puikiai praleido laiką kartu. „Pasakos užėmė svarbią mano vakaro iki sukako 12 metų. Vėliau su broliu pradėjome gyventi atskiruose kambariuose. Vaikystėje pasakas skaitydavo mama, taip pat senelis iš tėčio pusės. Vėliau, kiekvieną vakarą, savo penkeriais metais jaunesniam broliui jas skaitydavau aš“, – pasakoja Karolina.

Karolina Meschino/Socialinių tinklų nuotr.
Karolina Meschino/Socialinių tinklų nuotr.

Pasirodo, šeimos namuose iki šiol saugoma didžiulė dėžė knygų su pasakomis lietuvių ir italų kalbomis. „Saugome jas su broliu it kokias relikvijas ir ketiname perduoti savo vaikams. Tikiuosi, jog vieną dieną jos atgims iš naujo“, – sako Karolina bei priduria, kad labiausiai tėvams iki šiol yra dėkinga ne tik už artumą, tvirtą ryšį šeimoje, kasdienį palaikymą, tačiau ir už parodytą pasaulį bei įskiepytą tolerantiškumą. „Šiuolaikiniams žmonėms vis dar labai trūksta tolerantiškumo. Jei jo pasaulyje būtų daugiau, būtų mažiau tarpusavio karų ir patyčių“, – sako Karolina.

Karolina Meschino/Socialinių tinklų nuotr.
Karolina Meschino/Socialinių tinklų nuotr.

Karolinos mama Asta atskleidžia dar daugiau – jų šeimoje saugomi ir šeimos tėčio kūdikystės drabužėliai. „Šią tradiciją perdavė Antonio, mano vyro mama. Gimus Karolinai, ji įteikė kraitelį – perdavė man savo sūnaus, Karolinos tėčio drabužėlius, kuriuos puikiai panaudojome. Beje, jie buvo ir tebėra geros būklės, labai puošnūs – tikri rankdarbiai. Saugojam juos iki šiol ir tikimės perduoti anūkams“, – pasakoja Asta.

Pasak moters, kartu su vyru ji stengėsi tiek Karolinai, tiek broliui Antonio įskiepyti svarbiausias vertybes, tarp kurių – buvimas doriems, atviriems gyvenime sau, ir kitiems. „Norėjome, kad vaikai suprastų, kaip svarbu padėti kitiems, kad gerumas sugrįžta, kad svarbu būti teisingiems sau ir kitiems“, – sako Asta.

Karolina Meschino/ Socialinių tinklų nuotr.
Karolina Meschino/ Socialinių tinklų nuotr.

Asta prisimena, jog skaityti pasakas kas vakarą, buvo šeimos tradicija, juk su jomis ir miegas skanesnis, ir sapnai saldesni. „Nežinau, kaip su savo vaikais elgiasi šiuolaikiniai tėvai, tačiau labai noriu tikėti, kad pasakų skaitymas niekada neišnyks. Juk būtent su pasaka geriausia galima papasakoti istorijas, per kurias ateina tikroji tiesa, esanti ir gyvenime. Būtent pasakose esantys pamokymai, gyvenimiška išmintis nuskamba taip, kad vaikas ją įsidėmi. Be to, tai stipriną ryšį tarp vaikų ir tėvų“, – sako Asta Meschino.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus.

Naujausi straipsniai