Karjera: kaip išmokti mokytis?

Kompiuteris / 123rf.com
Kompiuteris / 123rf.com
Šaltinis: „Laimė“
2018-03-20 09:42
AA

Kokių tik instrukcijų neprikurta! O ar jos veikia, galite pasakyti tik išmėginusios. Sakykime, kad ir šiuos būdus efektyviai mokytis užsienio kalbos.

1. Rašykite diktantus. Internete apstu resursų, kuriuose galima rasti skaitomų tekstų ir pagal juos ugdyti įgūdžius klausyti ir rašyti (sakykim, dictationsonline.com tekstus skaito tie, kam anglų kalba gimtoji, yra du sudėtingumo lygiai; rong-chang.com diktantai trumpi, yra lygiai pradedančioms ir sufleris; breakingnewsenglish.com – tekstai naujienų pagrindu ir skaitomi modernia kalba). Arba klausykitės dainų ir mėginkite jas užrašyti.

2. Klausykitės garsaknygių. Pradėti galima nuo paprasčiausių vaikiškų knygų ir žinomų siužetų. Nustebsite, kaip pažįstamos istorijos kitaip skamba ta kalba, kuria buvo parašytos. Padės įsiminti naujų žodžių ir geriau suprasti iš klausos. Storynory.com rasite pasakų, tinkamų pradedančioms, skaitomų lėtai ir labai aiškiai; loyalbooks.com nemokama klasikos kolekcija, suskirstyta žanrais.

3. Mokykitės netaisyklingų veiksmažodžių. Išsispausdinkite jų lentelę ir kiekvieną laisvą minutę skaitykite garsiai po penketą. Pusryčiams, pietums ir vakarienei. Dažnai sakoma, kad gramatika ne tokia svarbi, kaip drąsa kalbėti, bet kartą išmokusios skirti get ir got jausitės kur kas tvirčiau.

4. Rašykite rašinėlius. Išnaudokite socialinius tinklus geram tikslui – rašykite komentarus ta kalba, kurios mokotės. Komentuokite populiarius tinklaraštininkus ar laikraščių arba žurnalų paskyras, dalyvaukite konkursuose. Naudokitės žodynais ir elektroninėmis vertimo programomis, ir jei pakaks kantrybės, greitai padidinsite aktyvių konstrukcijų atsargas.

Čia – privatu

Be abejonės, į darbą turėtume eiti pirmiausia dirbti, o ne bendrauti. Tačiau mes – ne protingos mašinos, kad nepersimestume žodžiu kitu. Tik ką daryti, kai kolegų smalsumas peržengia ribas ir mandagūs pokalbiai virsta neprašytais patarimais ir klausimais? Jei nenorite rėžti tiesiai „ne tavo reikalas“, štai keli variantai, kaip suktis.

  • Nukreipkite dėmesį į patį smalsuolį ar smalsuolę (verčiau papasakok, kaip tu).
  • Nuleiskite juokais (geriau pakalbėkim apie ką nors dvasingo).
  • Padėkokite už dėmesį ir paprašykite ramybės; kartais tiesus kelias – vienintelis.
  • Iš anksto sutikite (taip, taip, žinau, darau viską, kas įmanoma).
  • Pagailėkite savęs (kas išėjo, tas išėjo).

Paskutinis akordas

  • Paskutinė darbo dienos valanda gali būti ne mažiau svarbi nei kitos septynios. Kaip sėkmingai praleisti 60 finalinių minučių taip, kad ir rytdiena būtų kuo produktyvesnė?
  • Sutvarkykite elektroninį paštą: atsisakykite nereikalingų naujienlaiškių, sukurkite teminius aplankus, ištrinkite senus pranešimus, pažymėkite laiškus, į kuriuos reikia skubiai atsakyti.
  • Apgalvokite rytdienos darbus ir įtraukite į kalendorių tai, ko nespėjote per dieną. Užsirašykite, kokių klausimų gali kilti ir kur ieškoti reikiamos informacijos, pasidėkite po ranka šaltinius.
  • Išklausykite tinklalaidę ar TED pokalbį jums aktualia tema, parašykite trumpą esė užsienio kalba ar perskaitykite kelis puslapius teksto.
  • Susitvarkykite darbo stalą: išmeskite nerašančius rašiklius ir nebereikalingus popierinius užrašus, reikalingus surūšiuokite, išvalykite klaviatūrą ir ekraną.