Marijus Mikutavičius, Jazzu ir kitos žvaigždės prisijungė prie judėjimo „Laisvės rokenrolui“

Vilniuje vykusio koncerto „Laisvė rokenrolui“ akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-16 17:01
„Karbauski, varom pašokt?“ - tokiu ir panašiais užrašais margintais plakatais nešini šimtai žmonių antradienį rinkosi į Nepriklausomybės aikštę prie Seimo. Čia surengtas taikus protesto koncertas „Laisvė rokenrolui“, nukreiptas prieš valdančiųjų užmojus riboti alkoholį masiniuose renginiuose.

Kiaulės kaukę ant galvos užsimaukšlinęs grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas žodžių į vatą nevyniojo: „Kažkas ten galvoja, kad mes esame kiaulės, nes neturime proto ir neturime valios galios apsispręsti, kas yra blogai ir kas yra gerai. Noriu pasakyti, kad mes ne kažkokie gyvuliai. Mes tokie pat žmonės, kaip ir jūs!“

Į protesto koncertą atvyko ir Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona, Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

„Džiazo muzika tikrai nėra ta muzika, kuri pritraukia degradavusius žmones. Džiazo festivalis tikrai nėra ta erdvė, į kurią suvažiuoja žmonės išgerti alaus. Beje, jis taip pat nėra toks pigus, kaip kaimo krautuvėlėje.

Galiu pasakyti drąsiai – tiek džiazo festivalis, tiek jūros šventė, tiek kiti mūsų renginiai, kurie yra nemokami, yra saugūs ir tikrai nesklandumų nebūna daugiau nei įprastą savaitgalį. Mus labai skaudina paskleista žinia, neva per šventes pas mus nėra saugu. Pas mus yra saugu. Atvykite į Klaipėdą“, – ragino Inga Grubliauskienė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu renginio vedėjas, garsus keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius papasakojo, kaip bandymai riboti alkoholio vartojimą veikia užsienyje. Visai neseniai vyras grįžo iš Indonezijos, kur įvesti labai griežti alkoholio apribojimai.

„Kas iš to? Visi, kas nori, viską gauna. Gauna paslapčia, gauna nuodingus dalykus. Toje šalyje rekomenduojama atvykėliams nesinaudoti vietinių prekeivių paslaugomis, nes mirtinų atvejų pasitaikė ne vienas ir ne du .

Juolab, LDK laikais jau būta tokių įstatymų, kai steigti smukles būdavo suteikta privilegija tik Didžiajam kunigaikščiui. Jis jas steigdavo, bet atsiradus kontrolei atsirado ir nelegalių smuklių, kurios buvo vadinamos pakampėmis“, – trumpą pamoką pravedė Vytaras Radzevičius.

Prie socialinio judėjimo „Laisvė rokenrolui“ prisidėjo gausus būrys muzikantų, renginių organizatorių. Judėjimas pasisako ne už tai, kad alkoholis lietųsi nevaržomai, bet už tai, kad žmonės turėtų laisvę rinktis.

„Mes renkamės, kad galėtume Seimo nariams, Vyriausybės atstovams garsiai kartu ištarti – mes mokame švęsti atsakingai. Mes mokame linksmintis dar atsakingiau. Mes nenorime naujų draudimų. Mes norime laisvės – rinktis, prisiimti atsakomybę, spręsti patiems.

Mes norime dar kartą valdžios atstovams pasakyti – ačiū, nereikia. Susitvarkysime patys. Jūsų visagalis rūpestis jaudina, bet jūs apsirikote su adresatu. Rūpinkitės verčiau tais, kurie nebegali ir nebenori patys savimi pasirūpinti. O dėl mūsų laužyti iečių ir gadinti rašalo nereikia. Laisvi žmonės patys savimi pasirūpins, patys viską sutvarkys. Todėl nekiškit nagų prie mūsų festivalių, negadinkit vasaros, nepančiokit rokenrolo. O jeigu nesusitarsim, pažadam, grosim tol, kol pasigailėsit turintys ausis. Nes mūsų tikrai neužčiaupsit“, – skelbiama renginio pristatyme.

Žmonės.lt primena, kad valdantieji užsimojo uždrausti alkoholį masiniuose renginiuose, sezoninėse lauko kavinėse.

Koncerto Vilniuje programa:

16.05 – Vidas Bareikis

16.25 – „BIX“

16.55 – „The Station“

17.25 – „Frank Fitts“

17.55 – „Baltasis kiras“

18.25 – „Solo Ansamblis“

18.55 – „G&G Sindikatas“

19.25 – „Leon Somov & Jazzu“

21.00 – „Radistai“ su Mantu Katleriu ir Mantu Stonkumi

Protestai vien Vilniumi neapsiriboja. Vakare numatytas protesto koncertas ir Kaune. Jis bus surengtas „Gargare“. Koncerte dalyvauja: „Wolfsome“, „Mad Money“, „Deeper Upper“, Ironvytas, G-Spot DJ's, Paula Valentaitė, Kazimieras Likša ir Medonas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Deivydas Praspaliauskas ir jautiena / Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras

Reklama

Šašlykai

Reklama