Karantinas Lietuvoje pratęstas iki kovo

Koronaviruso pandemija. Per karantiną privaloma dėvėti kaukes arba kitas veido apsaugos priemones / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-27 14:03
Vyriausybė iki kovo pratęsė karantiną ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui karantiną tęsti iki vasario 28 dienos vidurnakčio. Tiek pat pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimai, išskyrus atvejus, kai vykstama į gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo reikalais, taip pat į tarptautinių kelionių vietas ir iš jų ar kitais išimtiniais atvejais.

„Siūlyčiau šiame etape priimti tokį sprendimą, kuris iš esmės tik nukelia ar pratęsia dabar taikomos tvarkos datą, bet, žinoma, su mintimi, kad grįšime prie šitų klausimų svarstymo kiekvieną savaitę, o gal kartais į savaitę ir ne po kartą“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak ministrės pirmininkės, šį penktadienį vyksiančiame Vyriausybės pasitarime ir pirmadienio Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus aptariami naujausi duomenys ir dinamika.

„Tuomet žiūrėsime, ar trečiadienį galime grįžti prie kažkokių jau aiškesnių datų ir konkretesnių sprendimų. Kol kas, matyt, yra tas, ką privalome padaryti, kad būtų tam tikras teisinis aiškumas“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Ingrida Šimonytė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Ingrida Šimonytė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Teikimą pratęsti karantiną SAM argumentavo tuo, kad įvedus griežtą karantiną sergamumas COVID-19 sumažėjo, tačiau vis viena išlieka didelis.

„Yra siūlymas pratęsti karantino režimo trukmę, siūloma pratęsti ją dar vienam mėnesiu – iki vasario 28 dienos, 24 valandos. Kaip jau žinote, jeigu mes lyginamės skaičius su gruodžio mėnesiu, (...) yra iš tikrųjų didžiuliai pokyčiai, tačiau tie didžiuliai pokyčiai yra įvykę nuo didžiulių skaičių“, – pristatydamas klausimą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Atvejų skaičius Lietuvoje mažėja, bet mažėjimo tempas, palyginus su ankstesnėmis savaitėmis yra lėtėjantis“, – pastebėjo jis.

Pasak ministro, tai vis dėlto nereiškia, kad priemonės nepasiteisina: pavyko suvaldyti situaciją ligoninėse. Tačiiau mirtingumas taip pat išlieka didelis, nors pastebimas tiek jo, tiek bendro mirtingumo mažėjimas.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu imunitetą COVID-19 ligai turi apie 7 proc. Lietuvos gyventojų: paskiepyti bent viena vakcinos doze (apie 2 proc.) arba persirgę liga per paskutinį pusmetį (apie 5 proc.).

Pirmadienį po Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos skelbta, kad pirmųjų atlaisvinimų galima tikėtis nuo vasario vidurio, jeigu mažės užsikrėtimų COVID-19.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir šiuo metu galioja iki sausio 31-osios.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai