Karina Krysko pirmą kartą tapo kraujo donore: tam atlikėja turėjo priaugti daugiau svorio

Karina Krysko ir Jeronimas Milius / Eriko Ovčarenko nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Neseniai Kauno klinikų Kraujo centras minėjo 10 metų jubiliejų. Sukakties proga surengta kraujo donorystės akcija, kurios dalimi tapo ir žinomi Lietuvos žmonės. Tarp jų – atlikėja Karina Krysko, kraujo aukojusi pirmą kartą. Žinoma dainininkė savo pavyzdžiu priminė apie kraujo donorų svarbą gelbstint gyvybes.

„Smagu, kad vis dar yra pirmų kartų“, – taip savo pirmąją patirtį tapus kraujo donore apibūdina Karina Krysko.

Portalo 15min kalbinta moteris džiaugiasi tapusi savanore ir prisidėjusi prie gyvybių išsaugojimo. Pasak atlikėjos, šis įvykis ją labai maloniai paveikė psichologiškai.

„Jautiesi, kad padarei be galo gerą darbą, jausmas – neapsakomas“, – teigia grupės „69 danguje“ narė.

Karina Krysko tapo kraujo donare / Eriko Ovčarenko nuotr.

K.Krysko neslepia, kad apie kraujo donorystę galvojo jau seniai. Nors dainininkei artimoje aplinkoje su tuo susidurti neteko, Karina visada atkreipia dėmesį į kraujo centro bei ligoninių siunčiamus pranešimus apie skubiai reikalingus kraujo donorus, jautrias istorijas. Tiesa, anksčiau pačią atlikėją nuo minčių paaukoti kraujo sustabdydavo viena kliūtis.

„Ne vieną kartą bandžiau tapti donore, tačiau visada tam sutrukdydavo per mažas svoris. Nors ant svarstyklių lipu retai, savo svorio pokyčius paskutiniu metu pastebėjau ant drabužių. Specialiai priaugti kilogramų nebandžiau, tai išėjo savaime. Svoris normalizavosi ir laikosi virš 50-ies kilogramų. Visa tai reiškia geresnę savijautą bei tai, jog galiu paaukoti kraujo“, – su portalu 15min kalbėdama apie teigiamus kūno pokyčius džiaugsmo neslepia moteris

„Tvirtai nusprendėme, kad tai tikrai ne paskutinis kartas, kai tapome kraujo donorais“, – užtikrintai teigia „69 danguje” narė.


Karina Krysko tapo kraujo donare / Eriko Ovčarenko nuotr.

Pašnekovės pasiteiravus apie savijautą po procedūros, ji patikina, kad menkas fizinis silpnumas ir jėgų sumažėjimas yra niekis prieš psichologinį momentą.

„Patyriau tik teigiamus jausmus. Kūnas tapo lengvesnis. Tai yra labai paprastas būdas prisidėti prie gyvybių išgelbėjimo. Po procedūros dar ilgai jaučiasi, kad kažką gero padarei. Labai geras jausmas“, – apie užplūdusias emocijas portalui 15min kalba kraujo donorė.

Pasidalijusi žinia apie prisidėjimą prie kraujo donorystės, K.Krysko sulaukė palaikymo žinučių, kuriose teigiama, kad jos įkvepiantis pavyzdys paskatino ir kitus pasekti šiuo pavyzdžiu: „Netgi pažįstami pamatė ir pagalvojo, kad tai gera idėja, jog reikia ir jiems paaukoti kraujo.“

Karina Krysko tapo kraujo donare / Eriko Ovčarenko nuotr.

Karinos, kaip ir kiekvieno kraujo donoro, paaukotas kraujas išgelbsti net tris gyvybes. Prisiminti šį faktą skatina ir pati atlikėja: „Kraujo pertekliaus nebūna, nes jo reikia nuolatos. Nelaimių ar operacijų metu yra išnaudojamai net aštuoni maišeliai kraujo, o tai yra aštuoni žmonės. Norėčiau pasakyti, kad visa donorystės procedūra yra saugi, netgi sveika. Noriu visus paskatinti ir pagalvoti apie šią galimybę. Mums tai tik keli lašeliai atsinaujinančio kraujo, o kažkam jie reiškia gyvybę.“

Dainininkė Karina Krysko (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau