Karantiną siūloma pratęsti iki kovo pradžios

Jolita Vaitkutė („Pandemijos portretai“) / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-01-25 13:26
Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki kovo pradžios.

„Įvertinus visus argumentus ir skaičius (...) priimtas sprendimas pasiūlyti Vyriausybei pratęsti karantino galiojimą dar vienam mėnesiui – iki vasario 28 dienos“, – žurnalistams po komisijos posėdžio pirmadienį sakė jos pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Planuojama, kad nuo vasario vidurio, jeigu užsikrėtimų skaičius mažės, galima būtų leisti bendrauti dviem namų ūkiams, taip pat gydymo įstaigose būtų didinamas planinių stacionarinių paslaugų skaičius.

Nuo vasario antros pusės būtų svarstoma apie grįžimą prie kontaktinio arba mišraus mokymo pradinukams.

Be kita ko, vienas pirmųjų svarstomų atlaisvinimų – leidimas veikti ne maisto prekių parduotuvėms, tačiau su sąlyga, kad jos turi atskirą įėjimą iš lauko, taip pat būtų laikomasi kitų saugaus atstumo reikalavimų.

Šis atlaisvinimas galėtų įsigalioti antroje vasario pusėje arba pabaigoje.

Tarp svarstymų yra ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymas leisti veikti centrams, kurie teikia lauko slidinėjimo paslaugas, užtikrinant saugumo reikalavimus. Tokių centrų Lietuvoje yra šeši.

Iki kovo 1 dienos išliktų rekomendacija, jeigu įmanoma, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje rinktis nuotolinį darbą, išskyrus tas funkcijas, kurias būtina atlikti darbo vietoje.

Iki sausio 31 dienos galiojantis judėjimo ribojimas tarp savivaldybių gali būti svarstomas ateinantį pirmadienį.

„Mes siūlome pratęsti karantiną nieko kol kas neatlaisvinant ir nekoreguojant, bet sutarėme, kad pirmadienį (...) galėsime jau teikti tam tikrus pasiūlymus, koreguoti atlaisvinimus“, – teigė A.Bilotaitė.

Agnė Bilotaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Agnė Bilotaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ji teigė, kad svarstyti šio ribojimo atšaukimą būtų galima tada, kai sergamumas 100 tūkst. gyventojų bus mažesnis nei 500 atvejų per dvi savaites, o teigiamų COVID-19 testų bus ne daugiau nei 10 procentų.

„Galbūt vienas iš siūlymų galvoti apie tam tikrą atlaisvinimą judėjimo tarp savivaldybių“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Ji pabrėžė, kad svarstomi „įvairūs variantai“ – gali būti ribojamas netaikomas darbo dienomis, taikomas savaitgaliais.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai